Jump to content

Volání o pomoc - SSD windows instalace

Recommended Posts

Zadrec, píšu tady s prosbou.

Pořídil jsem si 2,5" SATA SSD, konkrétně ADATA SU650.

V mém počítači se již nachází 1TB HDD disk. Chtěl jsem nainstalovat windows na SSD, tak jsem stáhl windows creation tool,

a následně vygeneroval instalačku na USB flashku. Všechno šlo hladce. Flashku jsem připojil, nabootoval, a klasicky nainstaloval windows na SSD. Při tomhle celém procesu byl 1TB HDD odpojenej. 

Instalačka začala stahovat klasicky aktualizace atd, a napsalo mi to, že po restartu se systém zase spustí a dokončí instalaci. No, nic se nespustilo. Nejdříve se počítač snažil nabootovat SSD, ale pak USB. Booting priority byl na SSD. Odpojil jsem Flashku a po restartu PC to zkouší nabootovat SSD, ale nepodaří se a vždycky mě to hodí do BIOSU. Nevím co si mám počít, zkoušel jsem různé commandy do command promptu, default reset biosu atd, ale pořád nic. Prosím o nějaké rady, protože jsem docela zoufalej :D

Díky, Matěj.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No co mě tak napadá jako první je, jestli máš nastaveno, aby to bootovalo Windows Boot Manager na tom SSD a ne jen nějaký vedlejší oddíl. Pokud by to tak bylo, je dost možné, že se to nejdříve snaží bootovat prázdný oddíl a pak to hned jde na USB. 

Odkaz na příspěvek
Před 52 minutami, milanfon napsal(a):

No co mě tak napadá jako první je, jestli máš nastaveno, aby to bootovalo Windows Boot Manager na tom SSD a ne jen nějaký vedlejší oddíl. Pokud by to tak bylo, je dost možné, že se to nejdříve snaží bootovat prázdný oddíl a pak to hned jde na USB. 

Jak nastavím aby to bootovalo Windows boot manager? Zkoušel jsem trochu pogooglit ale nic mi to nevyhodilo.

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Dumpster Show napsal(a):

Teď tu čtu, že u starších desek, což je můj konkrétní případ (asus B85, 1150 LGA) musím bootovat v UEFI, flashku s instalačkou mi to v UEFI dovolí nabootovat avšak disk ne. Nemůže být tohle zdroj problému? Pokud jo, jak nastavím UEFI rozhraní u SSD?

Ještě jednou díky, Matěj.

Ano, to může být problém. Jen si teď v halvě musím dát dohromady, jak to fungovalo. Nějak mi nedošlo, že můžeš mít starou desku 😅

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, milanfon napsal(a):

Ano, to může být problém. Jen si teď v halvě musím dát dohromady, jak to fungovalo. Nějak mi nedošlo, že můžeš mít starou desku 😅

Je to teda nějaký problém? Zkoušel jsem SSD zapojit do PC s podobně starou deskou, a tam to ani nedetekovalo připojení disku. Je to tím SSDčkem nebo je chyba v mé desce a budu muset koupit B550 s pětkovým ryzenem? :D popravdě, už by asi bylo na case

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Create New...