Jump to content

Recommended Posts

Přeji všem dobrý den. Mám problém s mými třemi monitory (hdmi, dvi, vga(pripoken přes redukci dvi na vga)). Teď k problému, když zapnu pc nabehnou mi nejprve jenon dva monitory na zamykací obrazovce (po odemknutí systému a na ploše fungují stále jen 2 monitory). Nefunguje právě VGA monitor připojený přes redukci. Pc musím restartovat a najednou mi začne fungovat i VGA monior. (VGA monior při spuštění zobrazuje post a boot, ale v systému napoprvé nefunguje). Děkuji Vám za pomoc Hezký den

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Napadá mě, jestli ty dva DVI porty nejsou náhodou sdílené, případně jestli jeden HDMI a DVi nejsou sdílené. U některých karet, které mají více výstupu to tak je, nebo alespoň bylo, že měly více jak tři čtyři výstupy, třeba 4xHDMI a 1x DVI, přičemž jedno HDMI bylo sdílené s DVI, takže když se zapojily monitory do sdíleného HDMI a DVI, tak obraz šel jen na jeden.

On 23. 5. 2020 at 15:00, Marek Alan napsal(a):

Nevěděl by někdo co s tím?

Zkus tedy třeba ten HDMI kabel strčit do druhého výstupu.

V případě, že funguje VGA po restartu, tak si zkus koupit HDMI>VGA redukci místo DVI>VGA.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 25. 5. 2020 at 10:23, Petr.siska napsal(a):

Napadá mě, jestli ty dva DVI porty nejsou náhodou sdílené, případně jestli jeden HDMI a DVi nejsou sdílené. U některých karet, které mají více výstupu to tak je, nebo alespoň bylo, že měly více jak tři čtyři výstupy, třeba 4xHDMI a 1x DVI, přičemž jedno HDMI bylo sdílené s DVI, takže když se zapojily monitory do sdíleného HDMI a DVI, tak obraz šel jen na jeden.

Zkus tedy třeba ten HDMI kabel strčit do druhého výstupu.

V případě, že funguje VGA po restartu, tak si zkus koupit HDMI>VGA redukci místo DVI>VGA.

Díky moc za radu o sdílení konektorů na GPU jsem nevěděl. Také mě napadlo si koupit hdmi na vga redukci, ale vyšlo mi že by se mi to nevyplatilo. Vyřešil jsem to tak že jsem si koupil "nový" monitor z bazaru. Koupil jsem ho za 400kc + 60kc hdmi a vyšlo mě to sice 2*dráž, ale za to mám fullhd monitor. Ještě jednou děkuji a hezký den

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...