Jump to content
Flavivs

Arctic Freezer Liquid II 240 (280) do Fractal design Meshify C?

Recommended Posts

Zdravím Vás všechny... Plánuji upgrade desky a do budoucna i CPU (Zen 3 generace) s tím, že zachovám moji Fractal Design Meshify C bednu. Jaký typ 240/280 a umístění radiátorů mi doporučujete? Upřednostňuji umístění vodníka na vrch, kde je prachový filtr, ještě musím ověřit rozměry, zda se tam vejde (hlavně kvůli RAM - TridentZ Neo) . Na čelo to moc dávat nechci, abych zachoval alespoň jeden ventilátor foukající na GPU. 

Máte někdo tuto bednu s vodníkem? Díky... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No hele s tímhle konkrétním chladičem tam bude docela problém. Ta bedna je docela úzká, takže s 280mm nahoru moc nepočítej a jestli máš vysoká VRM, tak může být problém i 240mm. Zepředu bys měl teoreticky nervat obě, ale já osobně jsem tam s ním nazazil na ten problém, že s dlouhou grafikou se tam nemusí vejít. Musíš počítat, že ten rediátor má 40mm, což je dost a ještě k tomu 25mm pro větráky, které budeš muset dát dovnitř, takže to si musíš odečíst z místa pro grafiku a jestli máš nějakou 3 větrákovou třeba, tak to může být problém. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 30. 6. 2020 at 15:47, Flavivs napsal(a):

Zdravím Vás všechny... Plánuji upgrade desky a do budoucna i CPU (Zen 3 generace) s tím, že zachovám moji Fractal Design Meshify C bednu. Jaký typ 240/280 a umístění radiátorů mi doporučujete? Upřednostňuji umístění vodníka na vrch, kde je prachový filtr, ještě musím ověřit rozměry, zda se tam vejde (hlavně kvůli RAM - TridentZ Neo) . Na čelo to moc dávat nechci, abych zachoval alespoň jeden ventilátor foukající na GPU. 

Máte někdo tuto bednu s vodníkem? Díky... 

Tady na té fotce je Corsair H80i, který je tlustý podobně jako ten Arctic (Arctic je 38mm, Corsair dokonce 49mm). Taky si lze povšimnout, že při umístění radiátoru dopředu, může nastat kolize s delší grafickou kartou. A prachový filtr je i vepředu, takže bych se nebál dát radiátor i tam.

TweakTown Enlarged Image

Na stránkách výrobce Fractal uvádí, že nahoru lze dát pouze radiátor 120/240mm za podmínky, že nejvyšší komponenta na desce nepřesahuje 40 mm a tvé ramky Trident Z Neo mají 41 mm, takže může nastat problém i tam.

image.thumb.png.75ef2bd5809abdcef802cec095bfd7a6.png

Slovo závěrem.

Zvol buď jiný AIO vodník, který má tenčí radiátor, ale i tak se může stát, že ho nenarveš nahoru kvůli ramkám. Nebo si kup Arctic 240 nebo 280 a dej ho dopředu. Karta na fotce měří 303 mm, tvoje Sapphire RX5700XT jen 254 mm. Když toho vodníka dopředu namontuješ v konfiguraci pull, tedy aby při pohledu do skříně vypadalo takto: ventilátor|radiátor|čelo, a co nejníž, tak ti ten spodní ventilátor bude foukat pod grafiku tak, jak chceš. Horní pozice ventilátorů ve skříni bych obsadil ventilátory, které jsou vepředu, aby vyfukovaly vzduch ze skříně nahoru a ven (a prachový filtr dej pryč).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za rady. Je asi na uvážení, zda nakonec do vodníka jít. Teď mám oblíbenou Feru 3, ale obávám se, že na novou generaci pro overclocku mi to neuchladí. Přemýšlel jsem také přidat jeden ventilátor za chladič, ale myslím, že Fera je navržena pro jeden ventilátor ideálně a druhý by pomohl tak o stupeň možná dva. To bych spíš musel investovat do nějaké bestie Noctuy, která by se tam vešla...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Flavivs napsal(a):

Díky za rady. Je asi na uvážení, zda nakonec do vodníka jít. Teď mám oblíbenou Feru 3, ale obávám se, že na novou generaci pro overclocku mi to neuchladí. Přemýšlel jsem také přidat jeden ventilátor za chladič, ale myslím, že Fera je navržena pro jeden ventilátor ideálně a druhý by pomohl tak o stupeň možná dva. To bych spíš musel investovat do nějaké bestie Noctuy, která by se tam vešla...

