Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

Nedávno som tu písal ohladom chladiča do 30E no rozhodol som sa,že investujem viac.

Pozdávaju sa mi dva Noctua chladiče a tak sa chcem spýtať,či by ste mi skôr odporučili Noctua NH U9B SE2 alebo U9S?

Mám procesor i7-7700K.

A viete mi aj povedať,do kolko by som ho dokázal pretaktovať? :)

Ďakujem za odpoveď.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

NH-U9B je už starší chladič a nadále se nevyrábí, takže to, co můžeš najít v obchodech je jen doprodej. Osobně s nimi zkušenosti nemám, ale myslím si, že NH-U9S bude lepší volbou hlavně proto, že používá novější design a ventilátory. Zrovna testuji NH-U12S, kde udělali jednu obrovskou chybu, a to že tam dali ventilátory optimalizované pro air-flow, takže když jsem je vyměnil za jiné optimalizované pro aerostatický tlak, tak ty teploty jsou znatelně lepší. Vzhledem k tomu, že U9B má také airflow ventilátory, tak si myslím, že to bude dost podobný případ. U9S už má zaoblené lopatky, takže tam je to v pohodě. Za mě tedy U9S. Spíš by mě zajímalo, proč se rozhoduješ nad takto malým chladičem a nekoupíš si radši něco většího? U 7700K to záleží na kusovosti. Sám bych si troufal tvrdit, že s tímhle dáš tak maximálně 4,7 GHz.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No ked Ti mam pravdu povedať,tak ma obmedzený rozpočet,takže si nemôžem kupiť nejaký chladič za 80E apod.....

Ak ale poznáš nejaký vačší chladič do nejakej rozumnej ceny,tak kludne môžeš napísať. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 hodinami, SkBorn napsal(a):

Zdravím,

Nedávno som tu písal ohladom chladiča do 30E no rozhodol som sa,že investujem viac.

Pozdávaju sa mi dva Noctua chladiče a tak sa chcem spýtať,či by ste mi skôr odporučili Noctua NH U9B SE2 alebo U9S?

Mám procesor i7-7700K.

A viete mi aj povedať,do kolko by som ho dokázal pretaktovať? :)

Ďakujem za odpoveď.

Přesně na tomto procesoru mám Feru a jsem s ní maximálně spokojený.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 32 minutami, jirkasta napsal(a):

Osobně bych ti taky nejvíce doporučil SilentiumPC FERA 3. Za svojí cenu pravděpodobně nemá konkurenci.

Editoval(a) milanfon

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 38 minutami, jirkasta napsal(a):

A vieš mi povedať nejaké približné teploty,či už ked nerobíš nič alebo si len na nete a potom v hrách? :)

Před 6 minutami, milanfon napsal(a):

Osobně bych ti taky nejvíce doporučil SilentiumPC FERA 3. Za svojí cenu pravděpodobně nemá konkurenci.

Ak by som teda mal v pohode teploty,tak by to bol podla mna budget chladič :)

A ak sa môžem spýtať (len pre info do buducna) v čom je tento lepší,oproti tým Noctuam? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No jednoduše je větší (12cm úhlopříčně a tak 4cm na šířku), takže ti nabídne výkon skoro jako větší Noctua NH-U12S, která už je ale za dvojnásobnou cenu. NH-U9S je sice lepší v tom, že má více heatpipe a je širší, ale velikost dělá nejvíc. Já osobně ti můžu říct, že teploty jsou na 6800K okolo 35°C na idle, při hraní okolo 50°C a při nějakém renderingu, apod. atakují přes 60°C. Přesné teploty na 7700K ti může sdělit @jirkasta, který ho tam má. Max. takt bych odhadoval tak na 4,8GHz. 

Editoval(a) milanfon

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 minutami, SkBorn napsal(a):

A vieš mi povedať nejaké približné teploty,či už ked nerobíš nič alebo si len na nete a potom v hrách? :)

Nejde ten řádek odmazat @milanfon, zase nějaký bug tvého fóra :D 

Před 11 minutami, milanfon napsal(a):

...Přesné teploty na 7700K ti může sdělit @jirkasta, který ho tam má...

5a355abe095a5_hwmonitorcpu.thumb.png.e6b92f00f441bf653e197f29b7243b62.png

To je při zapnutém prohlížeči a písničkách na YouTube. Při renderování videa (= 100% výkon) nejde nad víc než 75 °C a chladič jede tak na 70 % otáček. Takt 4,5 GHz.

Editoval(a) jirkasta
Doplnění

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, milanfon napsal(a):

No jednoduše je větší (12cm úhlopříčně a tak 4cm na šířku), takže ti nabídne výkon skoro jako větší Noctua NH-U12S, která už je ale za dvojnásobnou cenu. NH-U9S je sice lepší v tom, že má více heatpipe a je širší, ale velikost dělá nejvíc. Já osobně ti můžu říct, že teploty jsou na 6800K okolo 35°C na idle, při hraní okolo 50°C a při nějakém renderingu, apod. atakují přes 60°C. Přesné teploty na 7700K ti může sdělit @jirkasta, který ho tam má. Max. takt bych odhadoval tak na 4,8GHz. 

Tak to je paráda....Ja som to planoval taktnuť na 4,6GHz,ale ked budu dobré teploty,tak kludne aj tých 4,8. :)

Před 3 minutami, jirkasta napsal(a):

5a355abe095a5_hwmonitorcpu.thumb.png.e6b92f00f441bf653e197f29b7243b62.png

To je při zapnutém prohlížeči a písničkách na YouTube. Při renderování videa (= 100% výkon) nejde nad víc než 75 °C a chladič jede tak na 70 % otáček. Takt 4,5 GHz.

Ďakujem velmi za pomoc a taktiež @milanfon tebe ďakujem,budem vedieť do buducna. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, SkBorn napsal(a):

Tak to je paráda....Ja som to planoval taktnuť na 4,6GHz,ale ked budu dobré teploty,tak kludne aj tých 4,8. :)

Musíš chytit dobrý kus, no. Pak by mohlo jít klidně i 4,9 GHz, ale je to opravdu dost individuální. Musíš to holt prozkoušet. Já mám takt 4,5 GHz s velkou rezervou, tak uvidíš. Taky záleží i na tom, jak si nastavíš křivku chlazení.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, SkBorn napsal(a):

Tak to je paráda....Ja som to planoval taktnuť na 4,6GHz,ale ked budu dobré teploty,tak kludne aj tých 4,8.

To jsem spíš uvedl jako extrém. Rozumných určitě bude max. těch 4,6 až 4,7 GHz, ale jak už jsem předtím psal, tak teploty se u jednotlivých kusů 7700K strašně liší, takže je klidně možné, že dáš 4,9 GHz, ale stejně tak i můžeš mít problémy dát 4,6 GHz.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, milanfon napsal(a):

To jsem spíš uvedl jako extrém. Rozumných určitě bude max. těch 4,6 až 4,7 GHz, ale jak už jsem předtím psal, tak teploty se u jednotlivých kusů 7700K strašně liší, takže je klidně možné, že dáš 4,9 GHz, ale stejně tak i můžeš mít problémy dát 4,6 GHz.

A jak je to u 8700K už se ví?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, jirkasta napsal(a):

A jak je to u 8700K už se ví?

Tam je to s teplotami v pohodě, ale spíš tam zase ta křemíková loterie hraje hodně, když přijde na ty takty samotné. Jinak samozřejmě topí o něco víc jak průměrná 7700K, kvůli těm dvěma jádrům navíc.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, milanfon napsal(a):

To máš pravdu. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď