Jump to content

Recommended Posts

Mám otázku. Mám dva disky v pc 1 ssd a 1 hdd. Systém jsem instaloval na ssd ale bootuje z hdd. Když třeba v TCMD dám disk C tak tam ten systém je. Co mám dělat?

Předem děkuji za odpověď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No co jsem udělal já bylo, že jsem vyndal HDD i SSD, resetoval BIOS a dal tam jen SSD, aby se jako systémový disk bral ten

Pak jsem tam zapojil HDD a oddíl s Windows jsem formátoval, předtím jsem si všechna data co jsem potřeboval zachránit přetáhl na SSD nebo do jiného svazku 

Je to trochu složité ale zaručeně to bude fungovat

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Hynex napsal(a):

No co jsem udělal já bylo, že jsem vyndal HDD i SSD, resetoval BIOS a dal tam jen SSD, aby se jako systémový disk bral ten

Pak jsem tam zapojil HDD a oddíl s Windows jsem formátoval, předtím jsem si všechna data co jsem potřeboval zachránit přetáhl na SSD nebo do jiného svazku 

Je to trochu složité ale zaručeně to bude fungovat

rovnako odporučam inštalovať system iba s jednym zapojenym diskom na ktorom ma byť system.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 18. 5. 2020 at 17:52, Peetrs Cerny napsal(a):

Mám otázku. Mám dva disky v pc 1 ssd a 1 hdd. Systém jsem instaloval na ssd ale bootuje z hdd. Když třeba v TCMD dám disk C tak tam ten systém je. Co mám dělat?

Předem děkuji za odpověď

Jen tak pro zajímavost. Kolegové mají sice dobrá doporučení, nic méně, nemáš náhodou, špatně nastavené bootovací priority v biosu? Samo se to, jen na základě instalace OS, automaticky nenastaví na ten správnej disk. Pokud ne, tak z bootování vyházej všechny ostatní možnosti a nech tam akorát to SSD.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě to, dokud jsem ten jeden neformátoval pořád házelo z jakého disku chci bootovat a jako hlavní disk to stejně bralo původní HDD

Nakonec mi někdo řekl, že ho to tak bere proto, že v BIOSu je nastavený jako hlavní a že s tím softwarově nejde nic dělat 

Více jsem po tom nepátral, protože jsem to chtěl mít co nejrychleji opravené

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Hynex napsal(a):

Mě to, dokud jsem ten jeden neformátoval pořád házelo z jakého disku chci bootovat a jako hlavní disk to stejně bralo původní HDD

Nakonec mi někdo řekl, že ho to tak bere proto, že v BIOSu je nastavený jako hlavní a že s tím softwarově nejde nic dělat 

Více jsem po tom nepátral, protože jsem to chtěl mít co nejrychleji opravené

V biosu jde nastavit, jak priorita, tak i naprosté vyřazení z bootu.

Standardně, hned po instalaci OS nový sestavy s novým SSD, kam jsem přidával disky z předešlý, nebo po migraci OS ze starýho na novej disk, jdu do dobiosu a vyházím z bootování vše krom toho aktuálního systémovýho úložiště a vždy to naprosto bez problémů funguje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...