Jump to content

Recommended Posts

• Reakcí 74
  • Created
  • Poslední reakce

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

čo ti dáva? no nekup to, chlapec vystihol. https://pc.bazos.sk/inzerat/120893913/nvidia-rtxi-4090.php

ďalšia perlička, oproti minulej 5700XT taky slaby čajovy odvar , veď to moja grafika zelený feťák úraduje

https://pc.bazos.cz/inzerat/131925743/prodam-msi-rtx-3080-gaming-x-trio.php   dojebana nova karta, kde je puvodni cena kolem 30.

Posted Images

1 hour ago, Petr.siska napsal(a):

Není to moje inzerce. Jen je to za hodně slušnou cenu. Kdyby někdo hledal náhradu za boxový chladič ke svému AMD procesoru (nejen AM4).

https://aukro.cz/chladic-amd-wright-prism-rgb-6960701296?tab=course-description

To je velice dobrá nabídka za tak povedený chladič. Jen škoda té ceny za dopravu. Zkusím se zeptat na zásilkovnu.

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 8 hodinami, westikkrystof napsal(a):

To je velice dobrá nabídka za tak povedený chladič. Jen škoda té ceny za dopravu. Zkusím se zeptat na zásilkovnu.

I tak.. Když si to vezmeme, tak s poštovným je to cca 400 Kč. Na kterém eshopu s dopravou zdarma nebo vyzvednutím na pobočce získáš za čtyři stovky chladič s výkonem jako Spartan 3 (možná i Fera 3) s adresovatelným RGB. A to ne jednou, ne dvěma, ale třemi částmi, které mohou mít na sobě nezávislý efekt a barvu (navíc pokud nemáš rgb header, tak lze ovládat přes interní USB). Spartan RGB začíná na nějakých 600 Kč a měníš jen barvu ventilátoru...

• Souhlasím 3
Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Petr.siska napsal(a):

I tak.. Když si to vezmeme, tak s poštovným je to cca 400 Kč. Na kterém eshopu s dopravou zdarma nebo vyzvednutím na pobočce získáš za čtyři stovky chladič s výkonem jako Spartan 3 (možná i Fera 3) s adresovatelným RGB. A to ne jednou, ne dvěma, ale třemi částmi, které mohou mít na sobě nezávislý efekt a barvu (navíc pokud nemáš rgb header, tak lze ovládat přes interní USB). Spartan RGB začíná na nějakých 600 Kč a měníš jen barvu ventilátoru...

Domluvil jsem se na zásilkovně. I s dopravou za 316Kč.

Vzhledem k tomu, že tenhle typ chladiče nejen že dobře chladí a vypadá, ale zároveň při správném osazení chladí i VRM, mám ho raději než chladiče věžové.

Chystám upgrade druhého pc a dobrý chladič se bude hodit.

• Like 1
Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, jirkasta napsal(a):

Tak paráda, občas má smysl i tato sekce :D 

Už jsem i uvažoval, že by se dala založit sekce (nebo bych si založil vlastní vlákno, když docela často brouzdám aukrem atd..) jako "Výhodná koupě", kde by se házely odkazy na nové či použité komponenty za dobré ceny. Bohužel by se to v případě "přispívat může každý" mohlo zvrtnout v inzerci...

Odkaz na příspěvek
Před 38 minutami, Petr.siska napsal(a):

Už jsem i uvažoval, že by se dala založit sekce (nebo bych si založil vlastní vlákno, když docela často brouzdám aukrem atd..) jako "Výhodná koupě", kde by se házely odkazy na nové či použité komponenty za dobré ceny. Bohužel by se to v případě "přispívat může každý" mohlo zvrtnout v inzerci...

Myslím, že bohatě stačí tato sekce, dobré nabídky si každý musí odfiltrovat sám. Moc kategorií také škodí. Ale můžeš to navrhnout Milanovi.

Odkaz na příspěvek
  • 3 weeks later...
Před 7 hodinami, Petr.siska napsal(a):

to čo tam je za AM2 chladič, katastrofa. čisty podvod, ved za 5€ sa predavaju box od 3600 a za 10€ wraith max alebo spire . to uz pri tej cene je problem dat slusny chladic. cisty šmelinar toto. ruky preč.

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Division2 Ubisoft napsal(a):

to čo tam je za AM2 chladič, katastrofa. čisty podvod, ved za 5€ sa predavaju box od 3600 a za 10€ wraith max alebo spire . to uz pri tej cene je problem dat slusny chladic. cisty šmelinar toto. ruky preč.

Píšu základ, ne hotové PC.

Ohledně chladiče, jedná se o AMD FHSA7015B, což je vlastně hranatý Wraith Spire a chladícím účinkem stejný. Byl přibalován k 95W TDP procesorům a pochybuji, že tehdejší procesory AMD topily méně, než dnešní.... A taky se dá vždy koupit jiný chladič ;)  Taky nemusel přidávat žádný chladič jako spousta jiných prodávajících, takto lze sestavu po nákupu odzkoušet.

RAMky by mohly být rychlejší, ale holt to prodává s takovými jaké tam jsou. A s největší pravděpodobností to s nimi bylo i provozováno, takže tam nebude problém s kompatibilitou.

O desce se ani bavit nebudu. Jen dodám, že kdyby chtěl někdo desku s podobnou výbavou, tak musí mířit ke 4000 Kč a i za ty peníze sežene horší kusy.

K ceně. Základem každého prodeje je vydělat, tak proč třeba přidávat jiný chladič (kor, když je tohle třeba jediný po ruce). Cena je dle mě OK vzhledem k ceně srovnatelných desek a ostatních komponent. Avšak chápu, že to pro někoho může být hodně, pokud zná weby nebo místa, kde se podobné věci prodávají hluboko pod cenou nebo rozdávají zdarma Kappa 

Ještě malý disclaimer:
Nejsem nijak spjatý s prodejcem, je to jen tip.

Editoval(a) Petr.siska
Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Píšu základ, ne hotové PC.

Ohledně chladiče, jedná se o AMD FHSA7015B, což je vlastně hranatý Wraith Spire a chladícím účinkem stejný. Byl přibalován k 95W TDP procesorům a pochybuji, že tehdejší procesory AMD topily méně, než dnešní.... A taky se dá vždy koupit jiný chladič ;)  Taky nemusel přidávat žádný chladič jako spousta jiných prodávajících, takto lze sestavu po nákupu odzkoušet.

RAMky by mohly být rychlejší, ale holt to prodává s takovými jaké tam jsou. A s největší pravděpodobností to s nimi bylo i provozováno, takže tam nebude problém s kompatibilitou.

O desce se ani bavit nebudu. Jen dodám, že kdyby chtěl někdo desku s podobnou výbavou, tak musí mířit ke 4000 Kč a i za ty peníze sežene horší kusy.

K ceně. Základem každého prodeje je vydělat, tak proč třeba přidávat jiný chladič (kor, když je tohle třeba jediný po ruce). Cena je dle mě OK vzhledem k ceně srovnatelných desek a ostatních komponent. Avšak chápu, že to pro někoho může být hodně, pokud zná weby nebo místa, kde se podobné věci prodávají hluboko pod cenou nebo rozdávají zdarma Kappa 

Ještě malý disclaimer:
Nejsem nijak spjatý s prodejcem, je to jen tip.

doska 109€ nova , takze nam ostava 90€ na cpu a ram . doska a cpu s konciacou zarukou , ramky bez zaruky ak dobre vidim. no velmi výhodná ponuka to nebude.

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, Petr.siska napsal(a):

a niekolko zasadnych veci. ma to 16MB bios, posledny bios je s patchom 1003ABBA  pomaly pol roka stary , 1004B sa asi nedocka tato doska , podla mna je to mrtvola a predavajuci to velmi dobre vie a preto to predava. ramky tam vidim MAX 3200mhz, vcera som poskladal r3600 s msi b450m pro-m2 max v cene dosky 60€ a ramky patriot steel series 3733mhz xpm  mi idu 3733mhz realne co je obrovsky benefit pre ryzen 3600 . ale vela ludi tieto veci ani netusi a lahko naletia.

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Division2 Ubisoft napsal(a):

a niekolko zasadnych veci. ma to 16MB bios, posledny bios je s patchom 1003ABBA  pomaly pol roka stary , 1004B sa asi nedocka tato doska , podla mna je to mrtvola a predavajuci to velmi dobre vie a preto to predava. ramky tam vidim MAX 3200mhz, vcera som poskladal r3600 s msi b450m pro-m2 max v cene dosky 60€ a ramky patriot steel series 3733mhz xpm  mi idu 3733mhz realne co je obrovsky benefit pre ryzen 3600 . ale vela ludi tieto veci ani netusi a lahko naletia.

Srovnávat highend desku s lowendem jako argument docela dost pokulhává.

Každý, kdo minimálně sleduje testy, tak ví, že výkon PC neroste s frekvencí RAM úměrně, ale větší rozdíly jsou mezi 2133, 2666 a 3200 MHz. Od 3200 MHz jsou nárůsty v jednotkách procent, což platí i pro Zen 2. Mimo to, že některé hry a SW, a není jich málo, jedou na všech frekvencích stejně. Takže reálně to až takový benefit není.

Neříkám, že by tam pak měl někdo rvát Zen 2 procesor. Upgrade na R 2xxx bohatě vystačí.

Takže gratuluji, spotřebovals rozpočet na ramky, ale nezbylo na desku jak vidím. Vážně bych chtěl být majitelem takového PC. Pak si třeba náhodou něco o tom něco přečíst a zjistit, že jsem to mohl mít levnější nebo něco lepší. To bych si pak asi řekl (část parafrázuji): "To bol cisty šmelinar toto, nabudúce ruky preč." Kappa 

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Petr.siska napsal(a):

Srovnávat highend desku s lowendem jako argument docela dost pokulhává.

Každý, kdo minimálně sleduje testy, tak ví, že výkon PC neroste s frekvencí RAM úměrně, ale větší rozdíly jsou mezi 2133, 2666 a 3200 MHz. Od 3200 MHz jsou nárůsty v jednotkách procent, což platí i pro Zen 2. Mimo to, že některé hry a SW, a není jich málo, jedou na všech frekvencích stejně. Takže reálně to až takový benefit není.

Neříkám, že by tam pak měl někdo rvát Zen 2 procesor. Upgrade na R 2xxx bohatě vystačí.

Takže gratuluji, spotřebovals rozpočet na ramky, ale nezbylo na desku jak vidím. Vážně bych chtěl být majitelem takového PC. Pak si třeba náhodou něco o tom něco přečíst a zjistit, že jsem to mohl mít levnější nebo něco lepší. To bych si pak asi řekl (část parafrázuji): "To bol cisty šmelinar toto, nabudúce ruky preč." Kappa 

ramky stali o nieco malo viac ako doska. takže rozpocet je absolutne ok. dnesne ceny takychto ramiek vyleteli to viem. to ze je tam štandardna doska neznamena že je to zle alebo nefunguje.  prave sa divim ludom že TZV. highend dosky povznašaju do neviem akych výšin pričom plnia štandardnú funkciu . sam mam X570 takže ak chcem rozumnu cenu a hlavne nie zastaralu dosku 2 generacie pozadu tak osobne do A320 alebo X370 nejdem a môže byť hocjaky highend .

jaj aby som nezabudol, s vymenou ramiek z 3200mhz na 3773mhz stupol vykon o 10% v mnou používaných hrách.

Editoval(a) Division2 Ubisoft
Odkaz na příspěvek
Před 16 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

ramky stali o nieco malo viac ako doska. takže rozpocet je absolutne ok. dnesne ceny takychto ramiek vyleteli to viem. to ze je tam štandardna doska neznamena že je to zle alebo nefunguje.  prave sa divim ludom že TZV. highend dosky povznašaju do neviem akych výšin pričom plnia štandardnú funkciu . sam mam X570 takže ak chcem rozumnu cenu a hlavne nie zastaralu dosku 2 generacie pozadu tak osobne do A320 alebo X370 nejdem a môže byť hocjaky highend .

jaj aby som nezabudol, s vymenou ramiek z 3200mhz na 3773mhz stupol vykon o 10% v mnou používaných hrách.

Nejsem ten, co povyšuje highend desky nad ostatní a říkám "Kupujte jen tohle", ale ty mi tady tvrdíš, že tato novější B450 deska bude lepší, než o generaci starší X370. Ano, pokud by to byla B450, která je vybavená podobně nebo stejně jako ta X370, tak neřeknu půl slova, ale předhazuješ tu desku, která je očesaná o konektory, funkce, chlazení a napájení oproti "té starší". Nehledě, že "build quality" bude možná taky rozdílná ve prospěch "mrtvoly". To jako by realiťák řekl "Nekupujte si tento dva roky starý plně vybavený dům, ale raději holobyt v právě dostavěném domě". Chápeš, na co tu narážím?

O A320 tu řeč ani nebyla, to byly chipsety vhodné snad jen do kancelářských PC.

O ramkách jsem se bavil obecně, ne o specifických případech.

