Jump to content

Výběr NASu

Recommended Posts

Dobrý den,

hledám nějaký slušný NAS za dobré peníze. Očekávám od něj: Sdílení souborů po síti (dokumenty, VEGAS projekty), cloudovou službu (něco jako Google Drive), mail server, media server (Plex), propojení s Windows Active Directory, propojení s Microsoft 365 a Microsoft SharePoint Online, hosting Minecraft serveru a popřípadě i virtualizaci.

Díky za odpovědi

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, osobně máme vyzkoušené a používáme to jako Milanfon tým NAS od SYNOLOGY.  Máme na něm jak projekty tak plno další služeb. Cloudovou služby i mail server to umí v pohodě. Je tam hodně aplikací v tom obchodě. Teď spíš záleží jakoby co přesněji za výkon a velikost potřebuješ :D  https://www.alza.cz/nas-chytra-datova-uloziste/synology/18849630-v1649.htm

podle počtu disků bych vybral model, ale ideálně s intelem ať to není ARM.

nebo nebylo by jednodušší postavit něco? a dát tam sysém? :D

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, David Morávek (Dave) napsal(a):

Ahoj, osobně máme vyzkoušené a používáme to jako Milanfon tým NAS od SYNOLOGY.  Máme na něm jak projekty tak plno další služeb. Cloudovou služby i mail server to umí v pohodě. Je tam hodně aplikací v tom obchodě. Teď spíš záleží jakoby co přesněji za výkon a velikost potřebuješ :D  https://www.alza.cz/nas-chytra-datova-uloziste/synology/18849630-v1649.htm

podle počtu disků bych vybral model, ale ideálně s intelem ať to není ARM.

nebo nebylo by jednodušší postavit něco? a dát tam sysém? :D

Dobrý den,

stavět se mi nic nechce, protože počítač by moc žral a hučel. Navíc jsem, co se týče Linuxu naprosto neschopný :-D . Teď aktuálně NAS mám na RPi3 s externím harddiskem. Normálně se to používat dá ale je to docela nestabilní. Asi nejlepší pro mě bude Synology DS220+. Ale tu stavbu něčeho ještě zvážím :)

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Eda Dlabal napsal(a):

Dobrý den,

stavět se mi nic nechce, protože počítač by moc žral a hučel. Navíc jsem, co se týče Linuxu naprosto neschopný :-D . Teď aktuálně NAS mám na RPi3 s externím harddiskem. Normálně se to používat dá ale je to docela nestabilní. Asi nejlepší pro mě bude Synology DS220+. Ale tu stavbu něčeho ještě zvážím :)

Jako podle požadavků je toho docela dost a pak aby měl dost RAM. @milanfon co si o tom myslíš?

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, David Morávek (Dave) napsal(a):

Jako podle požadavků je toho docela dost a pak aby měl dost RAM. @milanfon co si o tom myslíš?

No, ta RAM mě taky napadla. Podle Synology se dá RAM rozšířit až na 6GB ale oficiální moduly jsou neskutečně drahé. Rozšířit RAM bych tam tedy mohl. Šly by tam dát i nějaké normální notebookové moduly?

Odkaz na příspěvek
Před 26 minutami, Eda Dlabal napsal(a):

No, ta RAM mě taky napadla. Podle Synology se dá RAM rozšířit až na 6GB ale oficiální moduly jsou neskutečně drahé. Rozšířit RAM bych tam tedy mohl. Šly by tam dát i nějaké normální notebookové moduly?

220+ zní jako výborná volba. Hele údajně by tam neoficiální moduly měli jít, ale pokaždé když jsem to zkoušel, tak NAS nenabootoval, takže musíš vybírat jen nějaké ozkoušené. Tady jsem našel seznam některých neoficiálních, co by tam měli jet. Rozhodně ale souhlasím, že větší RAMku by to chtělo, ale poznáš sám až to začneš používat. 

Odkaz na příspěvek
Před 48 minutami, milanfon napsal(a):

220+ zní jako výborná volba. Hele údajně by tam neoficiální moduly měli jít, ale pokaždé když jsem to zkoušel, tak NAS nenabootoval, takže musíš vybírat jen nějaké ozkoušené. Tady jsem našel seznam některých neoficiálních, co by tam měli jet. Rozhodně ale souhlasím, že větší RAMku by to chtělo, ale poznáš sám až to začneš používat. 

No, tak to asi mám vybráno. DS220+ a Crucial 4GB RAMku. Jen ještě, půjde provozovat RAMky takto: původní 2GB a nová 4GB?  Díky za všechny odpovědi :)

Editoval(a) Eda Dlabal
  • Like 1
  • Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
  • 4 weeks later...

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se