Jump to content
Gregys

RGB software (Polychrome sync)

Recommended Posts

Zdravím,

před nedávnou dobou jsem upgradoval PC a součástí upgradu byla i nová základní deska. Novou desku jsem zvolil ASRock B450 Steel Legend a zvolil jí kvůli M2 SSD slotům, RGB Headerům a dobré ceně. Nicméně byl jsem velmi nemile překvapen, když RGB software ASRock Polychrome Sync nedetekoval moje RAMky (ADATA XPG SPECTRIX D60G 2x8GB 3200MHz CL16), i přesto, že by měly být podle specifikací podporovány. Software je prostě nedetekuje. Kvůli tomu jsem nucen používat jiný software výhradně pro RAM, protože jiný RGB software nefunguje na ASRock deskách. Software jsem stáhl 3 verze, z nichž mi fungovala pouze ta aktuální a s již zmíněným omezením. Prosím kohokoliv, kdo by mohl alespoň tušit čím to je způsobené, aby se ozval.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj, v celku zajímavý problém :/  Zkusil jsi aktualizovat bios? Je možné, že tam byla nějaká starší verze a proto Polychrome nefunguje. Jinak jaký používáš program na ramky teď?

Jinak hledal jsem na ASRock foru a jediné co by si mohl zkusit je toto: http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=11684&title=polychrome-sync-not-working na odkazu řeší tuhle problematiku celkově s RGB RAM. Mohlo by to pomoct. Takže si přečti celé vláknu na té stránce a zkus řešení. Kdyžtak obrázek kdyby jsi to nemohl najít: 

image.thumb.png.6cdbfc2637296f4b5937368c84d9bce4.png

Určitě najdeme nějaké řešení :) Budu se snažit

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím,

BIOS mám verzei 2.80, což by měla být aktuální verze a odkaz na fórum pouze radí jak změnit firmware, pokud se software zasekne a nejdou měnit barvy. Zkusil jsem jít krok po kroku a to mělo za následek vymazání barevných profilů a obnovení software do továrního nastavení. RAMky to však stále nedetekuje. I přesto děkuji za odpověď. Software pro ram používám ASUS AURA Sync. Ještě jednou děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...