Jump to content
MichalR

AMD Ryzen 5 3600 - divný priebeh teploty

Recommended Posts

Zdravím. Nedávno som skladal novú zostavu. Mám Ryzen 3600 (bez OC) a chladič Noctua NH-D15.

Veľmi podivne sa však správa teplota na CPU. V Iddle osciluje asi o 10°C pílovo a pri spustení Stress testu vyletí na maximum behom 1-2s (rozlíšenie grafu 1samp./s). Teplota sa pri mojej krivke držala na 75. Po prepnutí na Full speed poklesla na 73 čo mi príde aj tak strašne moc. Zvláštne sa mi však javí samotný skokový nábeh.  Na tak veľký chladič to nie je možné. Nemám síce zmeranú teplotu chladiču, ale bol vyslovene studený (aj základňa). Po odstránení ventilátoru pár minút trvalo než sa trocha zohrial.

Chladič nasadený nie je zle predpokladám. Skúšal som ho aj demontovať a znova nahodiť.

Prikladám screen z Aida.

Stress test Aida - CPU

Máte s tým niekto skúsenosti, alebo o čo sa jedná? Ďakujem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tak po správnom hladaní na Google som našiel, že pomaly každý má takéto skúsenosti :D
Otázka sa teda nemí, že či viete niekto, čím to je spôsobené. Na fórach som nič zmysluplné nenašiel a na niečo odbornejšie ohladne tejto témy som nejak nenarazil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ked stresujes cpu a fpu tak teplota je nad 70°C . ak skusis OCCT so zapnutym smallAVX2 set tak aj 80°C , všimni si pomocou hwinfo voltaž cpu - 1,4x V . 73°C na nh-d15 pri 800-1000rpm je tym padom spravna. skus nastaviť krivku v biose agresivnejšie. použi thermal grizzly kryonaut,tym maximalizuješ odvod tepla , idlovať by ti mal pri 30°C +- a chviľkove špičky aj 34-37°C . zaleži od vetrania skrine a teploty dodavaneho vzduchu . len si potom všimni ako rychlo ti klesne teplota na minimum,to je to čaro tohto chladiča že dokaže raketovou rýchlosťou odviesť teplo od procesoru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, MichalR napsal(a):

Tak po správnom hladaní na Google som našiel, že pomaly každý má takéto skúsenosti :D
Otázka sa teda nemí, že či viete niekto, čím to je spôsobené. Na fórach som nič zmysluplné nenašiel a na niečo odbornejšie ohladne tejto témy som nejak nenarazil.

v tomto príspevku sme dopodrobna rozoberali teploty a v akých prípadoch čo a ako funguje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, MichalR napsal(a):

to je jen ve stresstestu, když zašktrneš kolonku FPU, jinnak by se měl držet níže. Při hraní bys neměl mít nějaké děsivé teploty já mám+-60 a mam boxový chladič. Jinak, boxák a při stress testu vylétnou teploty k 90+ :D takže neboj 3600 je prostě hot

Editoval(a) Hynex

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď