Jump to content

Recommended Posts

No na SSD se systém načítá o něco málo rychleji, rozdíl je spíše v tom že pak lépe běží

U her, to pak znamená rozdíl v rychlosti načítání, třeba rust doporučuje použití SSD, protze se to pak načítá rychleji. Samozřejmě že to je věc vkusu, někomu čekání nevadí a rozdíl v načítání systému je poznat hlavně u m.2 a PCIe 4 SSD

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 2 minutami, brunovito666 napsal(a):

Rozdíl v čem konkrétně? Systém se bude načítat mnohem rychleji. 

"Mnohem" třeba mě se načítá 15vterin a to mám systém na HDD, když máš HDD rozdělený a nemáš moc věcí na ploše, rozdíl je téměř minimální ale obecně je to lepší kvůli tomu, že když vytizis něčím HDD tak systém se nebude sekat protože je na jiném disku

• Haha 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Hynex napsal(a):

"Mnohem" třeba mě se načítá 15vterin a to mám systém na HDD, když máš HDD rozdělený a nemáš moc věcí na ploše, rozdíl je téměř minimální ale obecně je to lepší kvůli tomu, že když vytizis něčím HDD tak systém se nebude sekat protože je na jiném disku

Mnohem. A rozdíl jde poznat spíše při při přechodu z HDD na SATA SSD než ze SATA SSD na PCIe.

Editoval(a) brunovito666
  • Souhlasím 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobře, jak dlouho se systém spouští u tebe na SSD? Pět vteřin? A je to opravdu takový rozdíl proti 15? Jako jo jsou to dvě třetiny, což je teoreticky hodně a určitě tu bude i lepší, ale je důležité si pak koupit DOBRÝ SSD jinak si moc nepolepšíš

Já třeba SSD vážně moc neoreferuju, kvůli životnosti, u HDD když začne disk odcházet tak to poznáš i měsíc předem, postupné zpomalování atd, ale u SSD to bývá zpravidla ráz na ráz a já osobně mám celkem strach z toho že bych prostě ztratil všechna data :D

Editoval(a) Hynex
  • Haha 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 51 minutami, Dr. kaktus napsal(a):

Aký je rozdiel keď chcem mať na systém mat ssd a na hry hdd? 

Kopí SSD rozhodně nic nezkazíš, jen musíš vědět jak se k němu chovat a jednou za půl roku třeba zkontrolovat jeho stav nějakým programem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Normálně, do SSD dáš systém a do HDD budeš instalovat všechny hry a další věci 

Vždycky si jen musíš dát pozor aby jsi instaloval do správného disku

A můj poznatek: google se načítá desetkrát+-rychleji na SSD

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 23. 11. 2019 at 21:23, Hynex napsal(a):

Systém boot za 15sec na hdd? Hmmm

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Hynex napsal(a):

Na tohle video jsem také koukal, hloupost systém boot za minutu z HDD? Vážně? Přijde ti to reálné?

Co si pamatuji, tak to celkem odpovídá. Po čisté instalaci w7 jsem bootoval kolem 25sec. Postupem času se to ustálilo někde kolem minuty.

Teďmám na dvou počítačích ssd a oba bootují kolem 15sec. Počítám od zmáčknutí tlačítka power.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo tak když to řekneš takhle no tak to je jiné, na notebooku mám HDD deset sekund od zmáčknutí tlačítka power a pak se ještě deset sekund načítají aplikace po spuštění jako třeba Steam

Na PC bych to rozdělil na tři části, tedy teď jsem zapomněl jak se tomu říká :D takže "systém kontroluje komponenty" 2-3 sekundy (vím dlouho ale nevím čím by to mohlo být tak do toho nesaham) pak pípnutí logo desky 1-5 sekund pak načítání systému 10-15 sekund obvykle to je ale kolem ,30sekund od zmáčknutí tlačítka (ano vím že podle toho co jsem psal by to nevycházelo ale je to tak, logo je tam někdy trochu déle) 

No ale stejně, minutu se mi to zapíná jen po nějakém updatu Windows

Editoval(a) Hynex

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.