Jump to content

Internet na doma

Recommended Posts

Zdravím pod dlouhé době,
Moc lidí mi tu s tímhle asi neporadí, ale i tak se zeptám... Stěhuju se a s tím se nese i výběr poskytovatele internetu, ne že bych netušil podle čeho vybírat. Spíš nejsou nikde žádné zkušenosti s dodavateli, CETIN u nás ofiko nic zavedeno nemá, aspoň dle zrychlujemecesko.cz. Tady jsem se dověděl o údajné kabeláži s 50MB/s na technologii VDSL (co vím, tak 365internet je partner CETINu a pochybuju, že tam něco kopali sami). Koho by jste brali vy? Půjdu po tarifu 20/2 nebo 50/5, nějaké zkušenosti s ISP, routery a obecně sítěmi? Čekám, že @milanfonzačne básnit o CISCu a @jirkastase ukáže s jeho první znalostmi :D

Díky moc

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tak ono záleží kde jsi a podle toho se docela liší ISP. U routeru to dost záleží na tom, co umíš a co od toho očekáváš. Jestli si s tím rád hraješ, tak Mikrotik, ale jestli chceš něco, co se dobře používá a má dost funkcí, tak by asi od věci nebyl třeba nějaký Asus, protože to jsem si celkem oblíbil hlavně co se právě týče té funkcionatility pro domácnost. 

Odkaz na příspěvek

@milanfon nejsem znalec v síťařině, nic přelomového neumím, lokální ISP jsou dle webovek pěkný předražený fuj, ale možná by se mi povedlo vyjednat něco zajímavého, takže mé osobní návrhy jsou zatím O2, T-Mobile, Vodafone, 365internet, Nordic Telecom, nevím, jak to mají oni s podporou. Vím, že ty jsi nadával na UPC a Nordic jede svých 5G, který je vlastně LTE... Pokud dostanu možnost výberu routeru, rozhodně zkusím nešetřit na budgetu. Mikrotik na ladění, Asus obecná funkcionalita, co vím, tak na TP-Linky a Tendy se celkem nadává, co? Jaký máš názor na "Značkové routery" od operátorů jako O2, T-Mobile a tak? Jak si vede Huawei? Vím, že toho možná chci moc, ale asi chápeš proč :D WiFi 6 ready zařízení zatím nemám já ani další lidi z okolí nikdo, takže to nutný nebude, ale nějaký beamforming kvůli rušení by mohl být super ne? Počítám s minimálně 3 notebooky, desktopem a mobily... Já osobně se budu držet kabelu, ale bezdrátovost je rozhodně pohodlná...

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...