Vždy můžeš jít do většího vzduchového chladiče https://www.czc.cz/177528,155711,287955,234414,208714,234415,208712/kody.

Já sám jsem měl třeba Dark Rock Pro 3, který je v podstatě stejný jako nová 4ka, na 130W TDP Intelu a zvládal ho v tichosti chladit. A dovoluji si tvrdit, že ten PRO 4 nebo NH-D15 překonají i některé 240mm AIO vodníky za podobné peníze a můžeš je plácnout i na 3950X :D . Nemluvě o tom, že na vzduchovém chladiči se nemá co podělat, snad krom ventilátoru, který se dá nahradit. S pumpou je to už horší. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Vždy můžeš jít do většího vzduchového chladiče https://www.czc.cz/177528,155711,287955,234414,208714,234415,208712/kody.

Já sám jsem měl třeba Dark Rock Pro 3, který je v podstatě stejný jako nová 4ka, na 130W TDP Intelu a zvládal ho v tichosti chladit. A dovoluji si tvrdit, že ten PRO 4 nebo NH-D15 překonají i některé 240mm AIO vodníky za podobné peníze a můžeš je plácnout i na 3950X :D . Nemluvě o tom, že na vzduchovém chladiči se nemá co podělat, snad krom ventilátoru, který se dá nahradit. S pumpou je to už horší. 

Jako jo, je to možnost, ten Be Quiet! Dark Rock Pro 4 me láká a podle specifikací by se tam snad i vešel, protože Fractal má max. podporovanou výšku chladiče CPU uvedených 172mm - tady ten chladič má 163mm, takže tak tak, ale ať se na to podívám jak chci, je to strašná bestie 🙂. Bohužel zakryje i hezké RGB Ramky. Ale je zvláštní, že jeho menší bratříček Be Quiet! Dark Rock 4 svým profilem chladiče a hlavně větším jedním větráčkem těm RAM modulům cloní mnohem více, než větší verze. Možná by tam nešel ani slušně dát. To bych musel mít nízkoprofilové RAM moduly. Uživatelé si na to v recenzích stěžují...  Uvidíme, ještě je čas a promyslím to. Je jasné, že nové generace budou nejspíš topit celkem dost. S Ferou jsem u Zen+ celkem vysmátý... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Flavivs napsal(a):

Jako jo, je to možnost, ten Be Quiet! Dark Rock Pro 4 me láká a podle specifikací by se tam snad i vešel, protože Fractal má max. podporovanou výšku chladiče CPU uvedených 172mm - tady ten chladič má 163mm, takže tak tak, ale ať se na to podívám jak chci, je to strašná bestie 🙂. Bohužel zakryje i hezké RGB Ramky. Ale je zvláštní, že jeho menší bratříček Be Quiet! Dark Rock 4 svým profilem chladiče a hlavně větším jedním větráčkem těm RAM modulům cloní mnohem více, než větší verze. Možná by tam nešel ani slušně dát. To bych musel mít nízkoprofilové RAM moduly. Uživatelé si na to v recenzích stěžují...  Uvidíme, ještě je čas a promyslím to. Je jasné, že nové generace budou nejspíš topit celkem dost. S Ferou jsem u Zen+ celkem vysmátý... 

Nemusíš mít ten ventilátor vepředu. Podle nějakého testu, co jsem viděl, tak záleží hodně na tom prostředním ventilátoru. Takže u tvého 2600X můžeš mít jen ten prostřední a v pohodě to uchladí. Anebo dát ten menší ventilátor dozadu místo dopředu, takže bude jakoby posílat vzduch dozadu k zadnímu ventilátoru. V obou případech nebudou zastíněné ramky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem vše nakonec přehodnotil a půjdu do Noctuy NH-D15S. Z pěti důvodů:

1. Vejde se mi do skříně. 

2. Nezacloní RGB Ramky a zůstane ještě i nějaký prostor poblíž GPU. 

3. Je to kvalita v chlazení - skoro jako větší vícevětrákový bratr NH-D15, jen kompaktnější (alespoň pro mě). 

4. Jednoduchost montáže (kit pro patici AM4 od roku už 2018 v balení). 

5. Prostě Noctua 🙂

Jediný mínus je estetika a cena. Be Quiet! (Rock 4 i Rock 4 Pro) je skutečně hezčí a slušný konkurent, ale mám tmavé sklo, tím se barevné rozdíly zmenší a vyniknou alespoň mé RGB RAM. 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď