Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, udělal jsem sestavu, kterou bych přibližně za 2 měsíce chtěl kupovat, co si o tom myslíte? 

Dost se mi z CES 2020 líbila grafická karta RX 5600XT, ale pročítal jsem si internet, obzvláště Reddit, kde je posledních 9 měsíců dost stížností na drivery na Radeon karty, crashe, malý výkon, a tak dále...Myslíte, že by se tento problém mohl do zmíněných 2 měsíců vyřešit? Pokud ne, šel bych buď do RTX 2060, nebo 2060S.

Skříň mám SilentiumPC Regnum RG4TF, SSD mám WD Green 240GB (s tím, že bych někdy v budoucnu dokoupil m.2 480gb, nebo 1tb)

https://www.czc.cz/e8obddllr2g1v86vs1nb9bt29f/seznam

Díky předem, jsem rád za každý názor.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj já mám 5700XT a s drivery potíže nemám takže to je asi o štěstí jestli budeš mít s nimi problémy.

K tvojí sestavě když už tam máš 2060 za 10K rovnou bych tam hodil 5700 Pulse od Sapphire. Záleží jaké hry budeš hrát to by se hodilo napsat 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Vojtěch Šokala napsal(a):

K tvojí sestavě když už tam máš 2060 za 10K rovnou bych tam hodil 5700 Pulse od Sapphire. Záleží jaké hry budeš hrát to by se hodilo napsat 

O 5700 jsem přemýšlel, ještě než vyšla 5600XT, ale nemyslím si, že mezi nimi bude takový rozdíl, a kdybych si měl vybrat mezi 5700 a 2060, tak určitě RTX, nejen kvůli Ray Tracingu, ale kvůli těm stížnostem..

Tak hraju Fortnite (už ne tolik, ale stejně to někdy zapnu, mám 120fps na low), Rocket League (vše low 160fps) a až vyjde, budu kupovat Cyberpunk 2077, které si myslím že s RTX by mohlo vypadat dobře.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vím, že ještě nejsou daný system requirements na Cyberpunk, ale myslíš, že 2060 nebude stačit na medium/high 100+ fps?

Kdybych kupoval 5600XT, tak bych nejspíš mohl koupit R5 3600, myslíš, že by to bylo lepší?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, David Mäsiar napsal(a):

Vím, že ještě nejsou daný system requirements na Cyberpunk, ale myslíš, že 2060 nebude stačit na medium/high 100+ fps?

Kdybych kupoval 5600XT, tak bych nejspíš mohl koupit R5 3600, myslíš, že by to bylo lepší?

Do budoucna by to bylo lepší Ryzen 5 3600 ale musel by jsi nejspíš koupit lepší desku kdyby steel legend nebyla Ryzen 3000 ready. U toho cyberpunku nedokážu odhadnout jestli by to jelo na 100 FPS ale asi ne 

Editoval(a) Vojtěch Šokala

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, David Mäsiar napsal(a):

Doporučil bych ti tam dát třeba zdroj Be Quiet! Pure Power 11 CM 700W Nebo Straight Power 11 650W

R5 3600 by byla určitě lepší k rtx2060(s), rámky bych vzal Adata XPG Spectrix D60G 2x8GB 3200MHz.

Desku bych vzal Gigabyte B450 Aorus Elite.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Do budoucna by to bylo lepší Ryzen 5 3600 ale musel by jsi nejspíš koupit lepší desku kdyby steel legend nebyla Ryzen 3000 ready. 

Msi "max" základovky jsou Ryzen 3000 ready, ne? Takže msi b450 tomahawk max by vyhovovala?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, David Mäsiar napsal(a):

Msi "max" základovky jsou Ryzen 3000 ready, ne? Takže msi b450 tomahawk max by vyhovovala?

Jo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, speed131 napsal(a):

Doporučil bych ti tam dát třeba zdroj Be Quiet! Pure Power 11 CM 700W Nebo Straight Power 11 650W

R5 3600 by byla určitě lepší k rtx2060(s), rámky bych vzal Adata XPG Spectrix D60G 2x8GB 3200MHz.

