Jump to content

Statická elektřina pri stavbě pc

Recommended Posts

No tak ano, mohou, ale většina komponent má už v dnešní době dost dobrou ochranu proti statické elektřině a pokud s tím neděláš nějakou nevhodnou činnost a dodržuješ všechny správné postupy (jako že nepoložíš desku nebo grafiku na nějaký elektrostatický povrch), tak se ničeho nemusíš bát. 

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 38 minutami, milanfon napsal(a):

No tak ano, mohou, ale většina komponent má už v dnešní době dost dobrou ochranu proti statické elektřině a pokud s tím neděláš nějakou nevhodnou činnost a dodržuješ všechny správné postupy (jako že nepoložíš desku nebo grafiku na nějaký elektrostatický povrch), tak se ničeho nemusíš bát. 

Před 28 minutami, David Morávek (Dave) napsal(a):

Jinak pokud se bojíš, tak si můžeš koupit antistatický pásek

Obrázek zboží Antistatický náramek ZD-152

dík 

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, statickaelektrina napsal(a):

ahoj jak je to se statickou elektrinou pri stavbe pc koukal jsme ze se kvuli tomu muzou poskodit nejake komponenty.? je to pravda 

Skládám a hraji si s počítači 25let, nikdy jsem to neřešil a ještě se mi nestalo, nebo jsem neviděl něco zničeného statickou elektřinou.

Odkaz na příspěvek
On 19. 11. 2020 at 23:04, Dangel napsal(a):

jednou jedinkrát jsem za svou dobu zapnul grafickou kartu, žádné následky... Blbej koberec :D 

Před 7 hodinami, Klobasnik NaGrilu napsal(a):

Gumové rukavice 

Před 6 hodinami, Hynex napsal(a):

Taky pozor na oblečení 

Přesně tak. Tedy před stavbou PC doporučuj:

1, Vše přemístit do prázdné místnosti obložené dřevem a položit na dřevěný pult.

2, Svléknout se donaha, ostříhat a oholit veškeré ochlupení. Jak vzniká statická elektřina víme.

3, Uzemnit se chycením za ústřední topení minimálně na 1 minutu. Znáte to, kondenzátory je třeba vybít. Z topení je před tím třeba oškrábat barvu a chytit se za holý kov.

4, Nasadit si ten antistatický náramek, nejlépe na obě zápěstí a oba kotníky a připnout k tomu oškrábanému topení. POZOR, nesplést se a nezastrčit do zásuvky.

Pak už se můžeme pustit do skládání počítače. Eliminovali jsme veškerá rizika a až budeme v Alze vracet nějaký nefunkční komponent, určitě to ten počítač, kde se reklamace vyřizuje ocení.

Editoval(a) westikkrystof
  • Haha 5
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď