Jump to content
Hynex

FPU teploty

Recommended Posts

Ahoj, mám jen takový malý dotaz, jestli je normální, že když při stress testu dám zatížit i FPU, teploty vzrostou do maxima tedy okolo 100°c (při obyč testu jen CPU jsou okolo 60°c) nebo jestli je to způsobeno třeba nedostatečným chlazením či třeba špatným napastovanim 

Procesor: ryzen 5 3600

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 9 hodinami, Hynex napsal(a):

Ahoj, mám jen takový malý dotaz, jestli je normální, že když při stress testu dám zatížit i FPU, teploty vzrostou do maxima tedy okolo 100°c (při obyč testu jen CPU jsou okolo 60°c) nebo jestli je to způsobeno třeba nedostatečným chlazením či třeba špatným napastovanim 

Procesor: ryzen 5 3600

odporucam vymeniť chladič alebo si to kontrolovať u odbornikov. nepišeš aky maš chladič , pripadne odfot alebo popiš ako vyzera zostava, koľko a akych ventilatorov... atd.  aka pasta je použitá...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

podla popisu zostavy v profile maš box cooler a čo mam info od viacerých tak pomaly ani prism alebo wraith max nemá uspokojivé výsledky ale to už je vec pohľadu kto ake teploty toleruje. ja som osobne nikdy nepoužil box chladič takže neviem. je plno testov kde to skušaju. veľmi si viacerý chvália gelid phantom na tychto ryzenoch 3000.

zásadná vec jedna. nastav si CUSTOM krivku chladica cpu v biose , raz som mal wraith spire na 2600ke a pomohlo to veľmi. si spominam že veľmi pomaly sa točí ten boxak. aj pri vyšších otáčkach je tichý ked sa dobre pamätám.

Editoval(a) Division2 Ubisoft

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já jsem si křivku nastavil, jinak ale nemám problémy s teplotou, jen když dám stress test na to FPU, při hraní je to kolem 60°c a boxak je tichý, že skoro není slyšet. Ale nějaký lepší chladič si zatím pořizovat nechci, někdy v budoucnu si asi pořídím rovnou vodní chlazení

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, Hynex napsal(a):

Já jsem si křivku nastavil, jinak ale nemám problémy s teplotou, jen když dám stress test na to FPU, při hraní je to kolem 60°c a boxak je tichý, že skoro není slyšet. Ale nějaký lepší chladič si zatím pořizovat nechci, někdy v budoucnu si asi pořídím rovnou vodní chlazení

podla mojich meraní maximalna teplota na noctua nh-D15 pri tomto stress teste v aide je maximalka 70°C už si presne nepamätám

na vodnom chladení CLC120 je maximálna teplota 77,34°C v aida stress teste samozrejme cpu fpu zapnuté, po 11 minutach testu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale stejně mi přijde divné, že mě tam 100°+- naskočí během minuty

No uvidím, možná koupím tu noctuu 

Díky za radu 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Division2 Ubisoft napsal(a):

podla mojich meraní maximalna teplota na noctua nh-D15 pri tomto stress teste v aide je maximalka 70°C už si presne nepamätám

na vodnom chladení CLC120 je maximálna teplota 77,34°C v aida stress teste samozrejme cpu fpu zapnuté, po 11 minutach testu.

Ještě jedna věc, teď aktuálně mám BIOS F3

Má cenu aktualizovat na F10c?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.