Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

rodiče by si po 13 letech chtěli (konečně!) koupit nový počítač. Měl by být cenově přijatelný (ideální cena kolem 10 000 Kč). Využíval by se především na klasické prohlížení webu, sledování filmů, jednodušší grafické programy, propojení s tiskárnou a občasné hraní her (World of tanks,..).

Máte prosím tip na vhodný počítač? A ještě jedna (možná hloupá) otázka - k počítači by si rádi nechali původní obrazovku (podobný typ - https://www.odkarla.cz/lcd-monitor-yusmart-17-178mp-a?gclid=Cj0KCQiAq97uBRCwARIsADTziybb2rKsVLiIIo8CtwAAK0RiDCzNVna64XEiw6HctMD8KjBiaMs19OsaAnIZEALw_wcB ) , půjde k novému počítači připojit, nebo už má např. zastaralý kabel, který nebude s novým PC kompaktní?  

Předem moc dík :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 3 hodinami, SimKim napsal(a):

Zdravím,

rodiče by si po 13 letech chtěli (konečně!) koupit nový počítač. Měl by být cenově přijatelný (ideální cena kolem 10 000 Kč). Využíval by se především na klasické prohlížení webu, sledování filmů, jednodušší grafické programy, propojení s tiskárnou a občasné hraní her (World of tanks,..).

Máte prosím tip na vhodný počítač? A ještě jedna (možná hloupá) otázka - k počítači by si rádi nechali původní obrazovku (podobný typ - https://www.odkarla.cz/lcd-monitor-yusmart-17-178mp-a?gclid=Cj0KCQiAq97uBRCwARIsADTziybb2rKsVLiIIo8CtwAAK0RiDCzNVna64XEiw6HctMD8KjBiaMs19OsaAnIZEALw_wcB ) , půjde k novému počítači připojit, nebo už má např. zastaralý kabel, který nebude s novým PC kompaktní?  

Předem moc dík :-)

Co zkusit třeba tenhle? https://www.levnapc.cz/pocitac-dell-optiplex-7010-sff-15.html Nakonfiguruješ tam ještě výměnu 500GB HDD za 480GB SSD a buď přímo u nich v konfigurátoru níže přidáš třeba GT 1030 nebo ji koupíš o dvě stovky levněji na CZC a přidáš ji tam sám. A vlezeš se do cca 8500 Kč.

Jen k monitoru budeš muset koupit adaptér z HDMi na VGA, protože moderní grafiky už analogový výstup nepodporují.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Co zkusit třeba tenhle? https://www.levnapc.cz/pocitac-dell-optiplex-7010-sff-15.html Nakonfiguruješ tam ještě výměnu 500GB HDD za 480GB SSD a buď přímo u nich v konfigurátoru níže přidáš třeba GT 1030 nebo ji koupíš o dvě stovky levněji na CZC a přidáš ji tam sám. A vlezeš se do cca 8500 Kč.

Jen k monitoru budeš muset koupit adaptér z HDMi na VGA, protože moderní grafiky už analogový výstup nepodporují.

akože 7 ročny počitač za bezmala 300€ ?? výsmech. hodnota 150€ maximalne ani tolko. bum alza funglovka 276€. tie "levnapc" už zrazu nevyzeraju ako levna . a zrazu mame aj VGA výstup "na svete", jaky problem??mFacepalmm a to nehovorim že ten dell je SFF a grafika dodatočne LEN LOWProfile a neštandardný zdroj tam je, o konektoroch napájacích na doske ani nevraviac, že v budúcnosti použiť výkonnejší? ano. SFF . no určiteeeeeeeee. :D

BD716b2.jpg

Na sklade a na 4 predajniach 77,90 € 77,90 €  
  warranty-prodlouzenaZaruka.png        
  warranty-okamzitaVymena.png        
  warranty-2mesicevraceni2.png        
  ikona_nevhodny_darek_mala.png        
ACB45g.jpg

Na sklade a na 2 predajniach 57,90 € 57,90 €  

XXASAX200.jpg

DP079j2.jpg

Na sklade 35,90 € 35,90 €  
DP810f3.jpg

Na sklade a na 10 predajniach 52,90 € 52,90 €  
SPC196.jpg

Na sklade 26,90 € 26,90 €  
UE115c4.jpg

Na sklade 24,90 € 24,90 €  

Využiť zľavový/darčekový poukaz

Pridať tovar
Dobiť Alza kredit

Celkom bez DPH 230,34 €
Celkom s DPH 276,40 €
Kredit: 0 €
-

0 €
K úhrade 276,40 €
Editoval(a) Division2 Ubisoft
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Upřímně nevidím důvod použití SSD disku do počítače k tomuhle použití, spíše bych dal přednost alespoň 1TB HDD kvůli místu, ten SSD stejně vlastně používáš jen když chceš ukrátit načítání, takže to má spíše profesionální využití

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ak si nepotrpia na to ze ich pc sa zapne za 10 sekund tak si myslim ze ssd netreba. a k tej cene 276€ treba priratat windows a naraz to mas o 130 eur drahsie ;);) ja by som si kludne kupil ten optiplex k tomu rx 560 alebo gt 1030 (ale pozor nech sa vojde do skrine), aj nejaku starsiu z bazosu a vybavena vec

• Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

teoreticky by tam nemusela být takhle dobrá grafika, když je to jen na filmy a web a world of tanks, tak by tam stačila nějaká nvidia serie 800-900 pokud se to ještě dá sehnat :D

• Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Martin Zoričák napsal(a):

ak si nepotrpia na to ze ich pc sa zapne za 10 sekund tak si myslim ze ssd netreba. a k tej cene 276€ treba priratat windows a naraz to mas o 130 eur drahsie ;);) ja by som si kludne kupil ten optiplex k tomu rx 560 alebo gt 1030 (ale pozor nech sa vojde do skrine), aj nejaku starsiu z bazosu a vybavena vec

windows 130€ ?? ano, pre tych čo chcu dotovať mrkvosoft. aukro? alebo bazos? za 10?? :lul:

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Hynex napsal(a):

Upřímně nevidím důvod použití SSD disku do počítače k tomuhle použití, spíše bych dal přednost alespoň 1TB HDD kvůli místu, ten SSD stejně vlastně používáš jen když chceš ukrátit načítání, takže to má spíše profesionální využití

ked tam nebudu skladovať filmy a hry čo maju 60GB v priemere tak stači aj 256GB SSD .

Editoval(a) Division2 Ubisoft

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

ked tam nebudu skladovať filmy a hry čo maju 60GB v priemere tak stači aj 256GB SSD .

Ale SSD se prostě nevyplácí na takovéhle sestavě, a ani nějaká taková zbytečně výkonná grafika, já ani teď nemám SSD a počítač se zapíná úplně v pohodě, na notebooku jsem hrál Witcher 3 na Full HD na 740m a jelo to na 30fps v pohodě, world of tanks to utáhno taky na nějakých 60++, protze jsem měl 60hz obrazovku, pokud to má být obyčejný počítač na sledování filmů, SSD a grafika série 1000 jsou zbytečné

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

a z ruky nechces mam AMD Phenon II x4 840,geforce 250,750hdd, mechanika,400w zdoj,8gb ram ddr3 frekvenciu si nepamatam a ma to aj VGA vystup

Editoval(a) Tomáš Molnár
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 23. 11. 2019 at 12:22, Division2 Ubisoft napsal(a):

windows 130€ ?? ano, pre tych čo chcu dotovať mrkvosoft. aukro? alebo bazos? za 10?? :lul:

myslel som si ze sa tu netoleruje warez. a tieto licencie z bazosu su castokrat len warez. nie vzdy, ale vsetci tu vieme ako to funguje

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

pozri sa, ked niekto vie ako s windowsom a nezatrepe si ho hlupostami alebo zlou konfiguraciou tak z vlastnej skusenosti ti poviem ze nas stary komp athlon 4400+ ddr2 2gb a gt 610 s dobre nastaveným a nakonfigurovaným systemom sa zapne za 25-30 sekund ;) a bezi doslova jak hodinky, samozrejme limitujuci faktor je cpu a ramky ale na web to uplne staci (edit: hovorim o windows 10)

chcem tym povedat ze ak si velmi nepotrpia na rychlost myslim si ze by pre nich stacil aj obycajny hdd s dobrými rýchlostami, ale to uz je len otazka toho v akej "kondicii" budu ten windows mat. ked chcu ssd tak prosim ale ako urcite vies ssd ak je zaplnene tak klesa jeho zivotnost kvoli pravidelnemu cyklu presuvania suborov

Editoval(a) Martin Zoričák
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Martin Zoričák napsal(a):

myslel som si ze sa tu netoleruje warez. a tieto licencie z bazosu su castokrat len warez. nie vzdy, ale vsetci tu vieme ako to funguje

spomenul som aukro a bazos. aky warez, to je co? m:Om:D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Martin Zoričák napsal(a):

Bazar > G2A for example :D

More trusted I mean :D

Editoval(a) Hynex
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

spomenul som aukro a bazos. aky warez, to je co? m:Om:D

Že tieto licencie často nie sú legit. Ja som to len povedal aby to bolo v súlade s pravidlami fóra. Ja si tiež Windows nekupujem. 

Editoval(a) Martin Zoričák
  • Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na bazaru to bude legit vice než ne nějakém obchodě s levnými licencemi

Určitě je ale lepší si Windows koupit 

• Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tohle je sice přes tvůj budget, ale věř mi že s tím chybu neuděláš, a že ti WoT bude běžet dobře :)

https://www.czc.cz/8qpujsq260gek948vopp215ptg/seznam

Když už jsem mohl tak jsem tam dal dedikovanou grafiku která je docela dobrá, možná bys mohl zvolit redukci z hdmi na vga místo dp na vga, nevím jestli je tohle ta nejlepší sestava protože jsem jí vybíral na rychlo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, speed131 napsal(a):

Tohle je sice přes tvůj budget, ale věř mi že s tím chybu neuděláš, a že ti WoT bude běžet dobře :)

https://www.czc.cz/8qpujsq260gek948vopp215ptg/seznam

Když už jsem mohl tak jsem tam dal dedikovanou grafiku která je docela dobrá, možná bys mohl zvolit redukci z hdmi na vga místo dp na vga, nevím jestli je tohle ta nejlepší sestava protože jsem jí vybíral na rychlo.

MSI Armor = odpoad,Evolveo T3 taky katastrofa, 1600 za 400w zdoj proč ne např Evga BQ ?

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano, tuto sestavu jsem dělal trochu na rychlo, změnil jsem tuto sestavu trochu https://www.czc.cz/8qpujsq260gek948vopp215ptg/seznam

Dražší case nemá žádný smysl vybírat.

Jinou a lepší rx570 jsem sehnat nemohl, tady by se klučina spíš mohl ohlídnout po bazaru po case, kde může klidně sehnat dobrou case viz. https://pc.bazos.cz/inzerat/112478623/zalman-z11-neo.php

ano asi se bazoši moc nedá věřit ale tohle je asi dobrá koupě, lepší case jsem tam nenašel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, speed131 napsal(a):

Ano, tuto sestavu jsem dělal trochu na rychlo, změnil jsem tuto sestavu trochu https://www.czc.cz/8qpujsq260gek948vopp215ptg/seznam

Dražší case nemá žádný smysl vybírat.

Jinou a lepší rx570 jsem sehnat nemohl, tady by se klučina spíš mohl ohlídnout po bazaru po case, kde může klidně sehnat dobrou case viz. https://pc.bazos.cz/inzerat/112478623/zalman-z11-neo.php

ano asi se bazoši moc nedá věřit ale tohle je asi dobrá koupě, lepší case jsem tam nenašel.

Pro PC na kterém chceš hrát WoT bude stačit APU takže je zbytečné utrácet za grafiku

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.