Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych poradit s počítačem, který bude využíván pouze na office a youtube. Rozpočet je cca 15 000 KČ.

Prosím pouze o PC (bez periferií a os). 

Děkuji

PS: Pokud by bylo možné odůvodnit výběr daných komponentů, snažím se dozvědět trochu více o hardwaru - ovšem netrvám na tom :).

Editoval(a) Vojtěch
Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Vojtěch Souhlasím s příspěvkem Westik...  v zásadě by stačil i bazarový stroj (pokud je použitím YouTube myšleno sledování videí).

Ale pokud chceš vyloženě novou samostatnou sestavu je možné udělat například tuto věc.

v případě potřeby vyššího výkonu je možné buďto počkat na Ryzen 4000, který jede na ZEN2 architektuře a má i lepší grafiky nebo pokud je to potřeba hned tak bych šel do třeba Ryzen 5.

Desku jsem vybral podle ceny, ale aby to alespoň trochu bylo chlazení na napájecí kaskádě (víc výzkumu jsem kolem ní nedělal).

Na disku by se dalo sice ušetřit taky, ale tohle by mělo vydržet a poskytovat slušný výsledky i při zaplnění.

Zdroj jsem bral podle toho, že je šance že by se do toho někdo mohl časem chtít dát dedikovanou grafiku, takže by pak i něco do střední třídy měl utáhnout a i být efektivní.

Ramky 16gb protože se to neztratí, prohlížeč to umí žrát slušně a ten rozdíl cen tam taky není takový.

Bedna mATX aby moc nepřekážela a není nikterak výstřední.

Chladič necháme ten přibalenej, jelikož to u použití pro kancelář je stejně jedno.

Cpu je včetně grafiky, tím se zbavíme větších a pro použití zbytečných nákladů a je výkonnější než levný Athlony.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď
  • Vytvořit nové...