Jump to content

Recommended Posts

Zdravim. Mam otazku ohladom ramiek, monentalne mam v pc 2x4gb 1600mhz CL10 HX Fury red series a chcem kupiť dalšie 2x4 gb lebo mam probelm ako ked hram jiake hry tak mam staržnu odozvu (FH4 na max alebo pri R6 mi laguje DC) Pc mam i5 4460 s rx580 8gb grafika nema ani mesiac a processor by ju mal spomalovať len na 20% čo kamarat ma 100% bottleneck a ide mu všetko v pohode tak som sa rozhodol kupiť niake ramky a našiel som HX Fury Black s. 1866mhz CL10 a že či budu pohode spolu ked teraz mam.  Dual ch. Tie 1600 a ked tam pribudnu 1866 či pojdu dvoje na 1866 a 1600 alebo sa tie rychlešie prisposobia pomalšim ako to byva u časovania. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 hodinou, Róbert Dilik napsal(a):

Najlepšie bude kúpiť RAM s tou istou frekvenciou a CL https://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl10-hyperx-fury-black-series-d1147674.htm

To by bolo najlepšie ale aj tak myslim že tie 1866 su rovnake ako tie 1600 len su od výroby oc. Takže v podstate by sa dali aj tie moje ocnuť ale tak 266mhz a ešte u intelu neurobi vela, skorej nič (pri hrani) myslim. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Hynex napsal(a):

To že mají vyšší frekvence neznamená že jsou oc, ale spíše že mají jiné čipy 

Ano, ale ako čo som pozeral tak by tam nemal byť žiaden rozdiel takže pre stabilitu 1600

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Hynex napsal(a):

To že mají vyšší frekvence neznamená že jsou oc, ale spíše že mají jiné čipy 

No to bych, dle mých zkušeností, více věřil tomu různýmu továrnímu nastavení frekvenčního profilu, mezi 1600 a 1866 je normálně navýšená latence, takže je podle mě jenom nataktovali, jak píše Kvakoo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Lukas napsal(a):

No to bych, dle mých zkušeností, více věřil tomu různýmu továrnímu nastavení frekvenčního profilu, mezi 1600 a 1866 je normálně navýšená latence, takže je podle mě jenom nataktovali, jak píše Kvakoo.

Když mají lepší čipy tak nemusí být snížena latence 

Nemusí být taktované

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 54 minutami, Hynex napsal(a):

Nemusí být taktované

Před 2 hodinami, Lukas napsal(a):

Inak aky mate nazor alebo skusenosti s OC genie lebo moja doska ma tuto funkciu len počul som že je to dobre lebo ti to neda clocky že zapali pc ale že to da mierny oc čo sa tyka procesoru a ramiek kedže proc nemam K tak ten to moc neocne a ramky by to hodilo z 1600 na 1866 a to by bolo tak všetko podla mna. Ale zas že to nemeni volty a zbytočne to ide na velkych (zvyčajne procesor)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 13. 2. 2020 at 21:12, Hynex napsal(a):

Nemusí být taktované

No to je sice fakt, když je mají, tak latence může zůstat, nebo může být i nižší při stejným taku, ale pokud se bavíme o těchto konkrétních, tak ty s navýšením taktu mají zvýšenou i latenci, což je běžně příznakem OC u RAM a otěchto konkrétních, ne obecně, psal Kvakoo.

On 13. 2. 2020 at 22:11, Kvakoo napsal(a):

aky mate nazor alebo skusenosti s OC genie

Obecně, až na pár výjimek, mám dobré zkušenosti z OC přes SW především u Asusu, tedy především vespojitosti s CPU, což je tobě, s uzamčeným násobičem, kničemu a samotný referenční takt tyto programi nenavyšujou a já to nedoporučuju měnit ani ručně, protože to stejně nemá velkej význam.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Lukas napsal(a):

No to je sice fakt, když je mají, tak latence může zůstat, nebo může být i nižší při stejným taku, ale pokud se bavíme o těchto konkrétních, tak ty s navýšením taktu mají zvýšenou i latenci, což je běžně příznakem OC u RAM a otěchto konkrétních, ne obecně, psal Kvakoo.

Obecně, až na pár výjimek, mám dobré zkušenosti z OC přes SW především u Asusu, tedy především vespojitosti s CPU, což je tobě, s uzamčeným násobičem, kničemu a samotný referenční takt tyto programi nenavyšujou a já to nedoporučuju měnit ani ručně, protože to stejně nemá velkej význam.

Dik za odpoved. Ale raz by som si chcel kupiť I7 4790k čo je najlepšie čo  sa da zohnať na moj socket ale myslim že chladič čo mam fera 3ku tak s tou moc do taktovania sa nebude dať isť čiže aj tak ho neham na zaklade a u intelu rychlosť ramiek nievplyvnuje rychlosť procesoru ako je to u ryzenov 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Kvakoo napsal(a):

u intelu rychlosť ramiek nievplyvnuje rychlosť procesoru ako je to u ryzenov 

To je malinko komplikovaný, u RYZENu sice jo, ale ve většině případů, běžnýho užívání, to ale moc nepoznáš, pokud používaš už nějaký slušný RAM, něco jako rozdíl 3 GHz vs. 3,4GHz, spíš by se to promítlo prostřednictví nějakýho benchmarku.  Frekvence RAM ti sice ovlivňuje frekvenci sběrnice, kterou jsou propojeny křemíkové monobloky v jádře tzv. infinity fabric, ale je tam nějaká max. hranice, u druhý generace to bylo něco jako 3,444 GHz, pravděpodobně se to nezměnilo.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď