Jump to content

Recommended Posts

ahoj kluci:) jsem úplnej analfabet co se počítačů týče, respektive, někdy před dvaceti lety jsem se ještě jakžtakž orientoval, ale spíš na hry, teď jsem marnej :) potřeboval bych pc na střih vdiea. full hd a pokud by šlo i 4K bylo by to super. 4K monitor LG už mám. sám ještě nevím jeslti budu stříhat v adobe premiere nebo da vinci resolve. pokud by sestava byla připravena na obojí, bylo by to super. dal jsem si strop 35K, ale když by muselo být o trošku víc, zkousnu to. kamarád mi říkal, že se v tom orientuje a nasekal mi do košíku tohle https://www.alza.cz/kod/BO533e7;AA392w2a;GSKILL0039;EF382l9f;CB156a1;UY006r1a;CR006z6b;FW233a2;CB152e2 . grafickou kartu pak ještě doporučil vyměnit za tuhle. https://www.alza.cz/gigabyte-radeon-rx-5700-xt-gaming-oc-8g-d5672659.htm. jenže popravdě pak se mi na to koukal druhej kámoš a říkal, že ta karta je na hraní a ne na stříhání (což má asi pravdu) , no a já už byl zase v kopru :D:D zase nevím jestli je to good nebo ne a zase se vidím jak ležím tři měsíce v "košíku" a zvolím špatně. no a pak jsem našel tohle milanfonovo skvělý forum a říkal si, že tady budete mnohem větší odborníci než já blbeček. mohli byste se mi na to prosím kouknout? moc moc děkuju a krásnej den přeju ;) ps: jo a kdyby to bylo pokud možno co nejmín hlučný. žiju v 1 KK a kdyby to nědělalo moc velkej kravál bylo by to super. kdyby bylo potřeba cokoliv upřesnit, napíšu. díky díky díky ;)

Editoval(a) Jarda Malina

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tak procesor je na střih videa dobrý ale jinak bych řekl že by bylo lepší levnější AMD 3.generace 

Grafiku určitě alespoň 5700xt

Jestli budeš hrát hry a stříhat videa, skoro určitě ti nebude stačit jen 500gb SSD, bral bych alespoň ještě 1tb HDD

V té bedně se ti to bude asi celkem zahřívat, zainvestoval bych do nějaké lepší 

Ale pokud nebudeš tolik hrát a více stříhat tak by to nemuselo být problém

Editoval(a) Hynex
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Hynex napsal(a):

Tak procesor je na střih videa dobrý ale jinak bych řekl že by bylo lepší levnější AMD 3.generace 

Jestli budeš hrát hry a stříhat videa, skoro určitě ti nebude stačit jen 500gb SSD, bral bych alespoň ještě 1tb HDD

Cuda jádra jsou lepší na střih videí 

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hynexi ahoooj, nehraju už vůbec, takže by to bylo na střih hlavně a nějakou straší hru bych asi rozchodil i na tom "střihacim" předpokládám. druhej kámoš mi doporučoval spíš nějakou grafiku tohohle typu, že ta je prý přímo na střih a cenově vychází stejně https://www.alza.cz/amd-firepro-wx5100-workstation-graphics-d4906603.htm

ten procesor teda spíš to amd?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Vojtěch Šokala napsal(a):

Cuda jádra jsou lepší na střih videí 

Ano jsou nehorázně lepší ale chtěl jsem vědět jak moc hraje a jestli se mu to tolik vyplatí 

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Jarda Malina napsal(a):

Hynexi ahoooj, nehraju už vůbec, takže by to bylo na střih hlavně a nějakou straší hru bych asi rozchodil i na tom "střihacim" předpokládám. druhej kámoš mi doporučoval spíš nějakou grafiku tohohle typu, že ta je prý přímo na střih a cenově vychází stejně https://www.alza.cz/amd-firepro-wx5100-workstation-graphics-d4906603.htm

ten procesor teda spíš to amd?

