Jump to content

Recommended Posts

Dobrý den, ahoj, jelikož si chci koupit CPU, základní desku a dokupovat jednu RAMku. Mám pár otázek ohledně sestavy a skládání.  Co si budu kupovat: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=76696E696E6A64784

1. Když vyměním komponenty, načte se mi normálně windows nebo mě to hodí do BIOSu nebo někam takto ? 

2. Když mám jednu RAMku 2133MHz a chci si dokoupit jeste jednu ale 2400MHz, bude to vadit ? Nebo se normálně spárují a pojedou v pohodě ? (obě budou 8GB)

3. V odkazu výše jsem poslal nákupní seznam, bude daná deska sedět s CPU ? Doporučili byste mi popřípadě nějakou jinou, ale potřebuji aby se vešla do malé skříně.

4. Doma mám malou skříň, je lepší pořídit nějakou větší do budoucna ? 

5. Utáhne mi sestava s i5-9400F a GTX 1060 6GB nějaké to streamování alespoň na 720p ? 

Předem děkuji za každou kladnou reakci :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Marek Artee Šiml Mám takový pocit že ta deska se s 9400F nepopasuje (není podpora BIOSu)

1. Dokud máš stejný disk není prakticky problém (maximálně se ti deaktivuje Windows)

2. ta rychlejsí se podtaktuje na frekvenci té slabší... Tzn. měl by jsi 16GB 2133 MHz

3. Viz výše, aktuální Intel desky ti popravdě moc neporadím... Chvilku jsem nesledoval detaily Intel desek...

4. Ator provozoval server v krabici od bot :D je to celkem jedno, ale některé fajn desky/grafiky/chladiče do menší skříně nedáš... Dokud tě to nelimituje tak to neřeš...

5. Stream mi dalo i FX 6300, otázka je jestli to dá ta sestava se hrou, mělo by ti to dát HD na 30FPS na stream, ten ale závisí i na netu...

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Romantus97 napsal(a):

@Marek Artee Šiml Mám takový pocit že ta deska se s 9400F nepopasuje (není podpora BIOSu)

1. Dokud máš stejný disk není prakticky problém (maximálně se ti deaktivuje Windows)

2. ta rychlejsí se podtaktuje na frekvenci té slabší... Tzn. měl by jsi 16GB 2133 MHz

3. Viz výše, aktuální Intel desky ti popravdě moc neporadím... Chvilku jsem nesledoval detaily Intel desek...

4. Ator provozoval server v krabici od bot :D je to celkem jedno, ale některé fajn desky/grafiky/chladiče do menší skříně nedáš... Dokud tě to nelimituje tak to neřeš...

5. Stream mi dalo i FX 6300, otázka je jestli to dá ta sestava se hrou, mělo by ti to dát HD na 30FPS na stream, ten ale závisí i na netu...

Mohl byste mi tedy doporučit nějakou jinou desku k tomuto procesoru ? S nějakou podobnou cenovkou. Nepotřebui aby svítila, ale aby byla klidně i nějaká menší.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Marek Artee Šiml napsal(a):

Mohl byste mi tedy doporučit nějakou jinou desku k tomuto procesoru ? S nějakou podobnou cenovkou. Nepotřebui aby svítila, ale aby byla klidně i nějaká menší.

doska podporuje 9400F

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

doska podporuje 9400F

Chipset B360 podporuje 9 řadu procesorů?

No nevím, měl jsem za to, že jen 8 řadu. Pro 9 je nejnižší B365.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Chipset B360 podporuje 9 řadu procesorů?

No nevím, měl jsem za to, že jen 8 řadu. Pro 9 je nejnižší B365.

predtym som tam zahliadol msi z370-a pro , neviem ako sa tam ocitla b360. ano podporuje od verzie biosu 7B23V13 aj B360.

image.thumb.png.589e4f60c76cc3a806e8a7d1628f2f6f.png

Editoval(a) Division2 Ubisoft

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Division2 Ubisoft napsal(a):

predtym som tam zahliadol msi z370-a pro , neviem ako sa tam ocitla b360. ano podporuje od verzie biosu 7B23V13 aj B360.

image.thumb.png.589e4f60c76cc3a806e8a7d1628f2f6f.png

Předtím jsem tam měl B370, ale přehodil jsem tam B360M Mortar, protože jsem shlédl asi dvě videa kdy ji také použili. Ještě pokud se mohu zeptat, budu tedy muset updatovat BIOS když mám verzi 05.0000C ? 

C:\Users\PC>wmic BIOS get name
Name
BIOS Date: 04/24/17 17:46:13 Ver: 05.0000C

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se