Jump to content
XLcuteLP

GPU, PCI-E

Recommended Posts

Dobrý den mám starý dvou jádrový počítač hewlett packard... v kterém přestala fungovat grafika. Mohu do PC koupit grafiku s PCI-E 3.0 (je tam rozdíl pouze v rychlosti nebo funguje na jiném principu).

ohledně PCI-E nemám žadné zkušenosti je to možné provést nebo je to k ničemu?

Editoval(a) XLcuteLP

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, XLcuteLP napsal(a):

Dobrý den mám starý dvou jádrový počítač hewlett packard... v kterém přestala fungovat grafika. Mohu do PC koupit grafiku s PCI-E 3.0 (je tam rozdíl pouze v rychlosti nebo funguje na jiném principu).

ohledně PCI-E nemám žadné zkušenosti je to možné provést nebo je to k ničemu?

Jestliže v počítači máš PCI-E 2.0 tak tam můžeš zkusit dokoupit nějakou slabší grafiku a víceméně by to nemělo vadit, avšak k dvou jádrovému CPU bych asi nic moc silného ani nedokupoval, ačkoliv osobně jsem provozoval GTX 1650 na starém Core 2 Quad a žádný problém, jen s rychlostí CPU, takže pokud opravdu chceš si koupit grafickou kartu, tak můžeš, jestli nekoupíš žádnou silnou a ten počítač má dost linek, tak by neměl být jediný problém. Jestliže máš PCI-E 2.0 tak bych nevybral výkonnější kartu jak GTX 1660 Super/ 1660 Ti ( pokud se ohlížíme na rychlost PCI-E, pokud bychom se ohlíželi na rychlost CPU tak by tam byla nějaká GTX 1060 max. možná ani to ne) případně alternativy od AMD.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, XLcuteLP napsal(a):

Dobrý den mám starý dvou jádrový počítač hewlett packard... v kterém přestala fungovat grafika. Mohu do PC koupit grafiku s PCI-E 3.0 (je tam rozdíl pouze v rychlosti nebo funguje na jiném principu).

ohledně PCI-E nemám žadné zkušenosti je to možné provést nebo je to k ničemu?

Jaká grafika tam byla původně a jaký to je přesně procesor?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 28. 7. 2020 at 18:39, Petr.siska napsal(a):

Jaká grafika tam byla původně a jaký to je přesně procesor?

GT 720

core 2 duo 2.7 ghz

Editoval(a) XLcuteLP

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, XLcuteLP napsal(a):

GT 720

core 2 duo 2.7 ghz

Tak to bych s ničím extra nepároval. Doporučuji modely GT 640, 720, 730, 740, 1030, GTX 750 nebo Radeon HD 7750.

Dají se sehnat i do 500 Kč (snad vyjma GT 1030 a GTX 750).

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď