Jump to content
Leda Hovno

disky do NAS

Recommended Posts

Ahoj,

rád bych se zeptal čím byste doporučili naplnit NAS Synology DS218+, který hodlám kupovat. Chci zapojovat stylem zrcadlení a 4TB jsou maximální kapacita. Nad nejsem schopnej reálně využít. Našel jsem ve skrze dva typy WD RED 4TB a Seagate IronWolf 4TB. Otázky zní.

Který disk by byl vhodný do NAS s kapacitou 4TB a je to jeden ze zmíněných? Je vhodné si připlatit za 7200 otáček u těchto disků? Našel jsem ještě Seagate PRO, jaký je rozdíl oproti IronWolf? 

PS: Obecně mi jde spíše o to, abych nevěděl, že ten disk mám (hlučnost), ale aby fungoval, když ho používám. Bude využíván jako sběrnice dat rodinného klanu, žádný renderování nebo práce s videem apod. Leda si pustit film na TV. 

Díky za rady. ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Co se týče hluku, tak na tom jsou lépe WD RED, ale osobně mám spíše lepší zkušenost s IronWolfama. Výhoda PRO verze je jen o něco vyšší rychlost kvůli 7200 otáčkám (celkem zanedbatelné) a program záchrany dat disků, takže pokud ti v záruce chcípne, Seagate ti zachrání data. Jinak osobně preferuji Seagate hlavně kvůli vyšší rychlosti oproti WD. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 18 hodinami, milanfon napsal(a):

Co se týče hluku, tak na tom jsou lépe WD RED

Nikde jsem se moc nedočetl k užitečnýmu porovnání, jak moc to je hlučné. Viděl jsem pár porovnání decibelů, ale vždy v rozmezích, které jsou pro ucho špatně porovnatelné (tedy skoro stejné), takže je to v reálném používání znát? Vyšší rychlost Seagate oproti WD poznám jako obyčejný uživatel? 

Doufám, že právě záchranu dat z disků eliminuju na teoretickou nulu zapojením do zrcadlení a případnou reklamací disku.

Jinak díky za odpověď. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 23. 11. 2019 at 17:12, Leda Hovno napsal(a):

Nikde jsem se moc nedočetl k užitečnýmu porovnání, jak moc to je hlučné. Viděl jsem pár porovnání decibelů, ale vždy v rozmezích, které jsou pro ucho špatně porovnatelné (tedy skoro stejné), takže je to v reálném používání znát? Vyšší rychlost Seagate oproti WD poznám jako obyčejný uživatel? 

Doufám, že právě záchranu dat z disků eliminuju na teoretickou nulu zapojením do zrcadlení a případnou reklamací disku.

Jinak díky za odpověď. 

Ta hlučnost je právě kus od kusu. Já mám 4 a jeden z nich vydává takové divné zvuky a ty ostatní jsou naopak úplně tiché. Jinak hlučnost je určitě pod mez slyšitelnosti. A ano, myslím že vyšší rychlost Seagate oproti WD poznáš. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, milanfon napsal(a):

Jinak hlučnost je určitě pod mez slyšitelnosti

V podstatě mi jde jen o to, abych to neslyšel. Co mě opravdu dokáže rozhodit, je třeba když slyším, když počítač pracovat, což se mi stalo u mýho novýho (tedy 10/2018) pc. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 24. 11. 2019 at 23:03, Leda Hovno napsal(a):

V podstatě mi jde jen o to, abych to neslyšel. Co mě opravdu dokáže rozhodit, je třeba když slyším, když počítač pracovat, což se mi stalo u mýho novýho (tedy 10/2018) pc. 

Tak to potom nemá cenu hrotit ty disky a prostě bych vzal Iron Wolfa.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...