Jump to content
martinkawulok

PASIVNĚ CHLAZENÝ NOTEBOOK NAD 20000 kč?

Recommended Posts

Dobrý den.

Mohli by jste mi pomoct s otázkou, jak vyhledávat na netu pasivně chlazené notebooky?

Díky.

Martin :)

Editoval(a) martinkawulok

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Pasivně chlazených moc asi není, ale jsou notebooky u kterých vydává nejhlasitější zvuk HDD

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Omlouvám se, něco se mi stalo s internetem asi 

Mám třeba velice dobré zkušenosti s Lenovo ThinkPad nebo IdeaPad, ty jsou velice tiché

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Můj T440P moc ticha nepobral, ale za to to chladí docela dobře. S MX2kou a sníženým napětím to boostuje skoro pořád na max. Pasivně chlazen bejvaj jen netbooky a nebo nízkospotřebový s U nebo Y intelem. Myslím si, že by to vyrobit šlo, ale byl by větší než normální NTB s kvalitním tichým chlazením, protože by to potřebovalo nějaký ten větší pasiv, aby to uchladilo CPU, případně GPU a čipset a bez odvodu tepla ventilátorem by se ti to dříve nebo později stejně začlo přehřívat.  Pokud chceš tiché chlazení tak si stáhni: https://www.softpedia.com/get/Tweak/Registry-Tweak/NoteBook-FanControl.shtml Jdou tam tvořit teplotní body a rychlosti ventilátorů při překročení těchto bodů, tzv. Thresholds. Něco jako křivky, jen je graficky nevidíš a nastavuješ to podle čísel. Jedna věc na závěr, prosím tě, nepoužívej tekutý kov do noťasu, protože to má špatné účinky na hliník, měď a podobný materiály. (Což ten chladič asi z mědi a hliníku bude)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 9. 3. 2020 at 8:43, Hynex napsal(a):

Mám třeba velice dobré zkušenosti s Lenovo ThinkPad nebo IdeaPad, ty jsou velice tiché

Toshiba Tecra, dva roky jsem ho měl jako pracovní....v podstatě bezhlučný přístroj...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, TomAss Dokoupil napsal(a):

Toshiba Tecra, dva roky jsem ho měl jako pracovní....v podstatě bezhlučný přístroj...

Integrovaná HD grafika a U Intel, jasně že to nehlučí když to skoro nic nechladí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...