Jump to content
L

S akou grafikou počítač pod 930€, 25000CZK

Recommended Posts

Chcem si kúpiť počítač na hry. Našiel som si zostavu za 870€ (23500) s Ryzen 5 3600 a MSI RX 5700 XT OC EVOKE. Oplatí sa táto zostava? Alebo by som si mal vybrať dáku grafiku od Nvidie? A ak áno tak akú? Podľa mňa sa tie karty neoplatia, lebo dosahujú menej FPS v hrách, čo je aj moja priorita. Počítač s 2070 som nenašiel do 930 eur som nenašiel a keď som uvažoval nad postavením, tak tiež nevyšiel do ceny. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Pokiaľ nájdeš nejakú 2070, tak neber Gigabyte rtx 2070 windforce 2x 8g, ja ju mám, teploty okolo 80°C, a celkovo je dosť hlučná. Radšej by som bral niečo iné. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 16 hodinami, L napsal(a):

Chcem si kúpiť počítač na hry. Našiel som si zostavu za 870€ (23500) s Ryzen 5 3600 a MSI RX 5700 XT OC EVOKE. Oplatí sa táto zostava? Alebo by som si mal vybrať dáku grafiku od Nvidie? A ak áno tak akú? Podľa mňa sa tie karty neoplatia, lebo dosahujú menej FPS v hrách, čo je aj moja priorita. Počítač s 2070 som nenašiel do 930 eur som nenašiel a keď som uvažoval nad postavením, tak tiež nevyšiel do ceny. 

k vybranej grafike len toľko , mPleb

image.thumb.png.9a759150ad0162405a1547135066e76e.png

ľudia, preboha trochu používajte GULUGULU.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Doom_crustpunk napsal(a):

Pokiaľ nájdeš nejakú 2070, tak neber Gigabyte rtx 2070 windforce 2x 8g, ja ju mám, teploty okolo 80°C, a celkovo je dosť hlučná. Radšej by som bral niečo iné. 

Tvoje zajímavé, obecně právě tato karta patří k těm lepším co se chlazení týče, nemáš třeba špatný airflow? Je taky možné že jsi dostal náhodou špatně napastovanou 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

k vybranej grafike len toľko , mPleb

image.thumb.png.9a759150ad0162405a1547135066e76e.png

ľudia, preboha trochu používajte GULUGULU.

Ale za takú cenu sa oplatí či? Z videa som sa dozvedel že sa zahrieva a je hlučná, ale ja hrám vo FHD, a dá sa obmedziť výkon nie? Keď by som obmedzil na náročnejšie hry na 60FPS a menej náročné napr. na 120FPS, tak by sa tak nemusela zahrievať. Nenašiel som iné PC s grafikami 2060 super alebo 2070 do 930€.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Hynex napsal(a):

Tvoje zajímavé, obecně právě tato karta patří k těm lepším co se chlazení týče, nemáš třeba špatný airflow? Je taky možné že jsi dostal náhodou špatně napastovanou 

ved minule sa tu nieco podobne riesilo s gigabajtom, zle prepastovana, používame výhradne ThermalGrizzly Kryonaut , nie zubne pasty za pár eur.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, L napsal(a):

Ale za takú cenu sa oplatí či? Z videa som sa dozvedel že sa zahrieva a je hlučná, ale ja hrám vo FHD, a dá sa obmedziť výkon nie? Keď by som obmedzil na náročnejšie hry na 60FPS a menej náročné napr. na 120FPS, tak by sa tak nemusela zahrievať. Nenašiel som iné PC s grafikami 2060 super alebo 2070 do 930€.

ano da sa urobit UnderVolt na 1050mV a nejakých 1900Mhz a hned máš o 50W menšiu spotrebu. ale to nerieši ramky lebo tie idu naplno stale. ja by som šiel do gigabyte alebo sapphire pulse .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

ano da sa urobit UnderVolt na 1050mV a nejakých 1900Mhz a hned máš o 50W menšiu spotrebu. ale to nerieši ramky lebo tie idu naplno stale. ja by som šiel do gigabyte alebo sapphire pulse .

A čo tak grafiky: ASUS ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING, ASUS TUF 3-RX5700XT-O8G-GAMING? Ešte MSI 5700xt oc evoke. Tie Asusy sú za príplatok 44€, ktorú sa oplatí zobrať? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, L napsal(a):

A čo tak grafiky: ASUS ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING, ASUS TUF 3-RX5700XT-O8G-GAMING? Ešte MSI 5700xt oc evoke. Tie Asusy sú za príplatok 44€, ktorú sa oplatí zobrať? 

ani jednu. tuf hned zvozili v testoch , rog strix sa oddeluje chladič kôli váhe , oc evoke nepoznám.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

ani jednu. tuf hned zvozili v testoch , rog strix sa oddeluje chladič kôli váhe , oc evoke nepoznám.

