Jump to content
Oseth

Názor na build do 30k

Recommended Posts

Ahoj všichni,

makám na novým buildu do 30ti tisíc (mířím spíš pod, ale je to jedno). Prozatím jsem udělal tohle

RAM paměti tam nejsou úmyslně, ty nepotřebuju řešit.

Spíš se chci zeptat na názor základní desky, je celkem budget, ale za to vypadá dost slušně. Akorát přemýšlím jestli nejít do desky s chipsetem X470 (nebo dokonce X570, ale to už je docela overkill se mi zdá), protože hodlám ten build mít na dlouhou dobu. Případně kdyby přestal dostačovat, tak ho overclockovat, tak jestli by to bylo vhodný s takovou deskou. Na druhou stranu, když bych to chtěl overclockovat, tak by bylo lepší mít ryzen s odemknutým násobičem nebo takto je to v pohodě?

Druhou věcí je disk, chci mít 100% M2. Záleží mi na kvalitě, nechci něco, co má tendenci odejít. V tom buildu je jedna z těch nejlevnějších M2, připadá mi v pohodě rychlostí zápisu a čtení, kvalita a jak dlouho vydrží to je otázkou. Je všeobecně v pohodě dávat na stejnou M2 operační systém a data? Nebo je lepší si koupit dvě po menších velikostech a na jednu dát OS a druhou si nechat na data?

Power supply je pro mě dost důležitej, slýchávám samé chvály na seasonic. Je na to spoleh?

Poslední věcí je GPU, už jsem rozhodnutej jít do RTX 2060 Super, spíš mě zajímá Vaše reference na board partnery (MSI, Gigabyte, ASUS). S kterou z nich máte nejlepší zkušenosti, upřímně mám dobrý zkušenosti s gigabyte, ale zas to byla low end grafika, která příjemně překvapila. Navíc když už bych šel do té základní desky od gigabytu, tak bych bral rovnou i grafiku. U těch grafik mi záleží na chlazení a kdyby tam bylo DVI-D společně s HDMI a display portem, tak by to bylo úžasný, ale není to podmínkou, protože redukce na DVI není problém. 

Díky za jakýkoliv tipy a reference! 

Editoval(a) Oseth

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Gigabyte je dobrá značka

SSD nevím, s tímhle jsem se moc nesetkal ale vypadá dobře, kdyžtak adata S11 je tutovka a Samsung také ale trochu moc drahá

Já preferuji X570 ale ta co máš stačit bude jen možná budeš muset update BIOSu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě by se ale hodilo vědět, jaké máš paměti

Na oc a dlouhou dobu použitelnosti bych spíše zainvestoval výše, tahle deska není moc na oc nových ryzenu, dejme tomu že by to zvládla, ale VRM by byla pěkné horká

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jestli se nemýlím, tak na update biosu bych potřeboval ryzen/obecně jinej procák, který momentální bios podporuje, abych ho mohl updatovat, right? To bohužel nemám po ruce, tudíž tohle nechci řešit a radši si připlatím za lepší desku, tudíž už vyhazuju varianty s B450 chipsetem, teď je otázkou zda jít do X570 nebo X470? Ty by měly být ryzen 3xxx ready, ne?

Paměti odvíjím od desky, zatím bych tam hodil klasický 2x 8GB DDR4, okolo 3000 MHz s časováním okolo 16. Něco jako tyhle.

Jinak díky za tip na tu M2 od adata. Vypadá velice slibně! Do samsungu bych šel, ale snažím se tu cenovku držet co nejníž :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Proč by B450 neměl podporovat Ryzen 3000, zatímco X470 jo?

Pokud ta deska neleží někde půl roku, o čemž silně pochybuju, podporovat by to měla. MSI desky s označením Max jsou připraveny určitě.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

On BIOS je dobré updatnout i u X570 ale ne nutně

Paměti třeba obyčejné HyperX predator 3200mhz cl16

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet