Jump to content
milanfon

Kvalitní a nekvalitní USB-C příslušenství

Recommended Posts

V návaznosti na naše nedávné video o USB-C jsem se rozhodl tady udělat takový seznam USB-C příslušensví, se kterým mám zkušenosti a předat vám znalosti, abyste věděli, do kterého jít a kterému se vyvarovat ;) 

Budu rád, když jsem dodáte i svoje vlastní zkušenosti s nějakými dalšími produkty. Klidně je přidám do seznamu :D 

Doporučené

Huby

• U-Green
    • Toto je můj oblíbený hub, který vždy nosím u sebe. 
    • Není na něm nic zase tak speciálního: 3x USB 3 a Ethernet + exerní napájení, pokud by bylo potřeba. 
    • Kvalitně zpracovaný
    • Spolehlivý
    • - je vysoká cena

Nabíječky

• AlzaPower Charger
    • 60W nabíječka s PD a USB-C výstupem za přijatelnou cenu. 
    • Dobré rozměry
    • Kvalita, není co vytknout
    • Dostupné ve 2 barvách

Nedoporučené

Huby

• Doslova Lidl USB-C hub
    • Koupil jsem to, protože to vypadalo dobře.
    • Moc dobré to ale není. 
    • Má to 3x USB 3 a čtečku na SD a Micro SD, problém je, že ta čtečka je celkem pomalá. 
    • Je v balení s přechodkou na USB A.
    • Takže jako není to zase tak špatný hub, ale rozhodně za něj nedávejte 400,- Kč. 

Kabely (pouze C-C)

• U-Green
    • Většinou mám s touhle značkou z Ali dobré zkušenosti, ale u C-C kabelu mě fakt zklamali.
    • Za 1. je to jen nabíjecí kabel, tedy nemá žádné vodiče navíc, pouze ty nabíjecí a USB 2.0. 
    • Ovšem ani na to nabíjení není dobrý. Má v sobě nějaký čip a ten dělá to, že občas to nabíjení prostě vypne. 
    • Ta koncovka s čipem se také strašně zahřívá
  • AlzaPower AluCore
    • Osobně jsem si myslel, že tyto kabely jsou dobré a i přesto, že mají hodně +, tak bych je spíše nedoporučoval. 
    • Jejich výhoda je rozhodně cena a to, že mají všechny vodiče, takže je nemusíte používat pouze na napájení, ale i na přenos dat, DP, atd. (ne TB 3)
    • Další + je, že se prodávají až ve 2m délce. 
    • Špatné ovšem je, že jsou strašně tlusté. Přijde mi to jak hadice u pumpy, když tankuju auto. Beru to jako nevýhodu, protože ten kabel je pak strašně nepoddajný a nevhodný pro tažení na stole. 
    • Koncovka nedrží ve všech C portech. Například z mého Dell XPS vypadává, takže mě ten kabel spíše s*re. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...