Jump to content

Recommended Posts

Dobrý deň, mal by som na Vás takú otázku.
Rád by som kúpil router so štandardmi 802.11 ad (60GHz) a 802.11 ah (cca. 900MHz). Potreboval by som prepojiť akoby jednou wifi sieťou byt s čo najväčšou rýchlosťou (preto podpora 2.4, 5 a 60 GHz) s domom cca. 400 m vzdušnou čiarou s nie priamou viditeľnosťou (preto kvôli dosahu a dobrej priepustnosti 900MHz).
Potreboval by som zariadenie, alebo kombináciu zariadení, ktoré by tejto špecifikácii vyhovovali? Bývam v meste a medzi bodmi (byt a dom) je zástavba bytovkami.
Do bytu budem mi dávajú teraz optiku a bývam na 1. poschodí.

Ďakujem za odpoveď.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tak že, mezi dvěma body, mezi kterými chceš to Wi-FI propojení, je další zástavba situovaná tak, že mezi nimi není přímá viditelnost?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejsem sice expert, nic méně odepisuju z toho titulu, že jsem tyto věci kolem Wi-FI, v četně vzdáleného přenosu, svého času hodně řešil, v rámci vlastních a firemních potřeb a jeden ze stěženích faktorů je určitě přímá viditelnost. Nechci tvrdit, že to bez přímé viditelnosti nemůže vůbec fungovat, ale je to na principu rádiových vln a když řešíš kvalitu a rychlost, tak se obávám, že o kvalitu přijdeš pravděpodobně určitě. Při prostupu překážkama, co jsem zkoušel, skákal ping až do nebe, i při zachování síly signálu. Taková infrastruktura, a to podle mě nemá ani cenu řešit jenom router, při vzdálenosti 400m, i kdyby bez přítomnosti překážek, se spíš budeme bavit o infrastruktuře s směrovými anténami o adekvátních atributech, v tomto případě, ještě navíc, pravděpododbně ethernet s napájením, která bude pravděpodobně dost drahá a stejně asi nedosáhneš uspokojivýho výsledku.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď