Jump to content

Recommended Posts

Před 4 hodinami, Václav Dino Vavruška napsal(a):

Jaký AIO chladič by jste doporučily v poměru cena / výkon ?

Osobně se mi dost líbí tento https://www.alza.cz/nzxt-kraken-x62-d4614387.htm?o=1

Doporučil bych si v této cenové kategorii připlatit za Silent loop 280 https://chlazeni.heureka.cz/be-quiet-water-silent-loop-280mm-bw003/ nebo Eisbaer https://www.aquatuning.cz/vodni-chlazeni/sety-a-systemy/all-in-one-cpu/20227/alphacool-eisbaer-280-cpu-black?c=21444.

Za ten příplatek dostaneš rozebiratelné AIO, kde můžeš přidat další radiátor, vyměnit kapalinu, pumpu... A taky je jak coldplate, tak radiátor celoměděný (na rozdíl od zbytku prodávaných AIO), takže nehrozí galvanická koroze.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 8 hodinami, Václav Dino Vavruška napsal(a):

Osobně se mi dost líbí tento https://www.alza.cz/nzxt-kraken-x62-d4614387.htm?o=1

Žádné AiO není dobré v cena výkon protože se ti prostě nevyplatí vzduch je levnější a není poruchový a většinou účinnější. Ale pokud i tak chceš AiO tak kraken nebo Corsair není špatná volba

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Václav Dino Vavruška napsal(a):

treti rok v prevadzke a bez problemu. nie každa skrina ma priestor pre 280mm aio . a máš tam záruku 6 rokov takže neviem čo treba riešiť.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Doporučil bych si v této cenové kategorii připlatit za Silent loop 280 https://chlazeni.heureka.cz/be-quiet-water-silent-loop-280mm-bw003/ nebo Eisbaer https://www.aquatuning.cz/vodni-chlazeni/sety-a-systemy/all-in-one-cpu/20227/alphacool-eisbaer-280-cpu-black?c=21444.

Za ten příplatek dostaneš rozebiratelné AIO, kde můžeš přidat další radiátor, vyměnit kapalinu, pumpu... A taky je jak coldplate, tak radiátor celoměděný (na rozdíl od zbytku prodávaných AIO), takže nehrozí galvanická koroze.

Nějaké vlastní zkušenosti s tím Alphacoolem? Vypadá velmi zajímavě.

Editoval(a) Václav Dino Vavruška

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 56 minutami, Václav Dino Vavruška napsal(a):

Nějaké vlastní zkušenosti s tím Alphacoolem? Vypadá velmi zajímavě.

Ten Alphacool je stejný jako ten Bequiet, vlastně naopak, jelikož Alphacool pro Bequiet vyrábí ten chladič. Je to jeden z mála OEM výrobců, který vyrábí jak pro sebe, tak pro ostatní značky.

A vzhledem k tomu, že na Bequiet Silentloop v recenzích pěli chválu, tak samotný Alphacool, jakožto výrobce (třeba ventilátory jsou zas od Bequiet) nebude horší. A jak už jsem zmiňoval výše, je to jeden z mála AIO s uživatelsky vyměnitelnými částmi. Já osobně jsem si nedávno 280mm verzi Silentloopu pořídil a brzy jej budu měnit místo dosavadního vzduchového (zatím jsem bohužel neměl čas :D ).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 33 minutami, Petr.siska napsal(a):

Ten Alphacool je stejný jako ten Bequiet, vlastně naopak, jelikož Alphacool pro Bequiet vyrábí ten chladič. Je to jeden z mála OEM výrobců, který vyrábí jak pro sebe, tak pro ostatní značky.

A vzhledem k tomu, že na Bequiet Silentloop v recenzích pěli chválu, tak samotný Alphacool, jakožto výrobce (třeba ventilátory jsou zas od Bequiet) nebude horší. A jak už jsem zmiňoval výše, je to jeden z mála AIO s uživatelsky vyměnitelnými částmi. Já osobně jsem si nedávno 280mm verzi Silentloopu pořídil a brzy jej budu měnit místo dosavadního vzduchového (zatím jsem bohužel neměl čas :D ).

