Jump to content

Recommended Posts

Zdravim

Dnes na Milanovem kanale YT jsem mel dotaz ohledne vykonu sestavy a abych to tam nezaspamoval,nasmeroval jsem to sem.

Mam v tuhle chvili 

CPU i5 6600K 3,5 zaklad,mam 4,5 GHz

GPU Nvidia 3060Ti

MB MSI Z170A-G45

RAM 16 GB 2400 crucial

zdroj Seasonic S12II-620 - 620W

Milan doporucoval AMD 3500 a desku s b550 coz cenove bude pry 6-7 tis. Nekdo nejaky jiny tip?

CPU jasne brzdi grafiku,ale netusil jsem,ze bude az tak moc ...

Budu vdecny za kazdou radu

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj,

určitě je mnohem lepší, že dotaz píšeš sem! :D 

Jinak s tím názorem souhlasím tvůj procesor je ze série roku 2015 a ikdyž máš vysoký takt, tak nemá tolik jednojádrového a celkového výkonu na dnešní procesory. 

Volby AMD 3500 ti dá mnohem víc výkonu na jedno jádro i celkově. Můžeš mrknout zde: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-6600K-vs-AMD-Ryzen-5-3500X/3503vs4052

Jinak zybtek PC je dobrý :D Grafika ti vydrží dobrých několik let! 

Odkaz na příspěvek
Před 20 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

a nezabudnut ponuknut 6600K s doskou aspon za 400€ . tak ako mnohí na bazosi. mPleb

alebo samotny procak aspon za 150€ , ved co na tom ze 3500X je omnoho vykonnejsi a stoji rovanko. :lul:

to som uviedol pre pobavenie . lebo ked vidim tie cenovky na bazosi tak sa nemozem prestat smiat.

Vůbec se ti nedivím...já kolikrát narazím na takový nesmyslný nacenění HW, že jsem i napsal prodejci ať si to nechá projít hlavou ( za 9mm ), protože je to fakt přestřelený a nic na tom nezmění ani případná citová vazba :)

Pro příklad jeden takový vykuk tvrdil, že GTX 980ti 6GB je výkonnější oproti GTX 1070 8GB a stejně výkonná jako GTX 1070ti.....mno a cena 7tisíc bez krabice natož záruky a kompletnosti balení....se zbláznil človíček

• Haha 1
Odkaz na příspěvek

Jinak za mě určitě upgraduj...já sám jsem přecházel z i7 7700k a Z270 na sice opět Intel i7 9700KF ( později tam dám 9900K ) a MSI Z390 Gaming Carbon Pro ( tohle mě stálo 9,6 tis. a to jsem ještě ušetřil na základní desce páč míst 5tis. jsem jí sehnal jen rozbalenou za 3tis. ) , ale v tvém případě se vyplatí cenově kombo CPU+MB od AMD a určitě vem Ryzen5 3500X ( nový cca 4tisíce ) a kvalitní B550. Jsou zde i varianty Gigabyte nebo MSI.... +/- taky kolem 4tisíc ať už jsou to u Asusu ROG StriX nebo TUF v případě Gigabyte jejich Aorus a u MSI je to MPG a MAG 

Asus

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) - AMD B550 | CZC.cz

ASUS TUF GAMING B550-PLUS (WI-FI) - AMD B550 | CZC.cz

Gigabyte

GIGABYTE B550 AORUS ELITE - AMD B550 | CZC.cz

MSI

MSI MAG B550 TOMAHAWK - AMD B550 | CZC.cz

MSI MPG B550 GAMING PLUS - AMD B550 | CZC.cz

Odkaz na příspěvek
  • 4 weeks later...

Tak jsem upgradoval

Sehnal jsem za slusnou cenu 3600x a k tomu Asus desku B550

Chladic musel byt Fera 3

Ram jsem nataktoval stabilne na 2866..vic bohuzel nedaji a na bazarech za 3200 a vice chteji silene penize

P.S. komponenty snad za slusno a realne prodam....CPU za 2,deska 1 a GPU 2,5 max :)

Editoval(a) ER Hoodx
Odkaz na příspěvek
Před 23 hodinami, ER Hoodx napsal(a):

Tak jsem upgradoval

Sehnal jsem za slusnou cenu 3600x a k tomu Asus desku B550

Chladic musel byt Fera 3

Ram jsem nataktoval stabilne na 2866..vic bohuzel nedaji a na bazarech za 3200 a vice chteji silene penize

P.S. komponenty snad za slusno a realne prodam....CPU za 2,deska 1 a GPU 2,5 max :)

Počkej ty budeš prodávat tu grafiku za 2,5 max...:D beru hele hned

Předpokládám, že to jsou ty RAMky....;) jinak na bazos.cz a jinde jsou fakt ty ceny úplně mimo realitu. to si opravdu prodávající myslí, že se nikdo nepodívá za kolik se dají sehnat jinde než na CZC.cz nebo na alza.cz....Jinak kit 2x16GB 3200Mhz jsou od 3.000,- a s RGB cca od 4tisíc, což není taková pálka...když prodáš starý RAMky za cca 2tisíce o to levnější....

Editoval(a) Argo37
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...