Jump to content

Recommended Posts

Chtěl bych se vás zeptat jestli by šlo místo flasky používat ssd disk. Na přehrávaní videí do televize. A ukládaní prezentací atd. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Možnosti jsou "nekonečné". Jde to i jinak.
Samozřejmě je otázka, co tím získáš a jestli se to vyplatí oproti klasickému externímu HDD.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Souhlasím se super řešením od silerstonu na využití m.2 ssd, zase na druhou stranu, pokud máte 2,5" SSD, tak se prodávají speciální adaptéry, třeba tenhle. Je sice za pár korun ale účel splní :) Samozřejmě značkové bude mít rozhraní USB 3.0 nebo USB-C a větší přenosovou rychlost, než levné kousky.

Jinak je zbytečné koupit SSD a dát ho do krabičky nebo kupovat externí SSD na přehrávání filmů :D To by stačila vážné fleška nebo externí HDD.. Externí SSD nebo celkově SSD by si využil spíš, pokud by is měl málo místa v NTB a dělal třeba střih videa a potřeboval rychlý disk. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Osobně se mi líbí tahle myšlenka: https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=612&area=en

Pokud doma vyřadíte M.2 SSD třeba z důvodu kapacity, proč z něj neudělat extra rychlou flešku.

Měl jsem stejný nápad s mým starým NVMe z notebooku, ta krabička co jsem koupil bohužel nefunguje, měla i Usb C, škoda. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 43 minutami, tayk66 napsal(a):

Měl jsem stejný nápad s mým starým NVMe z notebooku, ta krabička co jsem koupil bohužel nefunguje, měla i Usb C, škoda. 

Nějak jsem to nestudoval, ale zatím to je jen pro M.2 SATA.

NVMe adaptér nevím, jestli někdo dělá.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Nějak jsem to nestudoval, ale zatím to je jen pro M.2 SATA.

NVMe adaptér nevím, jestli někdo dělá.

To možná bude tím. :D Bylo to původní NVMe z Dell XPS, čtení asi 2000MB/s, tak ten box bude asi jen na SATA, i když mohl bych to zkontrolovat podle počtu pinů na konektoru. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...