Desku bych vzal Gigabyte B450 Aorus Elite.

Se zdroji Fortron nemám negativní zkušenost, z jakého důvodu jsi doporučil tyto 2 jiné zdroje? Jsou v něčem lepší? 

Ryzen 5 3600 a RTX 2060 je příliš přes můj budget :D

Tuhle základovku (a ramky) jsem vybral z důvodu maximálního taktu ramek, myslíš, že rozdíl o 200mhz jde poznat? Já takovou zkušenost ještě nemám. 

edit: o základovce jsem již slyšel, také jsem o ní přemýšlel, ale o ramkách jsem zatím neslyšel nikde, nebude to zbytečně rgb zahřívat?

Editoval(a) David Mäsiar
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, David Mäsiar napsal(a):

Se zdroji Fortron nemám negativní zkušenost, z jakého důvodu jsi doporučil tyto 2 jiné zdroje? Jsou v něčem lepší? 

Považuji zdroje ve quiet za nejkvalitnější jsou podle mě i tišší, účinnější, maji víc kvalitní kabely a dál

Před 20 minutami, David Mäsiar napsal(a):

Tuhle základovku (a ramky) jsem vybral z důvodu maximálního taktu ramek, myslíš, že rozdíl o 200mhz jde poznat? Já takovou zkušenost ještě nemám. 

Tu jde o to že těm ramkam moc nevěřím že dají svoji frekvenci, rozdíl tam je ale ne moc výrazný. d60g jsou docela kvalitní rámky a na tu frekvenci 3400mhz ji dokážeš nataktovat bez problémů

Před 23 minutami, David Mäsiar napsal(a):

edit: o základovce jsem již slyšel, také jsem o ní přemýšlel, ale o ramkách jsem zatím neslyšel nikde, nebude to zbytečně rgb zahřívat?

B450 aorus Elite je deska kterou má pár známých a chválí si jí + supportuje ryzeny 3xxx.

Rámky jak píšu mají být kvalitní a RGB to zahřívat nebude.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, David Mäsiar napsal(a):

O 5700 jsem přemýšlel, ještě než vyšla 5600XT, ale nemyslím si, že mezi nimi bude takový rozdíl, a kdybych si měl vybrat mezi 5700 a 2060, tak určitě RTX, nejen kvůli Ray Tracingu, ale kvůli těm stížnostem..

Tak hraju Fortnite (už ne tolik, ale stejně to někdy zapnu, mám 120fps na low), Rocket League (vše low 160fps) a až vyjde, budu kupovat Cyberpunk 2077, které si myslím že s RTX by mohlo vypadat dobře.

u grafiky slabsej ako 2080Super na raytracing zabudni, si pozri testy ked na BF5 alebo hry Control zapli na 2080ti RTX-raytracing, hop zo 150FPS mali 50fps, bomba nie? takze argument typu RTX je blud.  2060 je mrtva, ked tak 2060Super alebo 2070Super . u 5700viek je to na uzvazenie, ano 5700XT ma vykon 2070 alebo 2070Super ale iba vo velmi dobre optimalizovanych hrach ako StrangeBrigade,WWZ,F1 .

a problemy s 5700XT, ja absolutne ziadne , jediny problem som mal s Borderlands3 i to 3x za cely cas , lebo DX12 rozhranie nemaju doladene. a to bol cely problem jednej hry za cely cas pouzivania.

POZOR,  bezi to na cipsete X570 pcx4 , takze aby si sa nestazoval ked kupis 50€ dosku a budu problemy.

