Jump to content
renek11

Větrák zdroje VEN ze skříně nebo DOVNITŘ?

Recommended Posts

Ahoj

Narazil jsem na pro mě nesmyslný dotaz u kterého se rozjela debata a já bych rád dostal nezávyslou odpověď třeba i od Milana na tuto otázku "Větrák zdroje VEN (dolu) ze skříně nebo DOVNITŘ a proč?"

Editoval(a) renek11

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 hodinou, renek11 napsal(a):

Ahoj

Narazil jsem na pro mě nesmyslný dotaz u kterého se rozjela debata a já bych rád dostal nezávyslou odpověď třeba i od Milana na tuto otázku "Větrák zdroje VEN (dolu) ze skříně nebo DOVNITŘ a proč?"

Dám ti nezávislou odpověď. Dáš ho vždycky podle bedny.

Pro zdroj je sice lepší, když nasává vzduch z venku ale pokud tuto možnost bedna nemá, nic se neděje.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 26. 6. 2020 at 9:27, renek11 napsal(a):

Ahoj

On 26. 6. 2020 at 11:08, westikkrystof napsal(a):

Dám ti nezávislou odpověď. Dáš ho vždycky podle bedny.

Přesně tak. Pokud mám malou skříň nebo takovou, která nemá moc možností pro vyfukování vzduchu ze skříně (bez horních ventilátorů, jen jeden zadní), tak bych volil polohu zdroje ventilátorem dovnitř, ať se podílí na airflow ve skříni. V opačném případě je to jedno.

Další z aspektů je délka kabelů. Některé zdroje mají kratší kabely a některé desky mají 24pin dost vysoko a tedy nelze nakombinovat jednu či druhou polohu.

Dalším případem by byla absence jakéhokoliv prachového filtru na spodní straně skříně a tak by zdroj nasával zbytečně prach, pak je tedy volba spíš ventilátorem dovnitř.

A asi poslední důvod je poloha kabelů/konektorů na zdroji. Plno zdrojů má důležité kabely a konektory v jedno řadě buď nahoře nebo dole, takže pokud by v jedné poloze kolidovaly např. s ventilátorem (viz obrázek), tak je třeba zvolit jinou polohu.

IMG_20200627_1808578.thumb.jpg.d995a3694ee82d9b55fe96d502dceb2f.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já osobně tedy vždycky preferuji větrákem do skříně, pokud to ta skříň a zdroj dovolují. Většina skříní je sice dělaná tak, aby zdroj šel větrákem ven a nasával tak čistý a studený vzduch, což by tedy mělo zajistit delší živost zdroje, ovšem často se může stát, že zespoda právě tento přístup vzduchu nebude a zdroj tak může trpět. Typický případ když položíš bednu na koberec. Ten zdroj nemá šanci 😂 Větrákem ven lepší, ale jen když si stavíš pro sebe a dáváš si na tyhle věci pozor. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...