Jump to content

Recommended Posts

Co si myslíte o notebooku Lenovo L340? Na to, že je v kombinaci s procesorem i5 a grafikou GTX 1650 nejlevnější na trhu, nevypadá vůbec špatně. Připomínám, že je bez OS, což je skvělý parametr, díky tomu ušetřím 1500 Kč. Kámoš si ho kupuje a já uvažuji o tom, že si ho pořídím taky (nechci do notebooku sypat 30 000, když ho potřebuji jen občas třeba na výlety, na výkon mám stolák). Škoda, že není bez OS i nějaký model s i7.

https://www.czc.cz/lenovo-l340-15irh-gaming-modra_3/278141/produkt

Mezi konkurenty bez OS by mohl být jedině další Lenovo, které je ovšem za stejné parametry o 3000 Kč dražší: https://www.alza.cz/lenovo-legion-y540-15?dq=5736159

Nebo tento Asus, který je o 1000 Kč levnější, ale vzhledově není tak líbivý a má starší generaci i5. https://www.alza.cz/asus-x571?dq=5695841

Co si o tom myslíte?

EDIT 10:35: Ještě jsem si v recenzích přečetl, že má plastové tělo a že není nejpevnější - to mi je v této cenové kategorii celkem jasné, ale já ho budu přenášet poměrně málo, určitě ne každý den. V tomto asi nebude pro mě nějak zásadní problém.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Špatně to rozhodně nevypadá, ale s tou ohybnější konstrukcí asi budu souhlasit. Na druhou stranu mám teď doma ten Y540 ve verzi s i7 a 1660 Ti. Designově je to skvělá konstrukce. Má výborné chlazení a hodně mi vyhovuje zásoba konektorů. Je to dost podobný design jak u Asus SCAR III, ale tady to udělali pořádně, že se neohýbá a fakt i na plast je ten notebook pevný. Navíc i relativně tenký a hezky se vejde do batohu, jen tedy baterka se mi zatím úplně neosvědčila. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, milanfon napsal(a):

Špatně to rozhodně nevypadá, ale s tou ohybnější konstrukcí asi budu souhlasit. Na druhou stranu mám teď doma ten Y540 ve verzi s i7 a 1660 Ti. Designově je to skvělá konstrukce. Má výborné chlazení a hodně mi vyhovuje zásoba konektorů. Je to dost podobný design jak u Asus SCAR III, ale tady to udělali pořádně, že se neohýbá a fakt i na plast je ten notebook pevný. Navíc i relativně tenký a hezky se vejde do batohu, jen tedy baterka se mi zatím úplně neosvědčila. 

Takže spíš doporučuješ si ty tři tisíce připlatit a jít do Y540? Chci se na tu konstrukci L340 zajet podívat do Alzy, ale pokud říkáš, že má výborné chlazení, volbu zvážím. Y540 tam budou mít určitě vystavenou taky. Má sice trochu netradiční mohutnější vzhled, ale záleží mi spíš na funkčnosti, což tenhle jistě splňuje líp. Dík

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, jirkasta napsal(a):

Takže spíš doporučuješ si ty tři tisíce připlatit a jít do Y540? Chci se na tu konstrukci L340 zajet podívat do Alzy, ale pokud říkáš, že má výborné chlazení, volbu zvážím. Y540 tam budou mít určitě vystavenou taky. Má sice trochu netradiční mohutnější vzhled, ale záleží mi spíš na funkčnosti, což tenhle jistě splňuje líp. Dík

Jojo, myslím, že v tomhle případě se to vyplatí. Ta konstrukce sice vypadá mohutněji, ale faktem je, že je celkem kompaktní. Y540 teď vidím v každém elektru, takže to si můžeš prohlédnout do detailu :D Do týdne bude moje recenze na Y540 btw :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Teda jedna věc. Nabíječkou od Y540 bys mohl někoho umlátit :D Tý nižší modely snad ale mají menší. 

received_653187812088238.jpeg

received_506248226667807.jpeg

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

Jojo, myslím, že v tomhle případě se to vyplatí. Ta konstrukce sice vypadá mohutněji, ale faktem je, že je celkem kompaktní. Y540 teď vidím v každém elektru, takže to si můžeš prohlédnout do detailu :D Do týdne bude moje recenze na Y540 btw :D

Byl jsem dnes v Alze a myslím, že půjdu do Legionu, ta konstrukce je opravdu lepší a líp vypadají kratší okraje u obrazovky. Jinak Lenovo tam má stále tři prdele noťasů s osmičkovým Intelem :D Na tvou recenzi si počkám. 

Nabíječka je krásná no :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 54 minutami, jirkasta napsal(a):

Byl jsem dnes v Alze a myslím, že půjdu do Legionu, ta konstrukce je opravdu lepší a líp vypadají kratší okraje u obrazovky. Jinak Lenovo tam má stále tři prdele noťasů s osmičkovým Intelem :D Na tvou recenzi si počkám. 

Nabíječka je krásná no :D

Ještě k té i5. Hele stačí to. Ta i7 mi přijde na tenhle model až předimenzovaná :D Ten procesor se nezapotí při ničem a jako nevím, jestli tohle v notebooku úplně potřebuješ :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 56 minutami, milanfon napsal(a):

Ještě k té i5. Hele stačí to. Ta i7 mi přijde na tenhle model až předimenzovaná :D Ten procesor se nezapotí při ničem a jako nevím, jestli tohle v notebooku úplně potřebuješ :D 

No, to je asi pravda. Stejně jen ten rozdíl opravdu minimální a ten notebook mám jen na to, když budu někde déle mimo domov nebo na dlouhé pauzy v práci. Jde jen o to, abych si na tom mohl třeba zapnout Train SImulator a ukázat kolegům, že jsem taky strojvedoucí :D A samozřejmě když už to kupuju, tak si koupím to, co pojede pořádně, a ne Pentium...

Jinak se mi i zdá, že má ta Y540 lepší obrazovku. V recenzích obrazovku L340 celkem zkritizovali.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, jirkasta napsal(a):

No, to je asi pravda. Stejně jen ten rozdíl opravdu minimální a ten notebook mám jen na to, když budu někde déle mimo domov nebo na dlouhé pauzy v práci. Jde jen o to, abych si na tom mohl třeba zapnout Train SImulator a ukázat kolegům, že jsem taky strojvedoucí :D A samozřejmě když už to kupuju, tak si koupím to, co pojede pořádně, a ne Pentium...

Jinak se mi i zdá, že má ta Y540 lepší obrazovku. V recenzích obrazovku L340 celkem zkritizovali.

Obrazovka je v pohodě, co se týče pozorovacích úhlů, apod., ale barvy jsou na tom lehce vyblitý :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 38 minutami, milanfon napsal(a):

Obrazovka je v pohodě, co se týče pozorovacích úhlů, apod., ale barvy jsou na tom lehce vyblitý :D

No, můj monitor je stále ten no name FHD Philips, takže byť vlastním AMOLED na S9+, určitě mě to nepřekvapí :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...