Jump to content
Juraj Petráš

cvrlikanie disku (asi čitacia hlava)

Recommended Posts

Zdravím ludia mám problém s dvoma 2.5 hdd seagate baracuda laptom 4TB, disky mi vydávajú každých 8-10 sekund taký cinkotavý zvuk na dve sekundy a potom to prestane je to strašne vysoký ton , dočítal som sa že sú to asi hlavy ktoré nabehnu a zase a zase dookola skusil som aj program crystal disk info dat tam funkcia-pokročilé nastavení-hlučnost/spotreba disku a vypnut apm ale nepomohlo to preto sa obraciam o podporu na vás či mi viete stím nejako pomoct je to otravný zvuk kedže mám tiché pc všetký ventolatory sú nocuta 8.6 Db a totok je jako keby cvrčok v skriny, v noci je to tak otravné že vemne žblnká nitroglycerin :-D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 4 hodinami, Juraj Petráš napsal(a):

Zdravím ludia mám problém s dvoma 2.5 hdd seagate baracuda laptom 4TB, disky mi vydávajú každých 8-10 sekund taký cinkotavý zvuk na dve sekundy a potom to prestane je to strašne vysoký ton , dočítal som sa že sú to asi hlavy ktoré nabehnu a zase a zase dookola skusil som aj program crystal disk info dat tam funkcia-pokročilé nastavení-hlučnost/spotreba disku a vypnut apm ale nepomohlo to preto sa obraciam o podporu na vás či mi viete stím nejako pomoct je to otravný zvuk kedže mám tiché pc všetký ventolatory sú nocuta 8.6 Db a totok je jako keby cvrčok v skriny, v noci je to tak otravné že vemne žblnká nitroglycerin :-D

Jak jsou staré?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, jirkasta napsal(a):

Jak jsou staré?

jeden asi pol roka 309 zapnutí a druhý necelý rok 531 zapnutí mi napisal crystaldisk info a skúšal som aj hdd tune kontrolu tú pomalú cca 8-9 hodin to kontrolovalo disky sú v pohode podla mna, parkovanie hlavy je iný zvuk to viem ked vypnem pc (ten zvuk sa nedá nahrat :-( lebo ho rušia tie 800 otačkové 8 Db ventilátory) mám aj trecí hdd najstarší má cez dva roky a ten vôbec nič také nerobý nechápem,, tie dva disky to cvrlikanie robia súbežne každých 15 sekund (občas sa stane že ked znova a znova reštartnem pc nerobía to) to som zabudol hore napísat

jeden ma ešte 1150 hod

druhý 2300 hod navrcených

Editoval(a) Juraj Petráš

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 21. 2. 2020 at 22:37, Juraj Petráš napsal(a):

jeden asi pol roka 309 zapnutí a druhý necelý rok 531 zapnutí mi napisal crystaldisk info a skúšal som aj hdd tune kontrolu tú pomalú cca 8-9 hodin to kontrolovalo disky sú v pohode podla mna, parkovanie hlavy je iný zvuk to viem ked vypnem pc (ten zvuk sa nedá nahrat :-( lebo ho rušia tie 800 otačkové 8 Db ventilátory) mám aj trecí hdd najstarší má cez dva roky a ten vôbec nič také nerobý nechápem,, tie dva disky to cvrlikanie robia súbežne každých 15 sekund (občas sa stane že ked znova a znova reštartnem pc nerobía to) to som zabudol hore napísat

jeden ma ešte 1150 hod

druhý 2300 hod navrcených

A je s těmi disky nějaký problém? Dlouhá doba odezvy nebo padání systému, nebo tak něco?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 27. 2. 2020 at 19:20, Hynex napsal(a):

A je s těmi disky nějaký problém? Dlouhá doba odezvy nebo padání systému, nebo tak něco?

nie diky sú v pohode slúžia ako záloha nie raid ale čo je na jednom je aj na druhom fotky,hudba,serialy,a osobné súbory. Jak som pisal vyšie prebehol som ich hd tune 8-9 hodin a ani jeden červený fragment disky majú označenie ST4000LM024-2AN17V mám aj teda starší tretí 4TB disk ktorý to nerobý a je uplne v poriadku cez 2560 zapnutí čiže tisicky hodín chodu a má označenie T4000LM024-2AN1 práve neviem či to može byt vada výroby ale to asi nie.

Ešte som skúšal ked to robí to zacvrlikanie a spustím kontrolu hdd cez HD tune na jednom disku tak to pochopitelne prestane ale druhý to robí stále ak hd tune vypnem po čase sa zase objaví u oboch diskov cvrlikanie ktoré je synchronne uplne presne jak zvukovo tak aj dlžkov 2-2,5 sekundy je to také jako nábech a dobeh tesne zasebu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No 2,5 HDD jsou občas trochu hlasitější, mám doma taky jeden a opravdu hodně hlasitý 2,5hdd nic mu není ale škrábe občas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Hynex napsal(a):

No 2,5 HDD jsou občas trochu hlasitější, mám doma taky jeden a opravdu hodně hlasitý 2,5hdd nic mu není ale škrábe občas

zaleží či je hlučný ked zapisuje, alebo jak moj prípad že sa rozbehne a hned jakoby vyplo ale disk je stale videt a dá sa preklikávat v zložkách netuším čo to može byt alebo nejaké nastavenie disku že by šiel na cca 10% viem že je program kerý ho zataží na 100% ale to nepotrebujem, ešte mi napadlo no nerobil som to ale na disk sa dá dostat cez nejaký komunikačný kábel 4 či  5 pin čo je uplne napravo ale či sa tam dá niečo menit neviem poradte niečo dikes

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nedoporučoval bych ti disk rozebírat, to je opravdu nejlepší cesta jak ho poškodit, když už v tom nemáš praxi

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...