Jump to content

Herní pc max 25k

Recommended Posts

Před 13 hodinami, Belt napsal(a):

Ahoj,

poradíte mi s výběrem komponent herního pc?

Zadání je limit 25k, streamování a současné hry.

Limit je bez monitoru, ten tam bude 24". Další požadavek je RGB podsvícení, prosklená bedna

a grafika Geforce. Předem děkuji za tipy.

Nové z e-shopů horko těžko. Zkusil bych hledat na bazoš.cz a podobných portálech ( bral bych samo rozbalené a zánovní HW komponenty se zárukou ) a případně hlídacího psa na dostupnost a cenu HW na stránkách prodejců....

Postnul jsem tady příspěvek, kde jsem popisoval jak jsem z upgradu PC přešel směle do stavby nového-zánovního PC a po sečtení nákladů jsem vyšel na nějakých 28tisíc

i7 9700KF                                          vs.              i7 7700K

MSI Z390 Carbon Pro                       vs.              MSI Z270 GAming M5

MSI RTX 2080 Gaming Trio                                ( původně jsem začínal s MSI GTX 1070 ARMOR pak MSI GTX 1070Ti Gaming X )

MSI MAG CoreLiquid 240R               vs.              MSI Core Frozr XL

MSI MPG Gungnir 110R                     vs.              Corsair 650D obsidian series

MSI 650W                                          vs.               Seasonic M12 II 620W 

ADATA XPG 8200SX Pro 2TB            vs.              Kingston V300 120GB

WD Gold 4TB                                      vs.              WD Black 1TB ( zůstal po upgradu z před 3 let ) 

2x16GB HyperX 2400Mhz                  vs.             2x8GB HyperX 2133Mhz ( koupil jsem jako náhradu za tenhle KIT 32GB )

Je pravda, že jsem si z původního PC ponechal onu použitou grafiku, 3.5" HDD a RAMky, ale i tak to je v poho. Teď již staré PC jsem osadil 2x8GB RAM 2133Mhz přes bazoš.cz za 1.500,- a zkusím prodat za cca 15tisíc bez grafiky anebo seženu nějakou GTX 1070/1060 a půjde za 20tisíc ....

Takže bych zkusil tuhle cestu....je to namáhavější než naházet jednoduše do košíku komponenty a pak ještě nechat vše za poplatek nebo zdarma složit a zahořet případně nechat nainstalovat rovnou i OS, ale zase nadruhou stranu je to celkem dobrodrůžo obvolávat prodejce a domlouvat se na ceně a pak když to přijde poštou, PPL nebo přes zásilkovnu je to mnohem lepší pocit...

Editoval(a) Argo37
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 21 hodinami, Belt napsal(a):

Díky za reakci, tak nakonec to bude odloženo asi o 3 měsíce, tak snad se alespoň ty grafiky zlevní. Jinak rozhodně nové pc.

Co si myslíte o procesoru Intel Core i5-10400F ? Přijde mi to jako super poměr cena/výkon.

Píšeš nové pc a ptáš se na procesor pro mrtvou platformu. 

Jestli ti nevadí kupovat s každým novým intel procesorem novou desku, pak je 10400 pro tebe. 

Koukni na AMD. Na desku b450 osadíš 5 generací procesorů ryzen.

Přijde mi to, že majitelé intel moc po inovacích netouží. Nekonečné refreše 14nm procesoru navíc s každou refreší nová patice. A lidi kupující 3 generace staré desky a procesory, jako nové pc.

Editoval(a) westikkrystof
  • Souhlasím 3
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď