Jump to content

Recommended Posts

Zdravím všechny co se chtějí dozvědět něco o Samsung Galaxy Note20 !

Zde je nějaký stručný popisek Telefonu a dojmy, ketré z něj mám já, tak Milan :D  Stručně jsem se rozepsal, ale lepší budete když se podívate na video co právě vyšlo!!!! :x

Podrobnější video recenze zde:

Textová zkrácená verze Recenze

Základní vlastnosti:

• Nové plochý displej AMOLED  s 6,7“ úhlopříčky
  • Rozlišení degradovalo od S20 na 2400x108p (Verze Ultra 5G nabízí lepší rozlišení)
  • Bohužel jsme degradovali zpět na 60Hz oproti S20 ( Verze Ultra 5G má 120Hz)
  • Jsme v Evropě, takže Exynos 990
  • 8GB RAM a 256GB interního úložiště
  • Baterie 4300mAh (zasloužil by si více..)
  • Vylepšený S-Pen

image.png.d38029f1add30a5472ad564c3e7cd970.png

Stručně o telefonu:

• Bohužel samsung letos udělal zajímavé a nečekané změny u klasické verze Note20 máme pouze 60Hz a horší rozlišení a nově i plochý displej. Jak už jsme zvyklý tak opět telefon bězí na Exynosu, což pro většinou uživatelů není problém, ale nikdo neví jak telefon bude svižný za pár let. V celku příjemná věc na druhou stranu je velikosti úložiště a to 256GB, takže absenci slotu na micro SD kartu pochopí snad každý. Ikdyž osobně si myslím, že hybdridní slot jako u S20 není o tolik dražší než normální dualní slot na 2SIM… Navíc podpora eSIM.
  • Samozřejmě mluvíme o telefonu určeného pro užší skupinu uživatelů než je S20.. Díky stylusu se výborně hodí na práci nebo psaní poznámek, takže míříme spíš na nějakou studentskou nebo podnikatelskou činnost. Díky Samsung DeX, můžete z telefonu udělat Androidovskou pracovní stanici za pomocí pouhého monitoru. Což vím nenabídne nikdo jiný!!
  • DeX vám nabízí jaké si počítačové prostřední, které je velmi propracované a plynulé a pořád se pracuje na vylepšení a optimalizaci. Jinak DeX funguje i jako aplikace na windows, ale tam to tak svižné není..
  • Bohužel velký mínus u telefon s cenou 25-26 tisíc jsou PLASTOVÁ ZÁDA… Ano nevypadá to špatně, ale u vlajkové série NOTE bych čekal u menší verze skleněná záda.

image.png.4c4176dca3af344b362f2271f0bf3bd4.png

Fotoaparáty:

• Existuje jedna taková fráze - “na velikosti záleží”. Tady to platí dvojnásob. Zadní fotoaparáty jsou jeden velkým “bump”. Na jejich obhajobu, výsledky jsou opravdu obdivuhodné. Na obrazce právě máte některé snímky včetně nějakých low-light. U Samsungů mě vždycky uchvácela až nereálná kontura barev.
  • O ostrosti se ani nemá smysl bavit, prostě hlavní foťák performuje tak, jak by měl. Co mě osobně ještě překvapilo je ultra-wide foťák. Přece jen, podívejte se sami. Bystřejší z vás si možná všiml trochu rozdílu v barvách, ale to je opravdu malý detail. Co se týče videa, tak zde máme podporu až 8K/24FPS. Nutno podotknout, že ten 8K režim spíš zatím nefunguje, než funguje, ale předpokládejme, že to SW updaty vyřeší časem. Zatím si určitě vystačíte s 4K/60, pokud vám jde spíš o kvalitu, než o plynulost záběru. Ale celkový výběr rozlišení a hlavně jejich FPS je velmi příjemný.

image.png.ae2bee82971f58cdea004f19e656dc8d.png

Vyplatí se verze ULTRA 5G?

•  Telefon  s 6,9" AMOLED 3088 × 1440, 120Hz displejem (hlavní bonus je rozlišení oproti klasické verzi) a je zaoblený, né plochý jako u klasické verze
  • Místo 8GB máme 12GB RAM , navíc možnost microSD karty
  • Vylepšené fotoaparáty a větší optický zoom
  • Lehce větší baterie, ale to se ztratí při větším displeji – 4500mAh
  • Navíc podpora 5G, které zatím v ČR nemá využití a ještě nějakou dobu mít nebude!!!
  •  

Celkové pocity na závěr:

• Ano tento telefon je výborné zařízení, ale má své chyby jako každý telefon… osobně mi nejvíce chybí více jak 60Hz a občas by se hodila větší baterie, pro běžnou činnost jako jehovor, sms, messenger a podobně vám baterie vydrží den, pokud je člověk náročnější uživatel a rád hraje hry, fotí a podobně, tak si vezme powerbanku nebo rychlo nabíječku.

Pokud máte dotazy, tak se neváhejte ptát, zde nebo pod videem... Dave :x

image.png

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď