Jump to content

Recommended Posts

Ahoj!

Včera jsem získal pár let používaný notebook. (Model: Acer Aspire One D255-2BQrr)

Získal jsem ho zdarma, takže jsem neočekával nikterak dobrý stav.

Při pokusu o zapnutí jsem zjistil, že se notebook zapne, ale na obrazovce se neobjeví nic, zůstane zcela černá.

Našel jsem několik videí, ty se ovšem nikdy nevztahovali přímo na tento model, ale na modely velmi podobné.

Návody buďto poukazovali na vadnou ram. Doporučení znělo jeden z modulů vyjmout.

Toto nemohu udělat z dvou důvodů. Ten první je, že se mi dovnitř nepodařilo dostat. Překontroloval jsem, zda jsem odšrouboval všechny šroubky, nicméně dovnitř se nedá dostat, protože dolní plast je spojený krátkými kabely k hornímu, vedoucím k reproduktorům, atd.

Druhý problém je, že notebook má 1GB ram, což znamená dvě věci, zaprvé ano, je to sakra málo... :D

Za druhé, má pouze jeden ram modul, takže i kdybych se dostal dovnitř, nemohl bych vyjmout jeden z ram modulů, protože je tam prostě jen jeden... 

Další návody hovořili o flashnutí BIOSu z oficiálního webu Acer (https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/drivers), nicméně přímo pro můj model (D255-2BQrr) jsem tam BIOS, ani žádný jiný software nenašel.

Našel jsem tam BIOS pouze pro dva velmi podobné modely. Zkusil jsem dle návodu flashnout oba dva BIOSi, pro dva podobné modely, ale oba pokusy byli bohužel neúspěšné. 

-Obrazovka po zapnutí stále černá. Zkusil jsem také připojit externí monitor, nicméně i ten zůstal po zapnutí zcela černý.

(Když mi předchozí majitel notebook předával, tvrdil, že jde zapnout. Než mi ho předal, zkusil jsem ho tedy zapnout, a normálně fungoval. Nicméně dnes, když jsem se ho pokusil znovu spustit doma, pokus byl neúspěšný.)

Pokud by jste někdo měl jakékoli rady, nebo nápady, moc bych to ocenil! ;) 

Přikládám video toho, co se stane po zmáčknutí zapínacího tlačítka:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Hledal jsi nějaké návody jak se tam dostat? 

Možná máš 2 půl gigove moduly ram

Bios nevím jestli by toto vyřešil, jestli předtím fungoval tak asi nic moc ne

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Hynex napsal(a):

Hledal jsi nějaké návody jak se tam dostat? 

Možná máš 2 půl gigove moduly ram

Bios nevím jestli by toto vyřešil, jestli předtím fungoval tak asi nic moc ne

Hledal jsem, ale ohledně tohoto modelu jsem nenašel nic, než náhradní díly. 

Žádné návody, ani software.

2 moduly tam určitě nemám... (Kousek článku, který jsem našel: Paměťový systém je tvořen jediným modulem 1 GB DDR3-800)

O bios jsem zatím přesvědčen, že by pomohl, protože jsem našel několik (cca 5) návodů na YouTube, na velmi podobné modely, a všechny odkazovali buďto na výměnu ram modulu, či v případě, že má notebook dva je prohodit, či jeden vytáhnout, potom zkusit notebook zapnout, když se nezapne, zkusit ho tam dát zpátky, a vytáhnout ten druhý modul.

Nebo některé návody poukazovali na to, že si mám z oficiálního webu stáhnout bios, nahrát na flashku, tu dát do notebooku, odpojit zdroj, zmáčknout Fn+Esc, připojit zdroj, a následně zmáčknout zapínací tlačítko a proběhne flashnutí.

To jsem udělal, notebook se zapnul, disk se roztočil, a na flash disku, i na pc začala blikat dioda, tedy jsem se domníval, že se bios flashuje.

Prý to může trvat až 7 minut, ale po 15 minutách stále nic, obrazovka pořád černá. (Během flashování je prý normální, že je obrazovka stále černá.)

Buďto je můj problém způsobený něčím jiným, nebo je chyba v tom, že bios mám na trochu jiný model, který se ovšem liší opravdu velmi minimálně.

Jak jsem již psal, přímo na model Acer Aspire One D255-2BQrr jsem (téměř) nic nenašel.

Každopádně díky moc za odpověď, pokud tebe, nebo kohokoli jiného napadne nějaké další řešení, či rada, budu moc rád. ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

tu mas nejaky navod ako sa to rozobera.

To je super, ale k čemu mi bude ten notebook rozebrat?

Ram modul je tam jen jeden, a jiný nemám.

Jinak nevím, k čemu bych ten notebook otevíral... :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Hynex napsal(a):

Mohl bys jeden dokoupit 

Tak to mě nenapadlo. xD :D 

Mohl bych nějaký zkusit sehnat...

Je to tak 50 na 50.

50% šance, že pomůže BIOS (Pokud bych ho našel přesně na tento model.)

50% šance, že za to může vadný ram modul.

:) 

Pokud má někdo nějaké další rady/ nápady, jak to vyřešit, nebo čím by to mohlo být, budu moc rád. ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Viktor Jumdo napsal(a):

Tak to mě nenapadlo. xD :D 

Mohl bych nějaký zkusit sehnat...

Je to tak 50 na 50.

50% šance, že pomůže BIOS (Pokud bych ho našel přesně na tento model.)

50% šance, že za to může vadný ram modul.

:) 

Pokud má někdo nějaké další rady/ nápady, jak to vyřešit, nebo čím by to mohlo být, budu moc rád. ;) 

a pripojil si externy monitor na vystup notebooku ak nejaky ma? a tak zapnut ci neodislo lcd? 50% pomoze rozobrat a poskladat. a vycistit . horsie to uz nebude.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

On 10. 1. 2020 at 20:08, Division2 Ubisoft napsal(a):

a pripojil si externy monitor na vystup notebooku ak nejaky ma? a tak zapnut ci neodislo lcd? 50% pomoze rozobrat a poskladat. a vycistit . horsie to uz nebude.

Psal jsem to v příspěvku, stačilo si ho celý přečíst. ;) 

On 9. 1. 2020 at 19:17, Viktor Jumdo napsal(a):

-Obrazovka po zapnutí stále černá. Zkusil jsem také připojit externí monitor, nicméně i ten zůstal po zapnutí zcela černý.

BIOS už jsem našel i přímo na můj model, nicméně po jeho flashnutí je obrazovka stále černá...

Asi jedině zkusit, jak říkáš, rozebrat, vyčistit, a nebo zkusím sehnat nový ram modul, a vyměnit...

Nicméně díky moc za odpověď, pokud by měl někdo ještě nějaký jiný nápad/ radu, čím by to mohlo být, a jak to vyřešit, moc bych to ocenil. ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...