Já díky vám silně uvažuji o tom Alphacoolu za tu cenu o je dokonalé. A když bude třeba dají se s tím dělat zázraky.

Ten Silent Loop nevypadá špatně ,ale ta cena už je dost vysoká.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Václav Dino Vavruška napsal(a):

Já díky vám silně uvažuji o tom Alphacoolu za tu cenu o je dokonalé. A když bude třeba dají se s tím dělat zázraky.

Ten Silent Loop nevypadá špatně ,ale ta cena už je dost vysoká.

Rozhodně oproti původní volbě má spoustu výhod. A nejen oproti NZXT, co se dívám i na ostatní konkurenci...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Petr.siska napsal(a):

Rozhodně oproti původní volbě má spoustu výhod. A nejen oproti NZXT, co se dívám i na ostatní konkurenci...

Můžu se zeptat proč jste volil silentloop a ne ten Alphacool když je to v podstatě stejné jen Silentloop dražší?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Václav Dino Vavruška napsal(a):

Můžu se zeptat proč jste volil silentloop a ne ten Alphacool když je to v podstatě stejné jen Silentloop dražší?

Cena. Dlouho jsem přemýšlel nad nějakým AIO měď-měď konstrukce a naskytla se mi výhodná koupě právě Silentloopu.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 43 minutami, Petr.siska napsal(a):

Cena. Dlouho jsem přemýšlel nad nějakým AIO měď-měď konstrukce a naskytla se mi výhodná koupě právě Silentloopu.

Zajímavé nikdy jsem neslyšel o aio kde můžeš měnit věci. Škoda že jsi to tu neporadil někomu dříve bych si taky pořídíl :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Zajímavé nikdy jsem neslyšel o aio kde můžeš měnit věci. Škoda že jsi to tu neporadil někomu dříve bych si taky pořídíl :D 

Málokdy tu někdo hledá AIO nad 3k Kč anebo je ochotný ty peníze za to dát. Kolikrát existují vhodnější řešení. Třeba 120mm nebo i některé 240mm se dají nahradit nějakou vzduchovou alternativou, která bude spolehlivější a podobně účinná. 140mm jsou trochu mimo, protože o ně není takový zájem a jsou dražší a když už se někdo zajímá o 280/360mm, které jsou cenově jinde, tak to buď chce nebo potřebuje (hlavně tady už není moc vzduchových alternativ) a hledá nej cena/výkon.

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Málokdy tu někdo hledá AIO nad 3k Kč anebo je ochotný ty peníze za to dát. Kolikrát existují vhodnější řešení. Třeba 120mm nebo i některé 240mm se dají nahradit nějakou vzduchovou alternativou, která bude spolehlivější a podobně účinná. 140mm jsou trochu mimo, protože o ně není takový zájem a jsou dražší a když už se někdo zajímá o 280/360mm, které jsou cenově jinde, tak to buď chce nebo potřebuje (hlavně tady už není moc vzduchových alternativ) a hledá nej cena/výkon.

ano, 120/240 sa daju nahradiť vzduchom, ale iba Noctua NH-D15 a podobne ktore maju výšku 165mm a preto som vymenil svoju noctuu za AIO lebo predný ventilátor kolidoval s ramkami a nie každý si kúpi širokú bednu . na to pozor pri výbere.

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 23. 1. 2020 at 22:09, Petr.siska napsal(a):

Zajímalo by mě jak se AIO tohoto typu starat. Jestli je třeba za nějaký čas vodu doplňovat či měnit?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 25. 1. 2020 at 8:38, Václav Dino Vavruška napsal(a):

Zajímalo by mě jak se AIO tohoto typu starat. Jestli je třeba za nějaký čas vodu doplňovat či měnit?

Úplně jsem zapomněl odpovědět..

Kapalina se doplňuje tato https://www.aquatuning.cz/vodni-chlazeni/prisady-do-vody/hotove-smesi/7437/alphacool-ckc-cape-kelvin-catcher-clear-1000ml?c=8257

Doplňuješ okamžitě, když začne nepřerušeně chrčet pumpa (málo vody, hodně vzduchu - bubliny) a Alphacool doporučuje po dvou letech náplň vyměnit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...