Jump to content

Recommended Posts

Zdravím, vlastním procesor AMD Ryzen 7 1700 a snažím se o stabilní overclock, jenže u tohohle procesoru mám problém. Pokud nastavím vyšší takt jak 3.2GHz po nějaké době my systém spadne do BSoD. Chtěl bych se zeptat na co se mám zaměřit, abych mohl taktovat na vyšší takty. Na internetu jsem našel sice spoustu testů i stabilních až na 3.8GHz, ale i podle rad se mi prostě nedaří dosáhnout alespoň 3.6GHz. Napětí na jádru jsem se snažil hýbat od 1.35 do 1.20, ale v podstatě to mělo vždy stejný výsledek nestability a vždy to zapříčinilo BSoD. U Intelu jsem nikdy takový problém neměl tak nevím jestli dělám něco špatně nebo nemám dobrý kus CPU nebo prostě není něco s něčím kompatibilní. Teploty se zdají být v pořádku jak na procesoru tak i na VRM.

Sestava:

• AMD Ryzen 7 1700
  • Gigabyte AX370-Gaming 5 (bios F41)
  • HyperX Predator 2x8GB DDR4 3200 (XMP 2.0, 3200 MHz)
  • Seasonic Prime SSR-1200PD
  • Asus GeForce GTX 1080 Ti 11GB Gaming GDDR5X

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 1 hodinou, Polarni napsal(a):

Zdravím, vlastním procesor AMD Ryzen 7 1700 a snažím se o stabilní overclock, jenže u tohohle procesoru mám problém. Pokud nastavím vyšší takt jak 3.2GHz po nějaké době my systém spadne do BSoD. Chtěl bych se zeptat na co se mám zaměřit, abych mohl taktovat na vyšší takty. Na internetu jsem našel sice spoustu testů i stabilních až na 3.8GHz, ale i podle rad se mi prostě nedaří dosáhnout alespoň 3.6GHz. Napětí na jádru jsem se snažil hýbat od 1.35 do 1.20, ale v podstatě to mělo vždy stejný výsledek nestability a vždy to zapříčinilo BSoD. U Intelu jsem nikdy takový problém neměl tak nevím jestli dělám něco špatně nebo nemám dobrý kus CPU nebo prostě není něco s něčím kompatibilní. Teploty se zdají být v pořádku jak na procesoru tak i na VRM.

Skús zvýšiť napetie na 1,4V a takt na 3,7 GHz čo to spraví , 1,35V može byť málo.Každý kus kremíka je iný,niektorý ide nataktovať viac iný menej.

Nerobí ti problém OC RAM?

Skús spraviť test stability RAM.Ja používam Aida64 a tam si vyberieš čo chceš otestovať.

Snímek obrazovky (176).png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

RAMky jsem testoval s XMP 2.0 na 3200MHz jak s OC CPU tak i bez a problém byl jen když byl vysoký takt CPU a taktéž jsem zkoušel vypínat XMP při OC CPU a pořád byl stejný problém.

Jinak 1.4V pomohlo. Celkem jsem se bál tohohle napětí, protože se objevovali často testy při 4 GHz a podobně, které nebyli až tak stabilní, ale jak píšeš. Každý kus křemíku je jiný. Takže teď budu pomalu snižovat napětí a uvidíme.

Ještě se zeptám nemají ty VRM moc velké teploty? Vím že snížení napětí by mělo pomoc, ale nevím jaký je teplotní limit a limit nějaké stabilní hodnoty. 

Hodnoty po hodinovém testu

stabilitytest.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 49 minutami, Polarni napsal(a):

Ještě se zeptám nemají ty VRM moc velké teploty? Vím že snížení napětí by mělo pomoc, ale nevím jaký je teplotní limit a limit nějaké stabilní hodnoty. 

Teplota VRM 75°C ktorú si mal pri teste je v poriadku.Ak by bola 90°C už by to nebolo dobre.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak už je vše v pořádku. Nevím jak to, ale procesor aktuálně běží na 3.7GHz při 1.33V, tak nevím jestli jsem dělal přitom něco navíc co mělo negativní vliv na stabilitu, jak mi to pořád nešlo nebo se procesor umoudřil. Spíš to vidím na první možnost. Zkoušel jsem i 3.8GHz, ale na to už nemám dostatečný chladič, takže jsem už bohužel stabilitu na této frekvenci vyzkoušet nemohl. Každopádně moc děkuji a omlouvám se za mé amatérské chyby.

Přikládám graf, který ukazuje že i VRM teploty jsou níž než byly. Průměrná teplota v pokoji byla asi o jeden stupeň méně.stabilitytest4.thumb.png.357066ddc19783b7728cfe14ee7cc2ba.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...