Jump to content

rozdělení rychlosí mezi více zařízení

Recommended Posts

dobrý den,

nevíte jak  bych mohl v tomhletom roteru/ modemu Zyxel  rozdělit rychlosti tak aby to nebrzdilo ostatní zařízení .

Posílám   screen  nastavení snad to pomůže (2 pc , 6 telefonů , 3 televize 2 připojené přes kabel , 1 notebbook ale ten je připojen přes wifi ) 

ve stejný čas jsou spuštěné 2 televize, 2 pc a notebook .  když se  začne stahovat nebo uploudovat na jednom pc tak to bere skoro vše a ostatní zařízení mají tak   1 mb /s

rychlost internetu je  40 - 45 Mbps

za cokoliv děkuji

Editoval(a) Kačer LP
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 54 minutami, Kačer LP napsal(a):

dobrý den,

nevíte jak  bych mohl v tomhletom roteru/ modemu Zyxel  rozdělit rychlosti tak aby to nebrzdilo ostatní zařízení .

Posílám   screen  nastavení snad to pomůže (2 pc , 6 telefonů , 3 televize 2 připojené přes kabel , 1 notebbook ale ten je připojen přes wifi ) 

ve stejný čas jsou spuštěné 2 televize, 2 pc a notebook .  když se  začne stahovat nebo uploudovat na jednom pc tak to bere skoro vše a ostatní zařízení mají tak   1 mb /s

rychlost internetu je  40 - 45 Mbps

za cokoliv děkuji

Já mám sice router Asus, ale věřím, že funkce a služby bývají podobné. Já tuto funkci mám v záložce "Quality of Service", kde si mohu vybrat příslušné zařízení a nastavit mu limity:

image.thumb.png.81e0215aca1dc933ffb4417d9df00d48.png

Tady máš ještě odkaz na manuál k tvému routeru, kde od strany 73 je návod k nastavení QoS, avšak jak jsem se na to díval, tak Zyxel to má trochu sofistikovanější, než Asus :D 

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek

Celé se to řeší v nastavení QoS jak psal @Petr.siska. Nicméně bych doporučil aby jste si koupil něco lepšího, protože podporuje jen WiFI 2 a WiFi 3 a ani s WiFI 3 nedosáhnete plné rychlosti internetu. Můžete nechat stávající modem/router, který bude fungovat jako modem pro VDSL připojení (předpokládat, že jste připojen přes VDSL) a zakázat na něm WiFi a jakožto WiFi AP použijete jiný lepší router. 

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...