nVidii bych bral ale možná bych si připlatil za 2060 nebo 2060super

Nemo alespoň 1660ti

Ten nárůst výkonu je velký v tom stříhání obzvlášť

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chceš mít PC tiché tak určitě ne ventus hodila by se nějaká 3 fan karta třeba gigabyte windforce nejlépe na 4K 2070s ale 2060s by měla stačit 

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Like 1
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, Hynex napsal(a):

hry hrát nebudu. ztn. stačilo by mi amd3 generace a k tomu teda ještě něco lepšího než 5700 xt ? a zbytek je ok? popřípadě doporučil bys mi prosím nějakou lepší bednu? ideálně žádný světýlka jen jedonoduchá černá krabice :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Jarda Malina napsal(a):

hry hrát nebudu. ztn. stačilo by mi amd3 generace a k tomu teda ještě něco lepšího než 5700 xt ? a zbytek je ok? popřípadě doporučil bys mi prosím nějakou lepší bednu? ideálně žádný světýlka jen jedonoduchá černá krabice :)

Jak jsem psal nVidia 1660ti

2060/super

Na jednu se podívám odpoledne až budu mít trochu času, světélka se dají vypnout kdyžtak 😅

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

vojto takže jak psal hynek ta 2060 super by teda stačila? nebo ta 2070? :) a utáhnou to ty zbylý součástky? a ten procesor 3700 bude ok? ten intel se na to nehodí? sorry za debilní otázky :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Pokud chceš mít PC tiché tak určitě ne ventus hodila by se nějaká 3 fan karta třeba gigabyte windforce nejlépe na 4K 2070s ale 2060s by měla stačit 

Před 3 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Bral bych tu nvidia a procesor 3700x nebo připlatit za 3900x

vojto takže jak psal hynek ta 2060 super by teda stačila? nebo ta 2070? :) a utáhnou to ty zbylý součástky? a ten procesor 3700 bude ok? ten intel se na to nehodí? sorry za debilní otázky :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Jarda Malina napsal(a):

Jestli nevadí že odepíšu já, utáhne a bude to v pohodě 😁 

Intel by se hodil o něco více na střih no ale jak tě to vyjde, ten Intel jsem koukal že je za 10k a 3700 je taky tak nějak a desky jsou na Intel levnější tak by to možná v tomhle případě bylo i výhodnější

2070 nebo 2060super no to už je skoro jedno ale jestli máš, tak bych bral 2070

RAMky teda nějaké 3200mhz cl16

Editoval(a) Hynex

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Jarda Malina napsal(a):

Tady jsem udělal dvě sestavy AMD a Intel. Vím že to tak bylo předtím ale nevím jak je to dnes že se Intel hodil více pro Adobe programy. Kdyby jsi vzal AMD tak se tam vejdeš s 2070s což by se hodilo při 4K editu. Ještě jedna věc PC si budeš stavět sám nebo v czc,alze atd.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Koukám že 3700 zase o tisíc zlevnil :D

všichni zavolejte hurá

to se asi více vyplatí ten AMD dle mého názoru

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Tady jsem udělal dvě sestavy AMD a Intel. Vím že to tak bylo předtím ale nevím jak je to dnes že se Intel hodil více pro Adobe programy. Kdyby jsi vzal AMD tak se tam vejdeš s 2070s což by se hodilo při 4K editu. Ještě jedna věc PC si budeš stavět sám nebo v czc,alze atd.

Před 17 hodinami, Hynex napsal(a):

Koukám že 3700 zase o tisíc zlevnil :D

všichni zavolejte hurá

to se asi více vyplatí ten AMD dle mého názoru

klui  jste nejlepší děkuju moc. děkuju vojto za celou tu sestavu. když to shrnu amd teda v poměru cena výkon lepší? a ještě tam není v tý vojtový sestavě hdd klasickej. myslel jsem třeba dvě terra. a jinak skládat to neumím. ten kamarád co mi dělal první návrh by mi to asi složil nebo si to nechat složit v alze? někde jsem četl v diskuzích že to občas dělaj dost na hovno ale neumím posoudit :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

