Jump to content

Recommended Posts

Zdravím, chtěl bych si sestavit počítač co nejlevněji, ale aby zvládl bez lagů všechny hry na nějaké normální nastavení, také bych chtěl, aby zvládl VR na 60+ FPS. Myslíte si, že by to takovýto PC zvládl? Jdou všechny komponenty k sobě? Je moje skříň dostatečně velká? Jaké komponenty byste vyměnili a za jaké? Předem děkuji za odpovědi.

1611450659_AMDPCsestava.thumb.png.aeca8a9df8485ab606af90e1bafa0f34.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 hodinami, Miroslav napsal(a):

Zdravím, chtěl bych si sestavit počítač co nejlevněji, ale aby zvládl bez lagů všechny hry na nějaké normální nastavení, také bych chtěl, aby zvládl VR na 60+ FPS. Myslíte si, že by to takovýto PC zvládl? Jdou všechny komponenty k sobě? Je moje skříň dostatečně velká? Jaké komponenty byste vyměnili a za jaké? Předem děkuji za odpovědi.

1611450659_AMDPCsestava.thumb.png.aeca8a9df8485ab606af90e1bafa0f34.png

k sebe by to islo ale na VR to nie je bohvie co ak vobec.a aj keby urcite ramky s min 3000MHz a OS  z aukra.ale tych ale je tam viac.

ale to je moj nazor,mozem sa mílit

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je pořád dokola. Co si pročíst pár posledních sestav tady na fóru.

Špatná deska, špatná grafická karta, špatné ram, nic moc zdroj, zbytečný windows.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No moc dobře si to nepročetl.

Procesor dobrý. Trochu lepší výkon ale hlavně větší podpora ram.

Desku pokud asus tuf tak ne plus ale verzi pro. Je to novější verze s lepším chlazením. Msi gaming plus nebo tomahawk by byla lepší.

Grafické karty si propásl slevy xfx580 byla za 3990 a sapphire590 za 4690. Tak buď počkat, nebo co nejlevnější rx580,590 od sapphire, xfx, powercolor nebo gigabyte. Gtx1060 6gb je také volba. Eventuálně 1650 super.

Ram podle desky. Mezi nejpodporovanejsi za dobrou cenu patří patriot viper rgb 3200, hyperx predator 3200.

Zdroj stále špatný. Vyber 500-650W alespoň bronze certifikaci od evga, corsair, seasonic, nebo alespoň ten gigabyte.

Windows koupíš na bazoši nebo aukru pouze aktivační klíč.

Na ssd a hdd nebylo nic špatného už v původním návrhu.

Bednu neznám a chladiče jsou lepší a levnější. Třeba Arctic freezer 34 nebo sport, duo. Nebo fera 3 pokud má blikat.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Miroslav napsal(a):

Děkuji za odpovědi. Přečetl jsem si několik sestav na fóru a tu mojí předělal. V těch základních deskách se nevyznám, mohli byste mi prosím nějakou doporučit? Děkuji

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=766A6F6C6F6B67784

Skriňu Zalman S3 a chladič Arctic freezer 34 vymeniť (problém rozmer).

SSD by som zobral minimálne 250 GB.

Screenshot_20191203-022015.png

Screenshot_20191203-022332.png

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem tu sestavu zase změnil. Co je tam špatně teď? :lul: Vyměnil jsem skříň, ale chladič co jsi mi doporučil se do ní nevešel (nevešel se ani do té co jsem měl vybranou předtím) tak jsem vybral menší sice dražší, ale má více otáček za minutu. Zdroj jsem tam dal s výkonem 550W a s bronz certifikací. Základní desku jsem dal jinou. RAM jsem dal 2x8GB jiné než jsi mi doporučoval. Ty co jsi mi doporučil měly 3600Mhz, tyto mají 3400Mhz. Tamty měly časování CL17 tyto mají CL16. Tyto jsou hlavně o hodně levnější. Jsou dobré? Místo té grafické karty RX 590 jsem dal RX 580, myslím si, že mi to bude stačit. HDD jsem vrátil tamto 1 TB a SSD to 120 GB. Také mě napadlo, tento počítač má být "herní". A na hry je spíše HDD či? SSD si myslím, že na FPS u her nemá vliv nebo se mílím? Myslíš že je dobrý nápad koupit si jen HDD a poté si někdy dokoupit SSD? Na "práci" budu mít ještě svůj notebook, který na hry sice nestačí, ale na "práci" je výkonný dost. Stejně jsem na tomto pc neplánoval dělat tu "práci" a plánoval jsem ji dělat na tom notebooku. Děkuji za odpověď

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 minutami, Miroslav napsal(a):

Tak jsem tu sestavu zase změnil. Co je tam špatně teď? :lul: Vyměnil jsem skříň, ale chladič co jsi mi doporučil se do ní nevešel (nevešel se ani do té co jsem měl vybranou předtím) tak jsem vybral menší sice dražší, ale má více otáček za minutu. Zdroj jsem tam dal s výkonem 550W a s bronz certifikací. Základní desku jsem dal jinou. RAM jsem dal 2x8GB jiné než jsi mi doporučoval. Ty co jsi mi doporučil měly 3600Mhz, tyto mají 3400Mhz. Tamty měly časování CL17 tyto mají CL16. Tyto jsou hlavně o hodně levnější. Jsou dobré? Místo té grafické karty RX 590 jsem dal RX 580, myslím si, že mi to bude stačit. HDD jsem vrátil tamto 1 TB a SSD to 120 GB. Také mě napadlo, tento počítač má být "herní". A na hry je spíše HDD či? SSD si myslím, že na FPS u her nemá vliv nebo se mílím? Myslíš že je dobrý nápad koupit si jen HDD a poté si někdy dokoupit SSD? Na "práci" budu mít ještě svůj notebook, který na hry sice nestačí, ale na "práci" je výkonný dost. Stejně jsem na tomto pc neplánoval dělat tu "práci" a plánoval jsem ji dělat na tom notebooku. Děkuji za odpověď

Chladič Noctua NH-L9i nie je na socket AM4 mFacepalmm(resp. je po dokúpení mounting kitu).

Neviem kde berieš tie extra PC skrine - zase nič moc.

Chladič Arctic freezer 34 ti do Micronics L1 vojde.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Teď to už vypadá mnohem lépe.

Ram si nejsem jistý podporou. Nemám teď pc, takže neověřím. Dej tam ty predátory 3200MHz CL16.

Deska je super a má potenciál jak na oc, tak i na 8 jádrové ryzeny.

Pokud se nechystáš na velké oc, neřeš chladič procesoru. Použij přibalený. Později sežeň z bazoše wraith rgb.

Disk při této konfiguraci se používá ssd pouze na systém ovladače a nějaké základní aplikace antivir apd. A hdd na zbytek. Hry, vetší programy, filmy, hudba. Klidně můžeš vzít ten samý ssd jen do m.2 slotu.

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Karta je na tobě. Obě jsou povedené. U 590 získáš za nějakou korunu nějaký snímek navíc.

Ty ramky jsou dost drahé. Většinou jsou kompatibilní i ty predatorky 3333MHz, které jsou dokonce levnější. Často bývají kompatibilní Corsair vengeance lpx. Mě se to na telefonu fakt nezobrazí. Ale když tak si zkus najít nějaké 3200MHz nebo i více tady https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS#support-mem-14 kopiruj ty kódy a vyhledavej na netu..

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jasně, pokud tam je uvedená, tak určitě jdi do ní. Je pak dobré pro jistotu brát minimálně ty ram z obchodu, který nedělá problémy s výměnou. Nejlépe však celou sestavu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...