Jump to content

Recommended Posts

Před 17 minutami, Martin Rýpar napsal(a):

Dobrý den, co si  myslíte o tomhle pc. budu rad za rady i  vylepšení.

https://www.czc.cz/269486,264414,192299,271743,246868,230234,246887/kody

zdroj mam fsp 550w raider

díky

Vyzerá v pohode, niečo by sa dalo vymeniť ale je to dobra vybalancovana zostava, a zdroj aký, už som si všimol :D

Editoval(a) Kvakoo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 13 minutami, Martin Rýpar napsal(a):

Dobrý den, co si  myslíte o tomhle pc. budu rad za rady i  vylepšení.

https://www.czc.cz/269486,264414,192299,271743,246868,230234,246887/kody

zdroj mam fsp 550w raider

díky

Grafika OK

Deska OK, jen možná budeš muset aktualizovat bios přes USB

Procesor OK, ale pouvažuj o koupi R5 2600, který je o 2000 levnější, můžeš si ho nataktovat na hodnoty R5 3600 a za ušetřené peníze můžeš koupit nový zdroj https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x-v-2018-550w/238267/produkt

Chladič Ok

Bedna OK Sice v některých recenzích nedostala zrovna nejlepší hodnocení, ale je to ok. Dokup si ventilátory.

Ramky OK, ale tyhle jsou lehce levnější a mají vyšší takty https://www.czc.cz/hyperx-predator-16gb-2x8gb-ddr4-3333/192303/produkt. Případně tyto https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-2x8gb-ddr4-3466-black/268203/produkt nebo https://www.czc.cz/patriot-viper-steel-16gb-2x8gb-ddr4-3866/255372/produkt

Disk OK, ale pokud nechceš čekat tak https://www.czc.cz/intel-ssd-660p-m-2-1tb/249487/produkt

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Petr.siska napsal(a):

Grafika OK

Deska OK, jen možná budeš muset aktualizovat bios přes USB

Procesor OK, ale pouvažuj o koupi R5 2600, který je o 2000 levnější, můžeš si ho nataktovat na hodnoty R5 3600 a za ušetřené peníze můžeš koupit nový zdroj https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x-v-2018-550w/238267/produkt

Chladič Ok

Bedna OK Sice v některých recenzích nedostala zrovna nejlepší hodnocení, ale je to ok. Dokup si ventilátory.

Ramky OK, ale tyhle jsou lehce levnější a mají vyšší takty https://www.czc.cz/hyperx-predator-16gb-2x8gb-ddr4-3333/192303/produkt. Případně tyto https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-2x8gb-ddr4-3466-black/268203/produkt nebo https://www.czc.cz/patriot-viper-steel-16gb-2x8gb-ddr4-3866/255372/produkt

Disk OK, ale pokud nechceš čekat tak https://www.czc.cz/intel-ssd-660p-m-2-1tb/249487/produkt

Zdroj nemusi kupovat pokial ho nema extra dlho a nema s nim doteraz žiadny problem ale na tu rx to bude tesne tych 550w a ram od hyperx fury series niesu dobre pre amd

Editoval(a) Kvakoo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 minutami, Kvakoo napsal(a):

Zdroj nemusi kupovat pokial ho nema extra dlho a nema s nim doteraz žiadny problem ale na tu rx to bude tesne tych 550w a ram od hyperx fury series niesu dobre pre amd

Rozdíl mezi Fury a Predator je, že Fury jsou nízkoprofilové a Predator mají vyšší chladič.

550W natěsno být nemusí, když si vezmu, že 5700 XT brala v torture testu kolem 260W, Ryzen 3600 v torture 130W, 2600 140W. Tudíž si myslím, že to stačit bude, reálná spotřeba při používání bude nižší. Rozhodně bych však doporučil koupit zdroj nový a ty RMx série jsou fakt dobré. Modelu raider bych moc nevěřil, to ho radši prodat na bazoši nebo aukru. - můj názor

Editoval(a) Petr.siska

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Rozdíl mezi Fury a Predator je, že Fury jsou nízkoprofilové a Predator mají vyšší chladič.

550W natěsno být nemusí, když si vezmu, že 5700 XT brala v torture testu kolem 260W, Ryzen 3600 v torture 130W, 2600 140W. Tudíž si myslím, že to stačit bude, reálná spotřeba při používání bude nižší. Rozhodně bych však doporučil koupit zdroj nový a ty RMx série jsou fakt dobré. Modelu raider bych moc nevěřil, to ho radši prodat na bazoši nebo aukru. - můj názor

Fury použivaju hynix chipy a tie niesu pre amd zrovna tie najlepšie, ked tak jedine predator od hyperx.

• Nesouhlasím 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Můžu potvrdit že predátorky jsou úžasný, já mám na svých 2400mhz cl17 a jede to s mým ryzen 5 3600 úplně krásně a bez problémů

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 45 minutami, Kvakoo napsal(a):

Fury použivaju hynix chipy a tie niesu pre amd zrovna tie najlepšie, ked tak jedine predator od hyperx.

Predatory používají take hynix.

A ryzenu hynix nevadí. Už první ryzeny mají v qvl spousty podporovaných hynix modulů kolikrát s vyššími frekvencemi než samsung. Viz moje patrioty s hynix c-die, které jedou cl18 3600 s 1gen. ryzenu. Mám je ale nastavené na cl16 3466 kvuli lepšímu vykonu a nižšímu napětí.

Editoval(a) westikkrystof
  • Like 1
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Kvakoo napsal(a):

Ja mám RAM-ky AData,ktoré majú tiež Hynix čip a idú bez problémov s Ryzenom aj po OC.

Editoval(a) Róbert Dilik
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Hynex napsal(a):

Můžu potvrdit že predátorky jsou úžasný, já mám na svých 2400mhz cl17 a jede to s mým ryzen 5 3600 úplně krásně a bez problémů

Tak neviem ja som nemal ryzen dokopy s ram hynix ale ked som kukal na stranke, ramky so samsung b-die tak tam boli predatory 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Kvakoo napsal(a):

Tak neviem ja som nemal ryzen dokopy s ram hynix ale ked som kukal na stranke, ramky so samsung b-die tak tam boli predatory 

Samsung b-die mají hodně Gskill RAMky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

S těmi b-die to také není tak slavné. Pokud je máš, ještě to není výhra. Existují dobré čipy a špatné čipy a platí to pro všechny značky. Tady je pěkné video, kde si můžete poslechnout okolo 8:00 jak ten týpek prosí, aby to nebyly b-die čipy, že už opravdu nechce a ať to jsou hynix. Pak tam o tom ještě několikrát mluví. Celé to video je celkem nuda a ty paměti na jeho konfiguraci moc taktovat nejdou. 

Stejně tak tu měl někdo problémy s Gskill Flare X for AMD, které jsou samsung b-die cl14 3200MHz určené pro AMD.

Původně jsem si pořídil do své sestavy HyperX Predator cl16 3200MHz a myslel si, jaká je to sázka na jistotu. Stabilně jely max 2400MHz. Měly čipy hynix m-die. Takže bych mohl psát, že predatory stojí za prd. Ale byla to moje chyba, že jsem se nejdříve nepodíval do QVL desky.

Takže ano, pokud nekupujete podle QVL šance s b-die na kompatibilitu je o něco lepší, ale jistota to není.

Editoval(a) westikkrystof
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, westikkrystof napsal(a):

S těmi b-die to také není tak slavné. Pokud je máš, ještě to není výhra. Existují dobré čipy a špatné čipy a platí to pro všechny značky. Tady je pěkné video, kde si můžete poslechnout okolo 8:00 jak ten týpek prosí, aby to nebyly b-die čipy, že už opravdu nechce a ať to jsou hynix. Pak tam o tom ještě několikrát mluví. Celé to video je celkem nuda a ty paměti na jeho konfiguraci moc taktovat nejdou. 

Stejně tak tu měl někdo problémy s Gskill Flare X for AMD, které jsou samsung b-die cl14 3200MHz určené pro AMD.

