Jump to content
Lukas

M.2 NVMe RAID

Recommended Posts

Po dlouhý době zdravím všechny aktivní členy fóra,

zajímalo by mě, jestli někdo zde má nějaký vlastní zkušenosti, nebo někoho takovýho osobně zná, kdo má osobní zkušenost, s touhle, nebo s obdobnou, hračkou, a nebo alespoň s těmito NVMe disky.

Sice mám volný ještě jeden M.2 na desce, ale ten bohužel, stejně jako ten druhý, běží přes PCH a dělí se o linky se všemi ostatními úložišti a periferií, tak že mě napadlo jakýsi řešení, který se mi sice líbí, ale se kterým ještě nemám žádnou osobní zkušenost, krom RAIDu samotnýho. Okamžitě bych se do RAIDu ale nepouštěl, prvně bych zkusil, jak to poběží s rychlejším NVMe přímo přes CPU a až časem ten zbytek, ale i tak bych si chtěl rovnou pořídit více diskovou platformu s možností RAIDu, protože jsem pro něj časem opravdu rozhodnutej.

Na systém mi to původní řešení přes PCH sice stačí, ale už jsem se rozmlsal a na práci mi to začíná připadat pomalý.

Co se RAIDu týče, tak na nynějším CPU mám “ bohužel“ volných už jenom 8 linek, tak že bych v tuto chvíli 4diskovou x16 nevyužil, krom tedy skutečného RAIDu např. 5,  jehož součástí by byla datová redundance. Tedy ještě by to pole šlo prohodid s grafikou, tý by x8 mělo v klidu stačit, ale já mám v plánu prozatím stejně jenom max. 2x disk, z hlediska dostatečnosti a finanční náročnosti. V plánu je tedy pseudo-RAID 0 ve verzi striping, což by se teoreticky mělo chovat jako RAM. Zálohy budu, jako do teď, řešit tradičně na dvě HDD v RAID 1. Teď to asi vypadá, že je 4disková platforma nadbytečná, klidně bych bral i 2diskovou, ale ten Asus je asi to nejlevnější co se dá sehnat pro min. 2x disk s alespoň min. 8x PCIe.

Tak snad tu bude někdo schopný mi poskytnout nějaké cené info.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...