O Alze nic moc nevím, no a HDD můžeš případně dokoupit později 

Nech si to složit třeba u toho kamaráda, jestli mu věříš a jestli to vážně umí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

hynexi a

Před 14 minutami, Hynex napsal(a):

O Alze nic moc nevím, no a HDD můžeš případně dokoupit později 

Nech si to složit třeba u toho kamaráda, jestli mu věříš a jestli to vážně umí

hynexi díky moc, dokoupím kdyžtak později, těch 500 GB ssd  do začátku bude stačit. a jen k tý kartě, ty herní jsou lepší než ty pro tu grafiku? tuhle mi psal ten kámoš druhej. v čem je rozdíl u těch karet, když jsou spešl pro grafiku? https://www.alza.cz/amd-firepro-wx5100-workstation-graphics-d4906603.htm  jo a ta ramka..,neměl bych tam dát spíš 32? :) díííííkeeeec

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 37 minutami, Jarda Malina napsal(a):

hynexi a

hynexi díky moc, dokoupím kdyžtak později, těch 500 GB ssd  do začátku bude stačit. a jen k tý kartě, ty herní jsou lepší než ty pro tu grafiku? tuhle mi psal ten kámoš druhej. v čem je rozdíl u těch karet, když jsou spešl pro grafiku? https://www.alza.cz/amd-firepro-wx5100-workstation-graphics-d4906603.htm  jo a ta ramka..,neměl bych tam dát spíš 32? :) díííííkeeeec

Jak jsi na tom s penězi, rozdíl mezi pracovní a herní grafikou je v instrukcích myslím ale jistý si nejsem 🤔 

Zkráceně je to v optimalizaci ale nVidia, které má technologii cuda, je na tom ve střihu lépe

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Jarda Malina napsal(a):

hynexi a

Pro edit bude 2070s lepší

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zde je můj návrh. Osmijádro a 2070S. Zaměřeno na funkčnost. Skříň by pak byla osazena tím packem ventilátorů, kterým by se nastavila křivka otáček podle teploty, aby to nehučelo, když nemusí.

Grafika i zdroj mají 0 RPM mod, takže když nejsou zatížené, tak se chladí pasivně.

https://www.czc.cz/233927,243769,272820,248375,249487,176880,264618,202872,253609,239857/kody

Případně vyměnit chladič cpu za SPC Grandis pro účinnější a tišší chlazení https://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-2-xe1436/200201/produkt

Editoval(a) Petr.siska

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Zde je můj návrh. Osmijádro a 2070S. Zaměřeno na funkčnost. Skříň by pak byla osazena tím packem ventilátorů, kterým by se nastavila křivka otáček podle teploty, aby to nehučelo, když nemusí.

Grafika i zdroj mají 0 RPM mod, takže když nejsou zatížené, tak se chladí pasivně.

https://www.czc.cz/233927,243769,272820,248375,249487,176880,264618,202872,253609,239857/kody

Případně vyměnit chladič cpu za SPC Grandis pro účinnější a tišší chlazení https://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-2-xe1436/200201/produkt

petře díky moooc:) a ten slabší procesor to to utáhne? kluci psali ten 3700 ale jak říkám, vůbec tomu nerozumim :D tzm. že tohle by utáhlo full hd i 4K edit videa? díky díky díky za info a hezkej den ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 hodinami, Jarda Malina napsal(a):

hynexi a

32 Gb je v každém případě lepší, ale 64 Gb je ještě lepší. Tím chci říct, že čím víc RAM dáš tomu programu, tím pohodlněji se ti bude stříhat.

Před 48 minutami, Jarda Malina napsal(a):

petře díky moooc:) a ten slabší procesor to to utáhne? kluci psali ten 3700 ale jak říkám, vůbec tomu nerozumim :D tzm. že tohle by utáhlo full hd i 4K edit videa? díky díky díky za info a hezkej den ;)

Ano 3700, ale ta nám zvedne cenu na nějakých 41-43 000, záleží jakou k tomu zvolíš desku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...