Jump to content
Prostě Kubik

Router

Recommended Posts

Určitě ne. Prvně si musíš zjistit, jaký typ "telefonního připojení k internetu" máš (např. ADSL, ADSL2,VDSL,VDSL2 atd.). Ještě by bylo dobré znát rychlosti, které si platíš. Poté si zvolíš typ modemu (=router, který mí místo WAN strany díru pro telefonní přípojku = RJ11) pro danou technologii a rychlostí portů. Je zbytečné kupovat gigabytový modem, když si platíš pouze např. 10/10.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 28. 11. 2019 at 18:22, Prostě Kubik napsal(a):

půjde mi tento router k internetu z telefonní připojky ? nevim jestli tam nepotřebujou nějake speciální.

On 3. 12. 2019 at 19:57, Tomáš Nosek napsal(a):

Určitě ne. Prvně si musíš zjistit, jaký typ "telefonního připojení k internetu" máš (např. ADSL, ADSL2,VDSL,VDSL2 atd.). Ještě by bylo dobré znát rychlosti, které si platíš. Poté si zvolíš typ modemu (=router, který mí místo WAN strany díru pro telefonní přípojku = RJ11) pro danou technologii a rychlostí portů. Je zbytečné kupovat gigabytový modem, když si platíš pouze např. 10/10.

Určitě je dobré vzít VDSL2 17a, neboť je to již téměř všude a pokud není, dá se předpokládat brzká modernizace. Uvažovat o rychlosti síťovky je bezpředmětné, neboť každý router podporující daný standard musí umět využít maximální rychlost, kterou může taková linka nabídnout.

Za určitých okolností je možné uvažovat i o routeru podporující VDSL2 35b, pokud je pravděpodobné, že k takovému zrychlení dojde nebo už na přípojce je (a zákazník má zájem využívat nejvyšší rychlosti). Tento profil se používá pro rychlosti nad 100 Mb/s.

Cetin se však chystá vyřešit tyto problémy svým vlastním zařízením, které se připojí na linku a na druhém konci nabídne klasický ethernetový konektor RJ-45, tudíž už nebude nutné řešit, jakou mám linku a co jaký router podporuje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

On 8. 12. 2019 at 17:30, jirkasta napsal(a):

Cetin se však chystá vyřešit tyto problémy svým vlastním zařízením, které se připojí na linku a na druhém konci nabídne klasický ethernetový konektor RJ-45, tudíž už nebude nutné řešit, jakou mám linku a co jaký router podporuje.

Zajímavé, dobrá myšlenka ze strany Cetinu. Zajímalo by mě, jak toho chtějí dosáhnout. Máš o tom nějaké bližší informace? Technologie připojení přes telefonní přípojku (RJ11) DSL, nemůže být tak lehce nahrazena RJ45, protože DSL je analogový signál, který musí být překodován modemem. Proto by muselo dojít ke změně technologie buď vedeného internetu, nebo routerů. Protože router nedokáže jentak zpracovat z RJ 45 analogový signál.

On 28. 11. 2019 at 18:22, Prostě Kubik napsal(a):

půjde mi tento router k internetu z telefonní připojky ? nevim jestli tam nepotřebujou nějake speciální.

Abych se držel tématu. Tebou uvedený router nedisponuje modemem, takže není schopný metalický DSL signál zpracovat. Jak bylo výše zmiňováno, je dobré zakoupit nejvyšší možný podporovaný DSL standart.  Dané standarty (VDSL, ADSL, XDSL...) Jsou zpětně kompatibilní a při případné navýšení technologie u tebe doma, nemusíš později řešit koupi nového routeru. Dále bych se podíval i na celkovou kvalitu routeru. V zásadě TP-Linky nejsou příliš dobrou volbou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...