Původně jsem si pořídil do své sestavy HyperX Predator cl16 3200MHz a myslel si, jaká je to sázka na jistotu. Stabilně jely max 2400MHz. Měly čipy hynix m-die. Takže bych mohl psát, že predatory stojí za prd. Ale byla to moje chyba, že jsem se nejdříve nepodíval do QVL desky.

Takže ano, pokud nekupujete podle QVL šance s b-die na kompatibilitu je o něco lepší, ale jistota to není.

Čo je QVL :D sorry že sa pytam ale chcem rozširiť vedomosti :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 minutami, Kvakoo napsal(a):

Čo je QVL :D sorry že sa pytam ale chcem rozširiť vedomosti :) 

Qualified Vendor List - všeobecně se jedná o seznam komponent, které jsou s danou komponentou 100% kompatibilní a výrobce to má otestované. U základních desek to bývají často ramky - "QVL of memory modules".

Z mého pohledu je docela ironie, že se ptáš na tohle, po tom, co tu píšeš tohle:

Před 10 hodinami, Kvakoo napsal(a):

• Souhlasím 4
  • Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 46 minutami, Petr.siska napsal(a):

Qualified Vendor List - všeobecně se jedná o seznam komponent, které jsou s danou komponentou 100% kompatibilní a výrobce to má otestované. U základních desek to bývají často ramky - "QVL of memory modules".

Z mého pohledu je docela ironie, že se ptáš na tohle, po tom, co tu píšeš tohle:

A co by asi mělo být u ramek nekompatibilního? :D

• To nechápu 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Róbert Dilik napsal(a):

Ja mám RAM-ky AData,ktoré majú tiež Hynix čip a idú bez problémov s Ryzenom aj po OC.

a naviac ryzeny 3000 nemylit s predchadzajucimi generaciami . tie to uz maju velmi dobre poriesene. a takisto sk hynix na 3733, nema problema. a nie su v qvl liste.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Petr.siska napsal(a):

Tak ja som o tom počul ako Support list nie qvl :) Ale dik.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, xbs> napsal(a):

Nemusí to znamenat, že by nefungovaly (to bylo možné třeba u některých Ryzenů první generace, ale takové se zase nedostaly do QVL), ale jde o to, že je tam třeba garantováno to, že na dané desce je možné dosáhnout maximálních taktů paměti, protože JEDEC standard je maximálně DDR4-3200xx a všechno výš už není standardizované normou, a záleží pak už jen na výrobci pamětí jaké maximální hodnoty u ramky garantuje, což znamená, že třeba ramky značené jako 4000 MHz jsou schopné těch 4000 MHz, avšak při ručním nastavení v biosu nebo pomocí XMP profilu, a taky ne na každé desce. Běžně bez XMP poběží na taktech 3200 a nižších, protože tyto hodnoty jsou již vyžadovány normou.
Taky záleží i na zvoleném procesoru, kdy jiný model je stabilní s jinými MHz ramek. Dokonce se to může lišit kus od kusu. Tak však taky platí JEDEC normy, takže by každý procesor měl zvládat zaručeně nějakou z hodnot pod 3200 MHz včetně.
Proto taky výrobci desek uvádí v parametrech desky, že podporované takty ram jsou 2133-3200 MHz, ale většinou nad 3200 už uvádějí "(O.C.)", protože ne s každým procesorem nebo pamětí se na tyto hodnoty lze dostat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, xbs> napsal(a):

Može byt že ram su 3200mhz ale nemusia byt kompatibilne s doskou alebo proc a možu ist na 2933 alebo 2666mhz len

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Před 3 hodinami, Kvakoo napsal(a):

Može byt že ram su 3200mhz ale nemusia byt kompatibilne s doskou alebo proc a možu ist na 2933 alebo 2666mhz len

Protože 3200 je OC(není 100% že pojedou na 3200)  základní rychlost je těch 2666MHz

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

a naviac ryzeny 3000 nemylit s predchadzajucimi generaciami . tie to uz maju velmi dobre poriesene. a takisto sk hynix na 3733, nema problema. a nie su v qvl liste.

Musiš len dobre trafiť

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď