Jump to content

Recommended Posts

Ahoj,

prosím o hodnocení následující sestavy: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7668676F676A667E3

SSD mám vlastní Samsung 860EVO 500GB a na něm Win 10. Plotnové HDD vůbec nechci, časem dokoupím 1TB SSD.

Použití PC: Adobe Illustrator(hlavně vytváření grafiky, plakátů), DAW Ableton Live Lite v domácím studiu(Focusrite Scarett USB zvukovka), Sony Vegas (v podstatě základní úpravy, 1080p), občasné hraní fullHD 60Hz monitor.

Počítač jsem dlouho neměnil, tak nevím, jestli je sestava vyvážená. Hlavně chci stabilitu. Nikdy jsem netaktoval procesor, tak nevím, jestli se do toho pouštět. K sestavám na Ryzenech moc nemám důvěru i když jsou levnější. Grafiku nvidia tam mám hlavně kvůli CUDA, ale nevěděl jsem, kterou vybrat. 

Díky za komentáře a rady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 32 minutami, Hynex napsal(a):

Jestli chceš mít sestavu na Intelu tak to je dobré

Nejsem zarputilý intelák, jen nemám zkušenosti s AMD. Koukal jsem, že například Ryzen 5 3600 má papírově poměr cena/výkon fakt super.

Mohl bys mi poradit procesor, desku a paměti, kdybych použil platformu AMD?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Crosshair VI hero 

Paměti asi https://www.czc.cz/g-skill-tridentz-rgb-16gb-2x8gb-ddr4-3600_2/272823/produkt?gclid=Cj0KCQiAxrbwBRCoARIsABEc9sgiMJ0LLfAY_UI_s5Xyox4yieg_vHvEQwFGcKypZnjkC3COGHtw7tkaAl2YEALw_wcB

Ale to jsou jen moje oblíbené, nevím přesně jakou roli v tom co chceš dělat hraje frekvence a jakou časování, tyhle jsou něco jako lepší základ

Procesor jak jsi psal 3600

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 2. 1. 2020 at 12:36, Lukáš Gašpar napsal(a):

Ahoj,

prosím o hodnocení následující sestavy: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7668676F676A667E3

SSD mám vlastní Samsung 860EVO 500GB a na něm Win 10. Plotnové HDD vůbec nechci, časem dokoupím 1TB SSD.

Použití PC: Adobe Illustrator(hlavně vytváření grafiky, plakátů), DAW Ableton Live Lite v domácím studiu(Focusrite Scarett USB zvukovka), Sony Vegas (v podstatě základní úpravy, 1080p), občasné hraní fullHD 60Hz monitor.

Počítač jsem dlouho neměnil, tak nevím, jestli je sestava vyvážená. Hlavně chci stabilitu. Nikdy jsem netaktoval procesor, tak nevím, jestli se do toho pouštět. K sestavám na Ryzenech moc nemám důvěru i když jsou levnější. Grafiku nvidia tam mám hlavně kvůli CUDA, ale nevěděl jsem, kterou vybrat. 

Díky za komentáře a rady

Ale notaak jako vážně 1650 super ventuse když máš 22 500 kč???

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 2. 1. 2020 at 13:23, Lukáš Gašpar napsal(a):

Nejsem zarputilý intelák, jen nemám zkušenosti s AMD. Koukal jsem, že například Ryzen 5 3600 má papírově poměr cena/výkon fakt super.

Mohl bys mi poradit procesor, desku a paměti, kdybych použil platformu AMD?

Tady je sestava u Alzy za podobné peníze, avšak s AMD https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=766B6D6F696A687E6

Procesor má narozdíl od intelu hyperthreading, takže 6 jader, 12 vláken, tudíž vyšší výpočetní výkon.

Ramky a zdroj jsem nechal, ty jsou fajn.

Chladič jsem dal levnější, avšak podobně výkonný.

Skříň je Fractal Design. má uvnitř odhlučnění, což i když asi používáš sluchátka, tak oceníš, když děláš se zvukem.
Pokud ji zvolíš, doporučoval bych přemontovat oba přiložené ventilátory dopředu, ventilátor v seznamu dát dozadu a sundat ten menší ventilátor z chladiče procesoru a dát jej do horní zadní pozice ve skříni (když ho sundáš, tak se teploty procesoru příliš nezmění) - pokud bys nechtěl, přidej si druhý 120mm ventilátor.

Deska má oproti té intelácké USB-C. Navíc má v biosu funkci AutoTuner, která umí malé přetaktování procesoru, což ti bude asi stačit. Dají se tam taky nastavit i křivky ventilátorů (ty ke skříni regulovat nejsou, ale cpu chladič a ty silentium ano)

A hlavně zbyl větší rozpočet na o dost lepší grafiku, která má od polovinu více CUDA.

PS: Pro @xbs>: Co nějak věcně argumentovat, než psát jen prázdné komentáře bez pointy?

• Souhlasím 2
  • Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.