Jump to content

Recommended Posts

Chtěl bych tě jako odborníka požádat o radu.Mám doma sestavu: deska MSI GAMING PRO B150A, grafika MSI RADEON RX470 4GB, procesor INTEL i5-7600K LGA1151, a ram ADATA XPG DDR4 2133 PC4-17000 2x 8GB.A moje prosba na tebe je, co bych měl vyměnit (aby zůstala zachována kompatibilita) abych mohl používat programy jako Blender, C4D, Source Filmmaker.Přitéto sestavě se v těchto programech nedá pořádně pracovat.Vše trvá strašně dlouho, renderování pár sekund videa ve 4K trvá hodiny a mám nízké FPS.Moje částka na upgrade je kolem 25tisíc.Pomohl by jsi mi prosím s konkrétním výběrem komponentů?Děkuji Matěj

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Jestli renderuješ přes GPU tak bych doporučil nějakou grafiku od nVidie abys mohl používat cuda jádra 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 22. 5. 2020 at 20:24, Hynex napsal(a):

Jestli renderuješ přes GPU tak bych doporučil nějakou grafiku od nVidie abys mohl používat cuda jádra 

Ahoj, v této sestavě jsem vyměnil starou grafiku za RTX 2060 super DDR6 8GB. Vše mi připadá stále pomalé, renderování pár vteřin ve 4K trvá hodiny. Koupil jsem dobrou grafiku nebo mám vyměnit ještě něco jiného? Děkuju.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

grafika je dobrá o tom žádná, ale pokud bys chtěl vyměnit něco jiného konkrétně procesor tak bych šel do ryzenu druhé nebo třetí generace, asi ryzenu 7 nebo klidně i 9 a samozřejmě alespoň 16GB RAM

já s blenderem moc neumím (spíše vůbec) takže ani nevím jestli se video renderuje přes gppu nebo cpu ale podle tohohle to vypadá jako že se to dělá přes cpu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Matěj Trnka napsal(a):

Ahoj, v této sestavě jsem vyměnil starou grafiku za RTX 2060 super DDR6 8GB. Vše mi připadá stále pomalé, renderování pár vteřin ve 4K trvá hodiny. Koupil jsem dobrou grafiku nebo mám vyměnit ještě něco jiného? Děkuju.

Nejspíš tě zpomaluje procesor a doufám že jsi v blenderu označil grafiku jestli ne tak: File > User Preferences > System > Cycles Compute Device

Jestli to i tak bude pomalé tak bych to viděl takto https://www.czc.cz/amd-ryzen-9-3900x/264588/produkt https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-x570-plus-amd-x570/262210/produkt  https://www.czc.cz/hyperx-predator-32gb-2x16gb-ddr4-3333/243992/produkt jestli ti bude stačit 16GB tak vezmi 16GB :) 

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 25. 5. 2020 at 11:20, Hynex napsal(a):

grafika je dobrá o tom žádná, ale pokud bys chtěl vyměnit něco jiného konkrétně procesor tak bych šel do ryzenu druhé nebo třetí generace, asi ryzenu 7 nebo klidně i 9 a samozřejmě alespoň 16GB RAM

já s blenderem moc neumím (spíše vůbec) takže ani nevím jestli se video renderuje přes gppu nebo cpu ale podle tohohle to vypadá jako že se to dělá přes cpu

Děkuji za radu, ramky mám 32GB rendruju přes GPU a popřemýšlím o tom procesoru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...