A čo poviete na MSI Radeon RX 5700 XT MECH? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Division2 Ubisoft napsal(a):

treba pozriet nejake test video, nemam skusenosť

A Sapphire PULSE RX 5700 XT? 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 29. 5. 2020 at 10:38, Hynex napsal(a):

Nedávno som to tu riešil s tou mojou grafikou. 
Zmenil som case na Fractal Design Meshify C TG, vpredu mám 2x Noctua 140mm, ktoré sajú vzduch, hore 2x a vzadu 1x 120mm, ktoré vzdych vyfukujú, vymenil som aj zdroj za RM750x, pretože som tam mal VS550 od Corsair. Čo som aj videl recenzie, tak tie teploty mali napr. na alze všetci rovnaké, okolo 80. Ale zasa na benchmarkoch tie teploty neboli vysoké, tak už neviem ako tej karte pomôcť, skúšal som aj rôzne rýchlosti vetrákov. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Doom_crustpunk napsal(a):

Nedávno som to tu riešil s tou mojou grafikou. 
Zmenil som case na Fractal Design Meshify C TG, vpredu mám 2x Noctua 140mm, ktoré sajú vzduch, hore 2x a vzadu 1x 120mm, ktoré vzdych vyfukujú, vymenil som aj zdroj za RM750x, pretože som tam mal VS550 od Corsair. Čo som aj videl recenzie, tak tie teploty mali napr. na alze všetci rovnaké, okolo 80. Ale zasa na benchmarkoch tie teploty neboli vysoké, tak už neviem ako tej karte pomôcť, skúšal som aj rôzne rýchlosti vetrákov. 

Můžeš ji ještě zkusit dát někomu aby ji přepastoval

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, Hynex napsal(a):

Můžeš ji ještě zkusit dát někomu aby ji přepastoval

Je to až také komplikované? Ja by som si na to trúfol asi aj sám. Najskôr som si neveril ani vymeniť chladič CPU, zvládol som to. Neveril som si, že zvládnem prehodiť celý HW do novej case a dal som aj to, tak toto asi nebude komplikovanejšie, či? :D A ešte jedna otázka, keď to prepastujem, tak asi aj padá záruka, že? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Komplikované to je i není, záleží na zručnosti, ale já osobně bych do toho nešel s nadšením :D

vlastně bych to spíše nechal na někom kdo to umí, protože jeden známý si spolu s chladičem sundal i půlku napájení 

naštěstí uměl pajet

a u záruky si nejsem jistý ale asi jo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 29. 5. 2020 at 19:10, Division2 Ubisoft napsal(a):

treba pozriet nejake test video, nemam skusenosť

Talá sapphire je moc dráha, a čo tak XFX RX 5700 XT Thicc II Ultra? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 52 minutami, L napsal(a):

Talá sapphire je moc dráha, a čo tak XFX RX 5700 XT Thicc II Ultra? 

Výkon i chlazení dobré. Jsou lepší ale i horší. Nic s ní za tu cenu nezkazíš.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, westikkrystof napsal(a):

Výkon i chlazení dobré. Jsou lepší ale i horší. Nic s ní za tu cenu nezkazíš.

Alebo oplatí sa priplatiť 20€ za msi evoke? Podľa mňa nie či? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, L napsal(a):

Alebo oplatí sa priplatiť 20€ za msi evoke? Podľa mňa nie či? 

Určitě nevyplatí. Evoke má problémy s chladičem. Karta to není špatná, ale MSI tam nějak bojuje s chlazením a jsou dvě verze. S upraveným a bez.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 30. 5. 2020 at 14:58, Hynex napsal(a):

Komplikované to je i není, záleží na zručnosti, ale já osobně bych do toho nešel s nadšením

Nakoniec mi to nedalo a skúsil som to sám. :D Zvládol som to, len tie teploty nie sú stále ideálne, ale nejakých pár stupňov je to lepšie, ako kde. Sú tam len 2 heatpipe, tak najväčší problém bude asi tam, použil som Thermal Grizzly Kryonaut. 

On 29. 5. 2020 at 13:16, Division2 Ubisoft napsal(a):

ved minule sa tu nieco podobne riesilo s gigabajtom, zle prepastovana, používame výhradne ThermalGrizzly Kryonaut , nie zubne pasty za pár eur.

To som bol ja, vymenil som všetko, čo bolo na zostave zle, akurát dnes som vymenil aj pastu na GPU a teploty stále nič moc, tak už mi nezostáva nič iné, len sa s tým zmieriť asi. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...