Jump to content
Hynex

Coil whine

Recommended Posts

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli když slyším při jistých momentech coil whine, Jestli tam ten zvuk pak nemůže "zůstat" nebo být hlasitější 

Jisté momenty je 2000fps a ten zvuk byl vážně pořádný :D

Důvod odstranění fps limitu: benchmark během hraní hry 

kdy se objevuje 2k fps? Při načítání samozřejmě :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 hodinou, Hynex napsal(a):

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli když slyším při jistých momentech coil whine, Jestli tam ten zvuk pak nemůže "zůstat" nebo být hlasitější 

Jisté momenty je 2000fps a ten zvuk byl vážně pořádný :D

Důvod odstranění fps limitu: benchmark během hraní hry 

kdy se objevuje 2k fps? Při načítání samozřejmě :D

Taky se mi to stávalo tak jsem locknul FPS a máš problém vyřešen

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Hynex napsal(a):

Před 6 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Taky se mi to stávalo tak jsem locknul FPS a máš problém vyřešen

Otázka z čeho ten coil whine je?

Nejčastěji sice bývá z grafiky, ale dost často i ze zdroje nebo desky.  Vzhledem k tomu, že máš všechno kvalitní, je divné, že se vůbec objevuje. I když nedávno tu někdo zrovna řešil reklamaci zdroje Corsair RM850X. Pak si kupuj tyhle 100% jistoty...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 43 minutami, westikkrystof napsal(a):

Otázka z čeho ten coil whine je?

Nejčastěji sice bývá z grafiky, ale dost často i ze zdroje nebo desky.  Vzhledem k tomu, že máš všechno kvalitní, je divné, že se vůbec objevuje. I když nedávno tu někdo zrovna řešil reklamaci zdroje Corsair RM850X. Pak si kupuj tyhle 100% jistoty...

Mám pocit, že na tento konkrétní zvuk má převážnou exklusivitu zdroj, na PCB desky, ani grafiky moc klasických cívek nenajdeš.

Tak že je otázkou, jestli se v případě karet opravdu o tento specifický zvuk jedná, a nebo, někdo neobratně používá tento termín.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Téměř jistě vím, že zdrojem to není to pískání nešlo zdola 

Grafika mě napadla jako první, protože se to objevilo když se odstranil FPS limit, jinak je tichá

Je možné že to není coil whine, je pravda že je to jediný termín který znám pro pískavý zvuk který by mohla vydávat grafika při vysokých fps 

Ale hlavně jsem se chtěl zeptat, jestli tím že to takhle "slyším" jestli to tam pak nemůže zůstat i při nižších fps

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 44 minutami, Hynex napsal(a):

Téměř jistě vím, že zdrojem to není to pískání nešlo zdola 

Grafika mě napadla jako první, protože se to objevilo když se odstranil FPS limit, jinak je tichá

Je možné že to není coil whine, je pravda že je to jediný termín který znám pro pískavý zvuk který by mohla vydávat grafika při vysokých fps 

Ale hlavně jsem se chtěl zeptat, jestli tím že to takhle "slyším" jestli to tam pak nemůže zůstat i při nižších fps

No, záleží na intenzitě. Ty cívečky za mosfetama na to moc netrpí, ne že by to vinutí zvuky nedělalo, ale jsou zapouzdřený, dalo by se říct odizolovaný, ten zvuk by měl být dost tlumený o nižší frekvenci, nikdy jsem nezaznamenal, že by se ozvaly, tak že by byly v zátěži slyšet přes ventilátory, ale za to u zdroje může být dost výrazný o vyšší frekvenci, cívky mají obnažený vinutí. Taky kondíky, ty jsou všude a bývají nejčastěji problémový.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No zase mi přijde divné že by se to dělalo zrovna u tohoto když ta karta sice byla asi vytížená naplno ale to je i u jiných her co hraju a nepíská

No zkusím to změřit a zjsitit odkud teď zvuk jde

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď