Jump to content
Karel90

Výměna grafické karty

Recommended Posts

Dobrý den,

zvažuji výměnu grafické karty. Rozpočet kolem 5500 Kč. Chtěl bych poprosit o nějaké alternativy nebo rady, kterou kartu koupit. Jelikož jsem neznalý problematiky, nevím co  se hodí k mým komponentům.

Procesor: AMD FX - 8120

Zákl. deska: ASrock 970 Extreme3

Grafika: Nyní MSI radeon 7850 twin frozr 2gd5/oc

Paměti: 2x 4gb ddr3

Zdroj: Corsair CX 600w

Monitor: LG M2062D (rozlišení-1600 x 900 )

Hry už často nehraji, ale když k tomu přijdu... ať to alespoň jede. :D (Převážně Farming 19, dále ETS 2, Mafii 3 a PUBG)

Děkuji za rady :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 3 minutami, Karel90 napsal(a):

A nějakou alternativu od Nvidie? Proč právě 580/590?

Momentálne výborný pomer cena/výkon tá Sapphire RX590.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A na tu RX 590 mi bude stačit zdroj? Nvidii kvůli tomu, ze většina her, ktere hraji jsou lepe optimalizovane pro Nvidii. Přemýšlel jsem i na 1650 Super či 1660 Super.

Editoval(a) Karel90

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Karel90 napsal(a):

A na tu RX 590 mi bude stačit zdroj? Nvidii kvůli tomu, ze většina her, ktere hraji jsou lepe optimalizovane pro Nvidii. Přemýšlel jsem i na 1650 Super či 1660 Super.

Hraješ jake hry, je to sice pravda, nVidia je více optimalizovaná pro většinu her, ale rx590 dá snad všechny hry na full HD a high quality okolo 100fps

Z mých zkušeností Fallout 4, GTA V, Witcher 3 už trochu balancuje ale okolo 100 pořád má samozřejmě všechny starší 144+ (pokud máte 144hz monitor)

Bohužel na red dead redemption 2 pc a outer worlds už je zase o něco lepší i 1060 3gb 

Taky hry s přidanou podporou RTX(a tím myslím třeba world of tanks)  běží lépe na nVidii než na AMD a to i o polovinu++

Editoval(a) Hynex

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak teď je lepší Nvidie? Podle toho co jste napsal...  Chápu, rozlišení monitoru jen HD, ale i přesto bych rád, aby karta fungovala s hrami alespoň 5 let.

Já bych do RX590 šel, ale známý mi řekl, že už není tak aktuální, žere a hřeje se...

Co GTX 1650 Super?

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1650-super-ventus-xs-oc-4gb-gddr6/276108/produkt

Podle toho: Vykon-Nvidia-GeForce-GTX-1650-Super-v-re

Editoval(a) Karel90

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Proč dražší a horší 1650 super když můžete vzít RX 590 to jak psal hynex že ztrácí polovinu je naprostá blbost 

Asi jsi mě špatně pochopil, psal jsem jen, že na AMD kartě si nezahraješ s RTX ani Minecraft, a v nově vyšlém outer worlds, Má 1060 větší výkon žen RX 590 jinak mám doma rx590 a problém s výkonem ani přehříváním nemám, karta je to výborná ale to už jsem psal nahoře

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Včera jsem neodolal a v Alze koupil rx580. Jedna z nejpovedenějších rx580 od XFX RX580 GTS s 8GB za 3990Kč mě nenechala chladným. Za tu cenu nemá tahle karta ani v současnosti konkurenci.

Jinak si myslím, že rx580 je hodně podceňovaná karta. Ten výkon tam je, jinak by z nich nebyla složena většina mining rigů, jen ho prostě nedovedou vývojáři dostat z karty pro hry.

Něco jako hrubě podceňovaná a i záměrně haněná řada procesorů AMD FX. 

Editoval(a) westikkrystof
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pánové, po poradě s manželkou musím změnit monitor, jelikož se bude kupovat nový, full HD.

Mám i dobrou nabídku na kartu, ale musela by to být buď 1660 nebo 1660 super (prý AMD nikoliv, jsou prý už tak ve slevě)

Bral bych to s monitorem dohromady...

Dám to sem od CZC

https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx-1660-super-ghost-6gb-gddr6/274234/produkt 

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1660-ventus-xs-6g-oc-6gb-gddr5/257116/produkt

https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-1660-super-stormx-6gb-gddr6/274209/produkt

Ta verze super už asi bude zpomalována od procesoru?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, ta paměťová propustnost nebude nejlepší, takže možná nějaký bottleneck tam bude, ale smad by to nemělo být nic fatálního

co budeš chtít za monitor?

Editoval(a) Hynex

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Karel90 napsal(a):

Měl by to být Samsung S24F350FH, FULL HD, 60 Hz.

Kterou z těch tří aleternativ? 

Nebo ještě jedna varianta: https://www.suntech.cz/produkt/518292-zotac-geforce-gtx-1660-super-6gb-gddr6-192b-pcie-3-0/

4ms odezva, to není moc na hry 

Doporučil bych spíše tento https://m.alza.cz/acer-nitro-vg0?dq=5324124&kampan=adw1_monitory_pla_all_monitory-css_herni_m_1003755_1o1_WO097h6h&gclid=CjwKCAiA_f3uBRAmEiwAzPuaM86TxH1jPw-KW0Cz6gpHaKoSprjGS4qynJrUM6uNX0H9GWi80ArqChoCGa0QAvD_BwE

Je sice o něco dražší ale o hodně lepší 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Karel90 napsal(a):

Vezmeme to popořadě

1. V pohodě grafika takže tuto bych klidně vzal

2. Ventus má špatné chlazení

3. Určitě nebrat 

4. Taky nevypadá špatné

Takže buď 1. Nebo 2. Ale podle mě nejlepší bude ta první možnost :)

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak grafickou kartu mám doma. První problém byl s instalací ovladačů (nějaký DCH problém). Pomocí návodu jsem ovladače nainstaloval. Obraz je teď úplně otřesný (Rozmazané, divné barvy). V čem může být problém, prosím? Nyní jsem propojil (zatím se starým monitorem LG M2062D) pomocí HDMI. Bylo by to lepší připojit přes DVI? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 25 minutami, Karel90 napsal(a):

Tak grafickou kartu mám doma. První problém byl s instalací ovladačů (nějaký DCH problém). Pomocí návodu jsem ovladače nainstaloval. Obraz je teď úplně otřesný (Rozmazané, divné barvy). V čem může být problém, prosím? Nyní jsem propojil (zatím se starým monitorem LG M2062D) pomocí HDMI. Bylo by to lepší připojit přes DVI? 

Aká je tá tajná grafická karta?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 45 minutami, Karel90 napsal(a):

První problém byl s instalací ovladačů (nějaký DCH problém). Pomocí návodu jsem ovladače nainstaloval. Obraz je teď úplně otřesný (Rozmazané, divné barvy). V čem může být problém, prosím?

Tu máš nejaký odkaz k tvojmu problému

https://www.svethardware.cz/nove-windows-10-maji-problem-s-instalaci-ovladacu-nvidia-jak-jej-vyresit/48171

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pardon, je to Gainward GeForce GTX 1660 Super Ghost OC. U AMD jsemvždy využil auto-detect, se to udělalo nějak samo :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak už je ten obraz v pořádku :) Jen při při hraní Farmingů 19 na vyšší nastavení 1600x900 to jede jen na 40 fps... Přitom procesor jede na nějakých 35% a grafika na 40-45%, Ram se drží na 4 gb... Nechápu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...