Jump to content
Tunn

synology ds218j prehravání 4k videa

Recommended Posts

Potřebuji poradit.
Rád bych si pořídil nás server. Bude sloužit z 99% na strem videa v HD a UHD rozlišení.
Nas bude propojeny přes kabel do routeru a ten do tv takže rychlost toku dat bude snad stačit. Mám to už odzkoušeno přes pc.

Otazka zní. Zvladne tento NAS  synology ds218j prehrat UHD 4K videa???

DEkuji za odpoved 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No to záleží jestli to budeš jen streamovat nebo i kompresovat nebo kódovat v reálném čase. Když budeš chtít pouštět to video bez komprese, tak j verze bude stačit, ale když začneš využívat aplikace, které využívají i kódování, tak to se bojím, že by chtělo silnější model. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 4. 12. 2019 at 9:37, milanfon napsal(a):

No to záleží jestli to budeš jen streamovat nebo i kompresovat nebo kódovat v reálném čase. Když budeš chtít pouštět to video bez komprese, tak j verze bude stačit, ale když začneš využívat aplikace, které využívají i kódování, tak to se bojím, že by chtělo silnější model. 

Aha. takže když si nainstalují video station tak to se to může trhat?? No mě stačí když nazdilim složky v Nasu a tv mi je zobrazí a přehraje videa v té složce. Milane prosím tě je možné že by jsi udělal video na toto téma a dal ho na svůj kanál youtube?? Byla by to paráda. A myslím si že by to zajímalo hodně lidí. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Tunn napsal(a):

Aha. takže když si nainstalují video station tak to se to může trhat?? No mě stačí když nazdilim složky v Nasu a tv mi je zobrazí a přehraje videa v té složce. Milane prosím tě je možné že by jsi udělal video na toto téma a dal ho na svůj kanál youtube?? Byla by to paráda. A myslím si že by to zajímalo hodně lidí. 

Ano, může. Na jaké téma přesně myslíš. Jedno video teď rozpracované mám, tak třeba nějaký content přidat můžu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No mám na mysli. Nastavení synology složky,aplikace na sream videa. Vyzkoušet a otestovat různé formáty stream videa, tok dat atd. Bylo by to velice zajímavé téma od youtubera jako si ty. Na youtube je na toto téma dost videii ale bohužel pro mě v angličtině. A v CZ tam není vůbec nic. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak NAS mám zprovozneny a funguje to jak jsem si představoval. 
Akorát teď řeším jak a přes jakou aplikaci sparovat NAS s Mobilem. 
Potřebuji abych z telefonu poslal data do Nasu.
Neví někdo?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 19. 12. 2019 at 19:37, Tunn napsal(a):

Tak NAS mám zprovozneny a funguje to jak jsem si představoval. 
Akorát teď řeším jak a přes jakou aplikaci sparovat NAS s Mobilem. 
Potřebuji abych z telefonu poslal data do Nasu.
Neví někdo?

Je na to aplikace DS File. Přes tu máš přistup do svých složek.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Schéma sítě:
O2 modem do něj mám zapojenou tv 4k. Pak mám do něj zapojeny kabel který vede přes jednu mistnost ve zdi do routeru asus a v routeru asus mám zapojeny pc a nas. 
O2 modem rutuje a asus jako switch

20191226_154633.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jde o to že abych sdílel NAS s TV tak potřebuji aby jeden rutoval a druhý byl jako switch. To samozřejmě takto jak to mám teď nastavené funguje. Ale mám problém jen s rychlostí přenosu dat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jen podotknul. Ze o2 modem má pouze 100MB porty. Všechny ostatní zařízení má 1gb porty. 

Pomůže mi switch s 1gb portama??

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A ještě takový detail. Když vyndam lan kabel z routeru asus který vede z modemu O2. Tím pádem přijdu o internet v pc. Ale rychlost se zvedne na 100MB

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No a kde máš ten problém s rychlostí? Pokud máš 100 Megabitové porty, tak maximální rychlost přenosu souborů může být 12 Megabytů za sekundu, takže ta rychlost je maximální co můžeš mít. 

Před 22 hodinami, Tunn napsal(a):

A ještě takový detail. Když vyndam lan kabel z routeru asus který vede z modemu O2. Tím pádem přijdu o internet v pc. Ale rychlost se zvedne na 100MB

Ano, protože modem má Gigabitový výstup, takže tam můžeš mít až teoreticky těch 125 MB/s (megabytů za sekundu). Jestli chceš tedy těch 100 MB/s všude, musíš vyměnit ten Asus za něco s gigabitovými porty. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Právě ten asus má gigabitovy porty a mám ho nastavený jako switch. Ale problém je v modemu O2 který je primární (hlavni) a ten má 100MBs porty. A když vyndam kabel ž asusu který vede z O2 do asusu tak mám rychlost okolo 90MBs. Přemýšlím že koupím switch který připojím do asusu a do switche dám pc a nas. Samozřejmě všechny zařízení mimo O2 modemu mají gigabitové porty. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj mám problém přehrávání některých 4k filmů který mají vysoky bitrate. Prostě se mi to seka.  Potřebuji aby mi jelo Lan okolo 20MBs ale Jede to okolo 8Mb až 11MB. Použil jsem switch 1Gb který jsem dal za modem který má pouze 100MB porty. A taky to nepomohlo. Pomohlo by koupit router který má 1Gb porty co myslíte??

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...