Jump to content
Roman Doležel

Roztroušená skleróza

Recommended Posts

Spíš fun fact, ale určitě mě někdo poučte. Přecházel jsem z NTB (Intel, Nvidia) na PC (AMD) a jelikož byl noťas mrtvý a chtěl jsem z něj použít SSD, neměl jsem jak ho naformátovat. Zapojil jsem ho tedy do PC a to normálně naběhlo. Jakože ihned s tím, že to teda raketa nebyla a chvilku se to pralo s 4K monitorem, ale do půl hodiny si Windows zřejmě většinu věcí opravil. Pro mě to znamenalo v podstatě to, že jsem nemusel řešit novou licenci OS. Docela mi spadla brada, čekal jsem buď BIOS, nebo nekonečnou opravu systému při startu, nebo prostě modrou smrt při práci. Jak je to možné, že to takhle mohlo naběhnout na diametrálně odlišné platformě s jinými ovladači?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, Roman Doležel napsal(a):

Spíš fun fact, ale určitě mě někdo poučte. Přecházel jsem z NTB (Intel, Nvidia) na PC (AMD) a jelikož byl noťas mrtvý a chtěl jsem z něj použít SSD, neměl jsem jak ho naformátovat. Zapojil jsem ho tedy do PC a to normálně naběhlo. Jakože ihned s tím, že to teda raketa nebyla a chvilku se to pralo s 4K monitorem, ale do půl hodiny si Windows zřejmě většinu věcí opravil. Pro mě to znamenalo v podstatě to, že jsem nemusel řešit novou licenci OS. Docela mi spadla brada, čekal jsem buď BIOS, nebo nekonečnou opravu systému při startu, nebo prostě modrou smrt při práci. Jak je to možné, že to takhle mohlo naběhnout na diametrálně odlišné platformě s jinými ovladači?

Windows má ve své výbavě základní ovladače pro všechny typy zařízení, aby hned po připojení splňovaly své základní funkce - klávesnice píše, myš pohybuje kurzorem, grafika je bez vlastních ovladačů "jen zobrazovací zařízení", které většinou jede na nějakém nižším rozlišení. Windows si pak skrze vlastní službu Update nastahuje všechny potřebné ovladače navíc, které zařízení potřebují a ty, které byly pro jinou konfiguraci PC, nepoužívá, protože nemá shodu zařízení-ovladač.

Takovýhle transfer disku s OS je sice OK, avšak někdy to může způsobovat problémy, proto se doporučuje čistá instalace windowsu při kompletní změně HW, aby na disku nebyl přebytečný bordel a hlavně aby Windows neměl bordel v ovladačích. Samozřejmě jako uživatel to nemusíš zažít a vše bude fungovat správně, ale občas nebo časem se nějaký problém může, ale i nemusí naskytnout.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...