Jump to content
Dominik Badovský

Otázka na domácu sieť

Recommended Posts

ZTE Router je primárny a TP-Link je napojení zo ZTE Routeru ...

Ako náhradu switchu mám TP-Link Router porty stačia ale mám menší problém wifi nejde plnou rýchlosťou na TP-Link routery a je tam asi strata 50 % oproti prvému routeru ( ZTE ) sem tam som si všimol že TP-Link zhodil aj prvý router a musel som resetovať prvý router ( ZTE ) .

Potom prichádza náhodna latencia samozrejme sa to stáva na všetkých zariadeniach v domácnosti podobný problém mal môj známy ktorý si kúpil switch a problémy zmizli

Napríklad z 58 ms do vybehne na 300 ms a pomaličky to po 5 minútach stúpa dole na stabilný ping . Ďakujem ak mi poradíte samozrejme môže byť problém u providera ale to sa chcem spýtať vás kedže u tp-linku je horšie pripojenie ako na zte tak mi to nesedí ...

Inač naozaj cením prepracovanosť tohto fóra zabudol som postnuť tento príspevok a ostal mi uložení :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 15. 3. 2020 at 20:38, Lukas napsal(a):

Máš ten TPL nastavený, jako další DHCP a nebo, čistě jako AP, v bridge?

Ještě může být dost pravděpodobný problém ten, že TP-Link má zapojený jako router (LAN ZTE --》WAN TP-Link) a na obou sitích má stejný rozsah, takže se to mlátí s ARPem.

Že by mněl v síti 2 spuštěné DHCP servery se mi nezdá, protože když by se připojil na TP-Link, byla by GW Tp-Link a tudy by cesta do internetu nevedla =NEŠEL by mu internet. O téhleté situaci se nezmiňuje. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Tomáš Nosek

Takhle, všiml jsem si, že když někdo vezme router, tak jak ho koupí v default, kde je automaticky nastavená nějaká routovací funkce s vlastním DHCP, připíchne ho k modemu, samozřejmě přes WAN, jinak to nic nedělá, tak tam většinou ta doba odezvy je vcelku znatelná, o proti samotnýmu modemu a když se to přenastaví do bridge, tak se to většinou zlepší.

Před 3 hodinami, Tomáš Nosek napsal(a):

Že by mněl v síti 2 spuštěné DHCP servery se mi nezdá, protože když by se připojil na TP-Link, byla by GW Tp-Link a tudy by cesta do internetu nevedla =NEŠEL by mu internet. O téhleté situaci se nezmiňuje. 

Tady tak úplně netuším, jak to myslíš, protože jsem si nikdy nevšimnul, že by další DHCP ničemu konkrétnímu ve spojení vadilo, jako, že by to nešlapalo vůbec, spíš jenom, že to není úplně optimální řešení.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...