Editoval(a) Division2 Ubisoft
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ray tracing je vhodný když máš alespoň 2x2080ti, pokud teda chceš hrát na nějakých dobrých fps

Jinak já osobně považuji za nejlepší zdroje seasonic, 😅

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, speed131 napsal(a):

Považuji zdroje ve quiet za nejkvalitnější jsou podle mě i tišší, účinnější, maji víc kvalitní kabely a dál

Ja považujem za najlepšie zdroje Seasonic takisto ako @Hynex (nie len preto,že ho mám v zostave,ale aj z recenzií atd.)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

POZOR,  bezi to na cipsete X570 pcx4 , takze aby si sa nestazoval ked kupis 50€ dosku a budu problemy.

To samé je s 5700, nebo jen XT verze? (To s chipsetem x570)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, David Mäsiar napsal(a):

To samé je s 5700, nebo jen XT verze? (To s chipsetem x570)

nemam odskusasnu 5700, ale 99% ano.  ludia sa stazovali na padanie do BSOD , trebalo prepnut v biose pciegen rezim z AUTO na gen3. dnes uz od 150€ - 160€ sa da kupit x570 .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 9. 1. 2020 at 23:02, David Mäsiar napsal(a):

Ako ani rtx niesu sväté :D Mam kamarata ktory 2x za rok daval reklamovať svoju rtx 2070 lebo nešla :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je jasné, že žádná grafika není perfektní, přestože si myslím, že problémů s Radeon drivery je přespříliš, a dokud se s tím něco neudělá tím softwarem, tak si nemyslím, že se nevyplatí kupovat, nemám totiž čas, abych si X hodin hrál s nastavením softwaru, jen aby se mi netrhal obraz, nebo nepadala hra..

Editoval(a) David Mäsiar
  • Nesouhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 26 minutami, David Mäsiar napsal(a):

Je jasné, že žádná grafika není perfektní, přestože si myslím, že problémů s Radeon drivery je přespříliš, a dokud se s tím něco neudělá tím softwarem, tak si nemyslím, že se nevyplatí kupovat, nemám totiž čas, abych si X hodin hrál s nastavením softwaru, jen aby se mi netrhal obraz, nebo nepadala hra..

Už to je opravené 😅 alespoň většina z toho už je v pohodě

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 9. 1. 2020 at 22:27, David Mäsiar napsal(a):

Ahoj, udělal jsem sestavu, kterou bych přibližně za 2 měsíce chtěl kupovat, co si o tom myslíte? 

Dost se mi z CES 2020 líbila grafická karta RX 5600XT, ale pročítal jsem si internet, obzvláště Reddit, kde je posledních 9 měsíců dost stížností na drivery na Radeon karty, crashe, malý výkon, a tak dále...Myslíte, že by se tento problém mohl do zmíněných 2 měsíců vyřešit? Pokud ne, šel bych buď do RTX 2060, nebo 2060S.

Skříň mám SilentiumPC Regnum RG4TF, SSD mám WD Green 240GB (s tím, že bych někdy v budoucnu dokoupil m.2 480gb, nebo 1tb)

Popravdě, rozdíl mezi Ryzen 7 2700 a Ryzen 5 2600 není téměř žádný. Akorát, že 2600 je o pár stovek levnější. Má akorát méně jader, takže 2700 je v multijádru o kousek svižnější, což ale stejně při hrách nepocítíš. https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-2700-vs-AMD-Ryzen-5-2600/3957vs3955

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, to vím, ale rozdíl je mezi tím, jaké jsou u toho chladiče, u 2700X jsem viděl OC na 4.1GHz při stock cooleru na hodně slušný teploty. A navíc má RGB, že ano :D Jistě, mohl bych koupit 2600 s nějakou Noctuou za 2k, ale to jsem už na vyšší ceně než 2700X, zdá se mi to jako jasná volba... Nemluvě o tom, že bych u 2600 ani takový chladič nevyužil, a do nějakých levných hlasitých chladičů se mi moc nechce, ale jestli máš nějaký návrh, ktery by se vešel do ceny (nebo klidně méně) té 2700X, tak šup sem s ním :D

edit: za tu dobu, co tu je ten thread tak jsem změnil preferenci z 2700 na 2700X, právě kvůli tomu chladiči

Editoval(a) David Mäsiar

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď