Jump to content
Hynex

RTX 3000

Recommended Posts

Před 7 hodinami, Hynex napsal(a):

Na jaře m prý být nová generace grafických karet od nvidie více o tom zde 

https://wccftech.com/nvidia-introducing-ampere-in-march-2020-releasing-rtx-3080-in-june-analyst-indicates/

Samotný RTX stojí za prd, nemají moc velkou budoucnost, když se dá ray trancing vytvořit programově a nepotřebuješ na to speciální jádra v grafice, který ti sežerou realný výkon o víc jak 50%. :) 

Překvapí, když dostanou na trh top model za cenu dnešní RTX 2080 a bývalé 1080 Ti, případně o trošku nižší. Tím by mohli zase získat fanoušky. 

Více zvědavý jsem na Navi 22 a 23, který by mohli konkurovat snad i RTX 2080 Ti případně být výkonnější, na což mají potenciál (RX 5000 ukazují své).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 36 minutami, VojtěchC napsal(a):

Samotný RTX stojí za prd, nemají moc velkou budoucnost, když se dá ray trancing vytvořit programově a nepotřebuješ na to speciální jádra v grafice, který ti sežerou realný výkon o víc jak 50%. :) 

Překvapí, když dostanou na trh top model za cenu dnešní RTX 2080 a bývalé 1080 Ti, případně o trošku nižší. Tím by mohli zase získat fanoušky. 

Více zvědavý jsem na Navi 22 a 23, který by mohli konkurovat snad i RTX 2080 Ti případně být výkonnější, na což mají potenciál (RX 5000 ukazují své).

a nevies kedy maju vyst rx 5500?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Lustig napsal(a):

a nevies kedy maju vyst rx 5500?

To neví snad nikdo. Ale mělo by to výt před Vánoci. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 14. 11. 2019 at 16:08, VojtěchC napsal(a):

Já nevím jak je to u lepších monitorů, ale já bych třeba trochu využil alespoň g-sync compatible, což mi AMD nenabídne, já mám sice 144hz monitor, ale musím hrát na 100hz protože jinak ten obraz občas dělá blbosti, tedy čím více pohybujících se malých objektů, tím více to kmitá 😅

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Navíc Ray tracing je ještě pořád poměrně mladá technologie a do budoucna se to snad začne více využívat, mě osobně, i přesto že to zatím nemůžu využívat, to přijde jako skvělá technologie

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 hodinami, Hynex napsal(a):

Já nevím jak je to u lepších monitorů, ale já bych třeba trochu využil alespoň g-sync compatible, což mi AMD nenabídne, já mám sice 144hz monitor, ale musím hrát na 100hz protože jinak ten obraz občas dělá blbosti, tedy čím více pohybujících se malých objektů, tím více to kmitá 😅

A Freesync u tebe neexistuje? :)

On 15. 11. 2019 at 21:43, Lustig napsal(a):

diki moc, a nevies pribliznu cenu/ci sa to bude hybat okolo 200€ alebo 500/

Něco málo jsem četl o RX 5500, ale nejspíš vím to co ty. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Freesync je na trhání obrazu a zapnutý ho mám, ale to je jedno, AMD sice vydává GPU, které jsou v poměru cena/výkon nejlepší, ale nVidia vydává GPU, které jsou nejlepší a s tím zatím AMD nic neudělá :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, Hynex napsal(a):

Freesync je na trhání obrazu a zapnutý ho mám, ale to je jedno, AMD sice vydává GPU, které jsou v poměru cena/výkon nejlepší, ale nVidia vydává GPU, které jsou nejlepší a s tím zatím AMD nic neudělá :D

G-sync compatible je stejný jako Freesync, tak nevím co řešíš. Druhá věc, ano, Nvidia má nejlepší grafiky (RTX 2080 Super a 2080 Ti), ale kolik lidí si je koupí z celkového počtu hráčů? Můžeme se vůbec bavit o 5-10 % všech hráčů a i to přeháním. Zbytek kupuje mainstream taky z toho nejvíce firmy těží, z mainstreamu, ne z high endu, teda pokud nemají tak nízkou cenu high endu, že to přebije mainstream, což Nvidia očividně ani nechce. Tím pádem AMD v tomhle souboji vyhrává, protože umí nabídnout stejný i lepší výkon za mnohem nižší cenu a nepotřebuje grafiku typu RTX 2080 Ti. :) 

A AMD nejspíš i chystá onu high end grafiku, která bude soupeřem RTX 2080 Ti. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...