Odkaz na příspěvek
Před 24 minutami, Petr.siska napsal(a):

Nejsem ten, co povyšuje highend desky nad ostatní a říkám "Kupujte jen tohle", ale ty mi tady tvrdíš, že tato novější B450 deska bude lepší, než o generaci starší X370. Ano, pokud by to byla B450, která je vybavená podobně nebo stejně jako ta X370, tak neřeknu půl slova, ale předhazuješ tu desku, která je očesaná o konektory, funkce, chlazení a napájení oproti "té starší". Nehledě, že "build quality" bude možná taky rozdílná ve prospěch "mrtvoly". To jako by realiťák řekl "Nekupujte si tento dva roky starý plně vybavený dům, ale raději holobyt v právě dostavěném domě". Chápeš, na co tu narážím?

O A320 tu řeč ani nebyla, to byly chipsety vhodné snad jen do kancelářských PC.

O ramkách jsem se bavil obecně, ne o specifických případech.

takto sa tu môžme zamotavať do nekonečna. ako som uviedol. vyrobca tuto dosku podla mna už odstavil na vedlajsiu koľaj. čiže maximalny upgrade je prva a druha generacia pripadne ak pojde spolahlivo aj tretia, nemam odskusane. a možno toto je dalsi hlavny dôvod predaja, aby ten clovek po roku ked bude moct kupit ryzen 3000 za nejakych 100€ tak ako dnesne 2600 aby nebol maximalne sklamany. jednoducho sa pozeram trochu dopredu nie len na aktualny stav .

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

takto sa tu môžme zamotavať do nekonečna. ako som uviedol. vyrobca tuto dosku podla mna už odstavil na vedlajsiu koľaj. čiže maximalny upgrade je prva a druha generacia pripadne ak pojde spolahlivo aj tretia, nemam odskusane. a možno toto je dalsi hlavny dôvod predaja, aby ten clovek po roku ked bude moct kupit ryzen 3000 za nejakych 100€ tak ako dnesne 2600 aby nebol maximalne sklamany. jednoducho sa pozeram trochu dopredu nie len na aktualny stav .

Taky se dívám dopředu. Když pak někdo za rok dva koupí 2xxx nebo 3xxx procesor, jak dlouho to šestijádro vydrží? Pokud nepotřebuje stále aktuální HW (pak by stejně nekupoval z druhé ruky), tak je to klidně i pět sedm let. Dodnes jede polovina na DDR3 pamětech, socketech 1155/6/0, případně AM3/FM2. Já do konce roku 2017 jel na Phenomu II a DDR2. Takže za tu dobu pak bude venku nějaká AM4+/AM5 platforma, která bude mít stejně DDR5, ne-li DDR6 paměti. Kdysi se měnilo ob jednu nebo dvě generace. Dnes vychází nový HW pomalu každý rok takže to může pak být skok i o tři nebo čtyři generace.

• Souhlasím 1
Odkaz na příspěvek
  • 4 weeks later...

Možná víte možná ne, Alza má akci MSI CASHBACK https://msi-promotions.com/cz/cs/pages/amd-msi-cashback/home

Dlouho plánuji upgrade toho Intel šrotu, co mám doma jako druhé pc a řekl bych, že nastal ten čas. Napadly mě 4 kombinace s využitím akce a ta poslední je masakr. Za současnou cenu ryzenu 5 3600 ho máte i se slušnou deskou. Samozřejmě pro někoho, kdo touží po lepší desce (x570) a lepším procesoru (3700X-3950X) je to také obrovská možnost ušetřit.

Ryzen 5 3600 + GAMING PRO CARBON AC v akci společně za 5814 Kč

Ryzen 5 3600 + TOMAHAWK MAX v akci společně za 5325 Kč

Ryzen 5 3600 + MSI B450-A PRO MAX v akci společně za 5100 Kč

Ryzen 5 3600 + GAMING PLUS MAX v akci společně za 4814 Kč

Pokud bych se pletl, nebo něco přehlídl, tak mě opravte, ale takhle je to zatím pecka. 

• Like 1
Odkaz na příspěvek
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pro pobavení, především pro D2U..

Skoro mám chuť mu napsat, že mám vážný zájem o jeho jen 4 roky starou novinku a tomu odpovídající cenu. Proboha kde se berou tihle blbci..?

https://pc.bazos.cz/inzerat/122517447/intel-core-i7-7700k-4x-420ghz.php

Kdyby to smazal, dávám obrázek:

joke.JPG

Editoval(a) westikkrystof
  • Haha 3
Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se