Jump to content
Fundich

Před tím než si koupíte herní Notebook!!!

Recommended Posts

Jelikož jsem vlastníkem 3 roky starého Notebooku Asus X555L mohu vám říct přesně co si myslím o "grafické kartě" Nvidia Geforce 940m. Tato grafika by se dala přirovnat k topení tak moc dobré hodnocení to nebude a nejhorší na tom je to že se tyhle grafiky dávají do nynějších Notebooku!!!

Takže tahle grafika se dostává na 89C při hraní hry Overwatch na nejmenší detaily (musel jsem dokoupit externí chladič) a chladič, který je v Notebooku se dá přirovnat k větráku pro vytváření umělých tornád. A na stejnou teplotu se dostává i u jiných hrách. Hry to skoro neutáhne a Notebooky s touhle grafikou se prodávají za 18 000kč + 

Takže pokud si musíte koupit "Herní" Notebooku tak rozhodně ne s Nvidia Geforce 900m+, protože se vám ten Notebook opravdu nevyplatí. Možná tak vyšší řada už něco utáhne, ale raději si ten stolní počítač kupte, protože budete mít 2x -3x větší výkon za stejnou cenu (bohužel nebudete hrát videohry u babičky :D).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 11/10/2017 at 23:28, Fundich napsal(a):

Jelikož jsem vlastníkem 3 roky starého Notebooku Asus X555L mohu vám říct přesně co si myslím o "grafické kartě" Nvidia Geforce 940m. Tato grafika by se dala přirovnat k topení tak moc dobré hodnocení to nebude a nejhorší na tom je to že se tyhle grafiky dávají do nynějších Notebooku!!!

Takže tahle grafika se dostává na 89C při hraní hry Overwatch na nejmenší detaily (musel jsem dokoupit externí chladič) a chladič, který je v Notebooku se dá přirovnat k větráku pro vytváření umělých tornád. A na stejnou teplotu se dostává i u jiných hrách. Hry to skoro neutáhne a Notebooky s touhle grafikou se prodávají za 18 000kč + 

Takže pokud si musíte koupit "Herní" Notebooku tak rozhodně ne s Nvidia Geforce 900m+, protože se vám ten Notebook opravdu nevyplatí. Možná tak vyšší řada už něco utáhne, ale raději si ten stolní počítač kupte, protože budete mít 2x -3x větší výkon za stejnou cenu (bohužel nebudete hrát videohry u babičky :D).

Víš ono... dnešní Noťasový Grafiky už nejsou tak hrozný 1000 řada je posunula na +-10% od úrovně stolních.

Je pravdou že 900 řada byla poměrem Výkon-Teplo dost špatná a osobně bych taky doporučil se ji v dnešní době vyhnout... a to velký obloukem, jinak vás spálí :P

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 11/10/2017 at 23:28, Fundich napsal(a):

Takže tahle grafika se dostává na 89C při hraní hry Overwatch na nejmenší detaily (musel jsem dokoupit externí chladič) a chladič, který je v Notebooku se dá přirovnat k větráku pro vytváření umělých tornád. A na stejnou teplotu se dostává i u jiných hrách. Hry to skoro neutáhne

Ještě mě napadá, jestli náhodou nemáš trochu ucpané chlazení... ono 89c mi přijde už opravdu hodně ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Dangel napsal(a):

Víš ono... dnešní Noťasový Grafiky už nejsou tak hrozný 1000 řada je posunula na +-10% od úrovně stolních.

Je pravdou že 900 řada byla poměrem Výkon-Teplo dost špatná a osobně bych taky doporučil se ji v dnešní době vyhnout... a to velký obloukem, jinak vás spálí :P

No ta mobilní 1000 řda také dost žere. Oni mají sice skoro stejný výkon jako ty desktopové, ale také mají skoro stejnou spotřebu :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, milanfon napsal(a):

No ta mobilní 1000 řda také dost žere. Oni mají sice skoro stejný výkon jako ty desktopové, ale také mají skoro stejnou spotřebu :D 

Tak to je krapet problém, ne? :D Notebookáři si budou muset nosit s sebou přenosnou tepelnou elektrárnu :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, jirkasta napsal(a):

Tak to je krapet problém, ne? :D Notebookáři si budou muset nosit s sebou přenosnou tepelnou elektrárnu :D 

No tak to bylo vždycky. Chceš výkonný notebook? No tak potom nemůžeš počítat s tím, že to bude notebook :D Jen tak mimochodem ty 1000 nVidie zase nemají tak vysokou spotřebu :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 13. 11. 2017 at 0:05, Dangel napsal(a):

Díky bohu, že mám starou GT635m. :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 19. 11. 2017 at 6:25, TASPiNi napsal(a):

Díky bohu, že mám starou GT635m. :D

Jestli chceš mám desktop 630 od MSI :D nechceš prodat

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Romantus97 napsal(a):

Jestli chceš mám desktop 630 od MSI :D nechceš prodat